Gra o Tort - Upiecz, udekoruj i zwyciężaj !

piątek, 19 stycznia 2018Wyobraź sobie doskonały, przepyszny i zachwycająco udekorowany tort, którego autorem jesteś TY. Czy to niepiękna wizja? Nie czekaj, wciel się w mistrza cukiernictwa i spełnij swoje kulinarne fantazje.

Tytuł: Gra o Tort
Autor : Josep M. Allue
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 20 min
Ilość graczy: 2-4 osób
Data premiery: 8.01.2018
 Cena: 45,00 zł


 Zawartość pudełka:
  - 45 kart Warstw
  - 3 żetony akcji z łyżką
  - 4 karty Cukierników i Kuchcików
  - 5 kart Dekoracji
  - 4 kart Pomocy dla kuchcików
  - 4 karty Pomocy dla cukierników
  - 1 karta Pierwszego Gracza
  - 1 karta kierunku
  - 1 karta okładki
  - Instrukcja
   
       W grze wcielamy się w mistrza cukiernictwa, który pragnie wygrać konkurs i upiec najpyszniejsze torty. Gracz ma za zadanie zbudować, jak największą liczbę tortów na pięć różnych okazji: tradycyjny tort weselny, tort urodzinowy, ciasto dla zakochanych, ciasto świąteczne oraz ciasto na Halloween. Grę rozpoczyna uczestnik, który ostatnio jadł ciasto. Każdy gracz może przygotowywać jednocześnie tylko trzy ciasta. Nasz wypiek powinien składać się z trzech kolejnych Warstw według kolejności od 1 do 3 i być udekorowanym kremem lub czekoladą. Kolejne warstwy należy układać tak, aby lekko nachodziły na siebie. Bardzo istotny jest fakt, że karty są dwustronne, ale ich odwrócenie jest kosztowne. Zabawa kończy się, gdy wyczerpiemy karty Warstw, a zwycięża cukiernik, który zgromadzi najwięcej punktów za swoje wypieki zgodnie z punktacją.

  Gra o Tort może być rozgrywana w czterech różnych wariantach w zależności od ilość uczestników oraz ich wieku:

  - "Kuchcik" - wersja podstawowa z prostymi zasady sprawdzi się idealne dla dzieci
  - "Mistrz Kuchni" - wariant polecany dla doświadczonych graczy z wykorzystaniem kart pomocy, dekoracji kierunku i odwrotu
  -"Pojedynek Cukierników" - wariant gry dwuosobowej
  -"Pieczenie Zespołowe" - rozgrywka drużynowa, w której liczy się taktyka i współpraca


       Przepyszne czekoladowo-kremowy tort na pudełku nie pozwala przejść obojętnie obok tej gry, a w środku znajdziemy jeszcze więcej pyszności. Karty wykonane są niezwykle starannie, a smakowita grafika sprawia, że człowiek nabiera ochoty na coś słodkiego. Bardzo przyjemnie buduje się kolejne warstwy tortów, a żetony w formie drewnianych łyżek to efektowne rozwiązanie. W środku pudełka znajdziemy również propozycje apetyczne ciasteczka od  Dr.Oetkera.
       Gra rozwija spostrzegawczość, refleks, umiejętność planowania i przewidywania. Rywalizacja oparta jest również na umiejętności dzielenia się, ponieważ dozwolone, a nawet wskazanie jest podbierania kart Warstw od przeciwnika. U nas z tym punktem na początku nie było łatwo. Gra polecana jest od 8 roku życia, ale u nas doskonale bawiły się również młodsze dzieci, układając kolejne warstwy. Bardzo fajna, kolorowa gra dla miłośników gier karcianych z pewnością doskonale sprawdzi się  również w rozgrywkach dla dorosłych.


  Jakie ostatnio ciasto królował na Twoim stole ?
  Post powstał w ramach projektu:
  http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

  Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
  Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

  5 komentarzy:

  Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia