Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Czytamy dzieciom i z dziećmi

czwartek, 23 sierpnia 2018


     Wyniki badania dotyczące poziomu czytelnictwa w Polsce nadal nie są optymistyczne. W prawdzie obserwuje się obecnie stagnację i odsetek czytających Polaków nie spada, ale raczej nie można uznać tego za powód do dumy. Badania potwierdzają również istotną prawdę życiową – kulturę czytana książek wynosimy z domu.
    Przykład idzie z góry, a czytelników wychowują czytelnicy. Jako rodzice otrzymujemy kluczowe zadanie w wychowaniu nowego pokolenia czytającego książki. Jeśli pragniesz, aby Twoje dziecko w dorosłym życiu sięgało po książki, to odkryj przed nim jak najwcześniej fascynujący świata książek.

Jak wybrać dobrą lekturę dla dziecka?

     Dobra książka to taka, po którą dziecko będzie chętnie sięgało i czytało z radością. Przy wyborze książki dla dzieci warto pamiętać o kilku szczegółach. Książki powinny być dostosowane do wieku czytelnika, zainteresowań oraz rozwoju psychofizycznego. Tematyka bliska dziecku dużo bardziej go zainteresuje i sprawi, że chętniej posłucha i obejrzy książeczkę. Dla najmłodszych czytelników polecam książeczki kartonowe, które niełatwo będzie podrzeć i zniszczyć. Wybierajmy pozycje napisane poprawną polszczyzną, zawierające treści pouczające, promujące właściwe wzorce postaw i zachowań, ale również książki zabawne z poczuciem humoru dające radość z czytania. Bez wątpienia książki dla dzieci powinny zawierać ilustracje, zwróćmy baczą uwagę na ich estetykę oraz przekaz. Dbajmy o ich różnorodność, z jednej strony podsuwajmy książki bogate w kolorowe grafiki z mnóstwem szczegółów, jak i te oszczędne w formie. Dajmy wybór naszym małym czytelnikom własnych artystycznych wyborów. Otaczajmy się pięknie wydanymi książkami obok, których nikt nie przejdzie obojętnie.

     Dziś chciałam Wam zaproponować 7 książek na 7 dni tygodnia dla najmłodszych i nieco starszych, które z pewnością zaciekawią dzieci, nawet jeśli nie są molami książkowymi.


Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania
Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra

     To już trzeci tom zabawnej i pouczającej serii o przygodach Pucia, który zdobył szerokie grono wielbicieli. Tym razem nasz bohater wraz z rodziną wyjeżdża na ferie w góry do cioci i wujka. Odpoczynek to doskonały czas na wspólne zabawy, poznawanie okolicy i zdobywanie nowych umiejętności. Pupcio nie tylko poznaje nowe słowa, ale łączy je w coraz bardziej złożone zdania oraz uczy się stosowania podstawowych reguł gramatyki. Ta fantastyczna pozycja dla najmłodszych opracowana przez logopedów, w naturalny sposób wspiera rozwój prawidłowej mowy, zasób słownictwa oraz ciekawość świata. Dodatkowym atutem książki są przejrzyste i wesołe ilustracje Joanny Kłos. Przed lekturą z dzieckiem warto zapoznać się z przedmową, w której autorka podpowiada, jak korzystać z książki.

Opowiem ci mamo, co robią pociągi
Marcin Brykczyński

     Kolejna pozycja z popularnej serii książek obrazkowych Opowiem Ci mamo zabiera czytelników w fascynującą podróż koleją z głównym bohaterem parowozem Rysiem. Odwiedzimy muzeum lokomotyw, parowozownię i najciekawsze dworce kolejowe, poznamy pojazdy szynowe oraz mapy szlaków kolejowych. Na kolejnych bogato ilustrowanych stronach poznajemy świat najróżniejszych pociągów w wierszykach z zagadkami oraz w zabawach na spostrzegawczość. Z przepięknie wydaną książką, w której pierwszą rolę grają ilustracje Artura Nowickiego miłe chwile spędzą wszyscy pasjonaci kolejnictwie, a inni być może odkryją nową pasję.

Feluś i Gucio idą do przedszkola
Katarzyna Kozłowska

     Pozycja idealna dla każdego dziecka, które muszą zmierzyć  się z pierwszymi chwilami w przedszkolu lub mają problemy z aklimatyzacją. Pomaga oswoić się z nową sytuacją. Historia jest doskonałym pretekstem do rozmów z dzieckiem na temat jego oczekiwań oraz obaw związanymi z przedszkolem. Książeczka uczy nie tylko dzieci, ale i dorosłych, jak przygotować na ten wielki dzień i jak radzić sobie z emocjami. Progi przedszkola przekraczamy z głównym bohaterem Felusiem, który wraz ze swoim nierozłącznym kompanem, misiem Guciem idą pierwszy raz do przedszkola. Ciepłe i pogodne ilustracje Marianny Schoett  pokazują wnętrze przedszkola i wybrane chwile z dnia przedszkolaka.


Mali odkrywcy Moje ciało
Opracowanie zbiorowe

     W dziecięcej biblioteczce nie może zabraknąć choć jednej książeczki z okienkami oraz opisującej tajniki ludzkiego ciała. Pięknie i solidnie wydana książeczka w prosty sposób ukazuje budowę oraz funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Ponad 30 ciekawostek ukrytych pod okienkami zachęcają maluchów do odkrywania i zdobywania wiedzy. Książeczka może stać się również deską ratunkową dla rodziców w zmierzeniu się z trudnymi pytaniami dzieci.

Proszę mnie przytulić
Przemysław Wechterowicz

     Pewnego dnia tata miś postanawia pokazać swojemu synkowi, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień. Niedźwiedzie wyruszają w podróż pełną przytulania, ściskają każdego napotkanego sąsiada - dżdżownicę, bociana, a nawet myśliwego. Opowieść o okazywaniu emocji i o tym, jak świat można czynić lepszym, to pozycja, która powinna znaleźć się w biblioteczce maluszka. Ciepłą i prostą historię z wielkim przesłaniem uzupełniają piękne i zabawne ilustracje Emilii Dziubak. Słoneczko myjące zęby, czy "selfie" misiów z pewnością zainteresują małych czytelników. Przytul swoje dziecko i wspólnie przeczytajcie tą wzruszającą i zabawną historię.


Wielka księga ssaków
Yuval Zommer

     Książka należy do serii, w skład której wchodzi Wielka księga robali oraz najnowsza pozycja Wielka księga morskich zwierząt. Kolorowe i intrygujące ilustracje wypełniają każda stronę dostarczając wielu ciekawych faktów na temat ssaków. W książce znajdziemy również krótkie, przystępne informacje dostosowane do wieku i możliwości odbiorców, nie ma skomplikowanych nazw i zbędnych opisów. Każdy przedszkolak będzie zachwycony taką formą poznawania przyrody i zapewniam wiele treści na długo zapamięta. Przykuwające ilustracje oraz krótkie treści zachęca również starszaki do samodzielnego czytania.

Drzewa
Wojciech Grajkowski

     Pozycja ta jest dziełem twórców bestsellerowych Pszczół, które z olbrzymim sukcesem podbiły rynek wydawniczy. Tym razem książka pełna wielkoformatowych ilustracji Piotra Socha przybliża fascynujący świat drzew. Znajdziemy w niej kolorowe tablice z licznymi szczegółami, przystępne teksty oraz mnóstwo dodatkowych informacji i ciekawostek. Najwyższe, najgrubsze i najstarsze drzewa, drzewo życia, drzewo ludojada i święty figowiec - las skrywa mnóstwo tajemnic wystarczy tylko otworzyć książkę i poznać każdą z nich. Obok takiej pozycji nie można przejść obojętnie, z pewnością zainteresuje młodszych i starszych czytelników, niekoniecznie związanych z dendrologią.


Co najchętniej czytacie z dziećmi?


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

10 komentarzy:

 1. My uwielbiamy książki, mamy w domu ich mnóstwo a jeszcze więcej wypożyczamy z biblioteki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. książki kochamy, bajki nade wszystko:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, fajne książki to podstawa - bawi się cała rodzinka!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniałe zestawienie! Książki mojego synka przewyższają liczbę moich lektur ;) Ostatnio mąż musiał dostawiać półki, bo już miejsca na nie brakowało. Pucia poznaliśmy u pani logopedy. Innych nie znam. Dzięki, że podzieliłaś się tak ciekawymi tytułami. "Drzewa" mnie bardzo zainteresowały ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas też książki w każdym dostępnym miejscu i wciąż brak miejsca, a może książek za dużo ;)

   Usuń
 5. Różnie z tym czytaniem- Syn sam wybiera codzienną lekturę. Ostatnio upodobał sobie Pismo Święte- słucha jak zaczarowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A moja córka ostatnio zaproponowała do czytania Biblie dla dzieci. Dzieci są otwarte na bardzo różne propozycje książkowe.

   Usuń
 6. Uwielbiamy książki, bardzo dużo czytam mojej pchle. Z pozycji wyżej mamy 'Proszę mnie przytulić', nawet pisałam o niej oddzielny post. Miłość do książek zaszczepiamy od małego :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia