Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Pejzaż bez kolców. Meksyk słońcem malowany.

środa, 16 listopada 2016

Poznawanie odmiennych kultur, dalekie podróżne na kres świat. Na pewno nie teraz, ale możne kiedyś? Lubię marzyć, a czytając oddaje się we władanie świata marzeń. Marzyć przecież jest rzeczą ludzką.

 Tytuł: Pejzaż bez kolców. Meksyk słońcem malowany
Autor: Sylwia Mróz
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 12.10.2016
Liczba stron: 400
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 13.5x19.7x2.9 cm
Cena okładkowa: 39,90 zł
 Nowości 

  
       Sylwia Mróz zabiera nas w ekscytującą podróż do Meksyku, którego nie poznacie z typowych przewodników turystycznych. Książka jest zbiorem obserwacji i przemyśleń autorki, która mieszkając w tym kraju zbliżyła się do jego kultury oraz mieszkańców. Treści podzielone zostały na 10 tematycznych rozdziałów. W pierwszym poznajemy niezwykłą historię Meksyku od Olmeków, Majów, Tolteków, Asteków, aż po najazd Hiszpanów, dyktatury, rewolucje i czasy współczesne. Nie jest to typowy historyczny tekst, a bardzo wciągający opis najistotniejszych wydarzeń i postaci, które wpłynęły znacząco na dzisiejszy Meksyk. 
       W kolejnych rozdziałach poznajemy meksykańskie obyczaje i obrzędy religijne, święta, jak również odwołania do magi przodków. Zdumiewający świat rytuałów i wierzeń do dzisiejszego dnia odbija się na kulturze meksykańskiej. Podejście do śmierci i celebracji Święta Zmarłych, kult święty, tak bliski z naszą kulturą, a jednocześnie krańcowo różny. 
      Autorka w barwny sposób opisuje również twórczość artystyczną oraz sylwetki ikonicznych postaci sztuki meksykańskiej. Pełne kolorów i przepychu rękodzieło fascynuje, a dzięki fotografią czytelnik może podziwiać ich zadziwiające bogactwo.      Meksykańska kuchnia jest bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnym elementem kultury tego kraju i bardzo się cieszę, że autorka wyczerpująco przedstawiła temat. Aromatyczna, pełna kontrastów i wonnych przypraw, a wszystko to na kolejnych stronicach. W książce znajdziemy również mały słownik przypraw i przystawek oraz przepisy kulinarne na tradycyjne potrawy meksykańskie.
     Nie zabrakło także polskiego wątku, autorka przedstawiła dokonania Polonii meksykańskiej i powiązania Polaków z tym odległym krajem.


      W końcowych tekstach książki zdobędziemy podstawowe informacje o Meksyku oraz praktyczne porady na temat organizacji wyjazdu ten zakątek świata. W encyklopedycznym skrócie autorka wyjaśnia także najistotniejsze pojęcia związane z tradycją, językiem oraz życiem codziennym różnych grup etnicznych.
      Z zaciekawienie czytałam stronę po stronie i muszę przyznać, że zafascynowałam się meksykańską kulturą jeszcze bardziej. Dzięki tej publikacji możemy się przenieść do innego świata, pełnego magi i kolorów. "Meksyk słońcem malowany" to doskonała pozycja dla osób interesujących się tematami podróżniczymi i wszystkich, którzy chcieliby poznać i pokochać Meksyk. Książkę mimo pokaźnej objętości czyta się z zapartym tchem, a z każdym kolejnym rozdziałem ciekawość wzrasta. Niewątpliwe autorka ma dar pisania i jej teksty bez reszty wchłaniają czytelnika.


 "Jedno jest pewne – nic już nigdy nie będzie takie samo. Właśnie tego każdemu czytelnikowi tej książki życzę – poznania Meksyku i zakochania się w nim. I powrotów, kolejnych odkryć, nowych zaskoczeń. Bo Meksyk to również stan umysłu – spróbujcie sami.
Bądźcie słoneczni i miłej lektury,

Sylwia Mróz"

       
Za możliwość podróżny z Sylwią Mróż  dziękuję:
 http://www.taniaksiazka.pl/messi-atomowa-pchla-luis-miguel-pereira-p-728964.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!


 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. Świetny wpis, dobrze, że dorzuciłaś zdjęcia :) Och, marzy mi się podróżowanie- jeśli nie ma innej możliwości, to wykorzystanie do tego celu zacnej lektury jest świetnym pomysłem :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia