Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Trzy i pół sekundy - Amanda Prowse

niedziela, 6 sierpnia 2017"Trzy i pół sekundy" to najnowsza powieść Amandy Prowse, którą pokochały rzesze czytelniczek dzięki takim powieściom, jak "Świąteczna kafejka" czy "Córka doskonała".
Autor: Amanda Prowse
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 16.06.2017
Liczba stron: 312
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładkowa: 36,90 zł
Kategoria: NOWOŚCI


Grace, Tom i Chloe - rodzina jakich wiele, pochłonięta codziennymi radościami oraz problemami. Jedno wydarzenie zmienia wszystko.
Cały ich świat zostaje roztrzaskany na milion kawałeczków. 
Nie ma już planów na przyszłość.
Jest ból, rozpacz, niedowierzanie, ... żałoba.
 
 Co trzy i pół sekundy gdzieś na świecie 
ktoś umiera z powodu sepsy. To mniej więcej 
jedna śmierć na każde trzy i pół 
uderzeń serca.  *

Nie byłam przygotowana na wstrząs emocjonalny, który przygotowała autorka. Powieść "Trzy i pół sekundy" była dla mnie trudną lekturą, bardzo przejmującą i rozdzierającą serce. Od momentu gdy zostałam mamą unikam horrorów, thrillerów i historii, w których główką rolę odgrywają dzieci na zbyt mocno przeżywam ich losy. Jako matka nie mogłam czytać najnowszej książki Amanda Prowse obojętnie, a potem zasnąć spokojnie w swoim łóżku. Nie mogłam powstrzymać łez, ani złości. Wiedziałam, że tym razem nie będzie happy end.
 

Z pewnością powieść Amandy Prowse poruszy serce każdego, kto po nią sięgnie. Nie jest to lekka i przyjemna lektura, mimo że wartościowo i doskonale napisana. Z jednej strony książka pobudza do refleksji nad sensem życia i radzeniem sobie ze śmiercią najbliższych. Takie powieści są ponadczasowe i zawsze warto ją przeczytać. Zatrzymać się i spojrzeć na własne życie. Z drugiej przekazuje mnóstwo informacji na temat przebiegu i statystyki zachorowań. Na początku każdego rozdziału pojawia się wzmianka na temat sepsy, dzięki czemu czytelnik może zwiększyć swoją wiedzę na temat tej choroby. Dodatkowo na ostatnich dwóch stronach zebrano najważniejsze informacje na temat sygnałów ostrzegawczych, taka wiedza w obliczu olbrzymiej ilości zachorowań jest bardzo istotna. 

* fragment książki "Trzy i pół sekundy" Amanda Prowse

Biorę udział w wyzwaniach Powrót do dzieciństwa, Dziecięce poczytania  


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

  1. Cieszę się, że powieść przypadła CI do gustu. Niedługo sama mam zamiar ją przeczytać i jestem ciekawa, czy również czeka mnie tak emocjonalna przygoda.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książki Amandy Prowse mają zawsze piękne okładki <3

    OdpowiedzUsuń
  3. Chyba coś tej pani czytałam. Chętnie sięgnę po tę książkę.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia