Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych

środa, 23 listopada 2016


Czary mary, hokus-pokus! Zapraszam do świata iluzji, złudzeń optycznych i sztuczek magicznych w jedynej do tej pory wydanej w Polsce książce Patricii Geis.

Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 28.09.2016
Liczba stron: 32
Oprawa: twarda
Format: 21x26 cm
Cena okładkowa: 24,90 zł
 Nowości 


Tytułowy Królik wraz z asystentką Trusią prezentują 28 niesamowitych magicznych sztuczek i iluzji optycznych. Na pokazach nie zabraknie znikających kapeluszy, lewitacji, magicznych kręgów,  niekończących się schodów i falujących prześcieradeł. Czytelnik patrzy i zastanawia się jak, to wszystko możliwe. Rysunek się przecież nie zmienia, a my widzimy coś całkiem innego."Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych" w grubej oprawie, wykonana z dobrej jakości papieru, bardzo ładnie się prezentuje. W książce jest niewiele tekstu w postaci instrukcji wykonania doświadczenia. Czcionka jest duża, zdania krótkie i łatwy do czytania dla początkujących. Każda sztuczka została dokładnie opisana, ale młodsi czytelnicy z pewnością będą potrzebowali pomocy. Wspólne odkrywanie zagadek magicznych możne być jeszcze bardziej fascynujące i pouczające, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Główną rolę w książce stanowią ilustracje, które zabierają nas w świat optycznych złudzeń. Rysunki są minimalistyczne, przyjazne, momentami zabawne, nie rozpraszają czytelnika, pozwalając mu skupić się na zadaniu. 


Istotnym elementem jest umiejętność koncentracji, z którą młodsze dzieci mogą mieć problem. Mój dziesięciolatek z entuzjazmem zabrał się do eksperymentowania, był ciekawy efektu i przyczyny, co zachęciło go do dalszych poszukiwań. Przedstawione złudzenia optyczne są doskonałą okazją do dyskusji na temat podstaw budowy oka oraz praw fizyki optycznej. Dla sześciolatka nie wszystkie polecenia były zrozumiałe, a i nie każda sztuczka się udawała. Trzylatka była zachwycona jedynie rysunkami i postacią Trusi. Warto przy zakupie książki wziąć pod uwagę wiek oraz możliwości dziecka.
Książka mimo, że jest skierowana dla dzieci pozwoli również na doskonałą zabawę dorosłych.

"Pamiętaj! Nic nie jest tym, na co wygląda!"

 


http://mamadoszescianu.blogspot.com/2016/02/przygoda-z-ksiazka-4.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!


8 komentarzy:

 1. Wow super książeczka, koniecznie muszę ją kupić i przetestować sztuczki

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla tych, którzy marzą o karierze iluzjonisty:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Od zawsze lubiłam iluzjonistyczne sztuczki także mam chrapkę na tą książeczke ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie muszę kupić tą książkę mojemu maluchowi! Jak dobrze, że trafiłam na ten blog, bo miałam dylemat co kupić mojemu pięciolatkowi na święta a tu proszę odpowiedź znalazła się sama:) odkąd na urodzinach kolegi Marcel zobaczył pokaz iluzjonisty Pana Ząbka totalnie zakochał się w magii. Nawet z mężem sprezentowaliśmy mu zestaw małego magika i cały czas sumiennie ćwiczy sztuczki:p kto wie może coś z tego będzie;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książkę miałam w swoim rękach, polecam wszystkim bo idzie fajnie się z nią pobawić.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia