Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Gramy w Loteryjkę z Kapitanem Nauka.

niedziela, 2 kwietnia 2017


Kapitana Nauki na polskim rynku posiada szeroką bazę gier edukacyjnych skierowanych do rożnych grup wiekowych. W marcu w strefie dla najmłodszych pojawiły się nowe gry dla dzieci od 3-ciego roku życia - Loteryjka "Ubrania" oraz "Świat". A już niedługo u nas kilka słów również na temat nowości Memory na 3 sposoby "Świat baśni".


Wydawca: Kapitan Nauka
Data wydania: marzec 2017
Wiek graczy: 3+
Format planszy: 20,5 x 14 cm
Średnica żetonu: 4,7cm
Czas gry: 10-30 min
Liczba graczy: 1 - 6
Cena: 29,90 zł
NOWOŚĆ


Zawartość pudełka:
- 6 barwnych plansz
- 36 okrągłych żetonów
- instrukcja

     W Loteryjkę można grać na wiele sposobów, jednak podstawowym celem jest umieszczenie żetonów w odpowiednie miejsca na planszy. Założenia gry są zawsze ten sam, ale istnieje co najmniej cztery modyfikacje i nieskończenie wiele naszych pomysłów. Dla najmłodszych graczy, czyli graczy pełzaczy wystarczy przygotować 1 plansze i 6 odpowiadających żetonów. Ten wariant jest idealny na pierwsze spotkanie z grą 3 - latków oraz z małą pomocą rodziców nawet młodszych dzieci. W wersji 2 skierowanej dla graczy wymiataczy rozkładamy od 2 do 6 plansz, a pasujące do nich żetony mieszamy. Te wersje gry doskonale sprawdzają się do samodzielnej rozgrywki, dziecko kształtuje cierpliwość, koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową.

    W loteryjkę można również w kilka osób dla graczy zapamiętywaczy. Wówczas każdy gracz otrzymuje wylosowaną planszę, a żetony rozkładamy tak, aby Kapitan Nauka był na wierzchu. Po kolei gracze odkrywają żetony - pasujący żeton przykłada na swoja plansze, pozostałe odkłada rewersem do góry. U nas sprawiła się doskonale wariant 4 dla graczy rozrabiaczy, gdy wszystkie żetony są widoczne, a zabawa polega na tym, aby w jak najkrótszym czasie znaleźć wszystkie pasujące żetony do swojej planszy. W tej wersji naprawdę dużo się dzieję, uczestnicy mogą mieszać żetony, a emocji i poziom rywalizacji jest na najwyższym poziomie.

   Loteryjka Ubrania ma wiele aspektów edukacyjnych. Możemy z dzieci porozmawiać o odpowiednim doborze stroju do miejsca np. lasu, plaży, uroczystości np. balu karnawałowego, czy danej pory roku i dnia.  Na kartach umieszczone są charakterystyczne cechy danego miejsca i okresu, a na żetonach pojawiają się różne elementy garderoby. Wszystkie jednak znane i rozpoznawane przez dzieci z życia codziennego. Najmłodsi gracze mogą poznać nazwy poszczególnych części garderoby, poznawać zachowania dzieci oraz pory roku i ich charakterystycznych cech. Na barwnych i różnorodnych planszach dużo się dzieje - szóstka przedstawionych dzieci jest w ruchu i obserwując je nie można się nudzić. Plansze z pewnością zachęca małych graczy do ich oglądania, opowiadania oraz wyszukiwania poszczególnych elementów np. zwierząt, zabawek itp. Dla mojej Małej modnisi gra była nieziemską gratką, gdyż stworzyła przy okazji sklep z ubraniami i wypożyczalnie strojów karnawałowych.
Gra nie wymaga umiejętności czytania, czy liczenia, każde dziecko może się z nią zmierzyć i rozwijać. Warto również wspomnieć, że same zasady są bardzo przejrzyste i zrozumiałe dla najmłodszych.

    Według mnie Loteryjka to bardzo fajna propozycja edukacyjna dla skierowana do najmłodszych, przepięknie wydana i rosnąca wraz z umiejętnościami dziecka. Gra została wyprodukowana w Polsce, z najwyższą dbałością i troską o najmłodszych. Dzięki niej możemy zapewnić wiele godzin dobrej i rozwijającej zabawy, która dzięki różnym wariantom rozgrywki wciągnie maluszki, starsze dzieci, jak i również rodziców.
Seria Loteryjka (wcześniej wydana jako Lotto) otrzymała wyróżnienie w XV edycji prestiżowego konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

W serii Loteryjek Kapitan Nauka przygotował dla Was :
KOLORY 2+
ZWIERZĘTA 2+
ŚWIAT 3+   NOWOŚĆ
UBRANIA 3+  NOWOŚĆ
RODZINKA 4+ w przygotowaniu
RECYKLING 4+  w przygotowaniu 

Post powstał w ramach projektu Grajmy!
 
 Grajmy!

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

 1. Wygląda bardzo ciekawie i przyjemnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mało jest fajnych gier nadających się dla najmłodszych a ta wydaje się być interesująca ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już jakiś czas temu przekonałam się do Kapitana :)
  Często teraz ruszamy w wspólne rejsy :P

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia