Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Kamizelka odblaskowa dla dziecka - pomyśl o niej przed początkiem roku szkolnego!

piątek, 24 sierpnia 2018


     Dużymi krokami zbliża się początek roku szkolnego. To również czas, w którym nasze dzieci często muszą samotnie pokonywać drogę z domu do szkoły i z powrotem. Może być to wspaniały trening samodzielność, ale to do nas należy fundamentalny obowiązek zapewnienia swoim pociechom bezpieczeństwa.

Zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego dziecka w czasie wędrówki do szkoły?
Bez wątpienia odpowiesz, że TAK!

     Niestety nie mamy szansy uchronić nasze dzieci przed wszystkimi niebezpieczeństwami w życiu, ale powinniśmy zrobić wszystko, aby ograniczyć je do minimum. Prawidłowych zachowań na drodze należy uczyć jak najwcześniej, jednocześnie dają dobry przykład przestrzegając przepisy drogowe w życiu codziennym. Należy również pamiętać, że jednym z podstawowych elementów zwiększającym bezpieczeństwa naszego dziecka na drodze jest jego widoczność. Nie zapomnijmy o tym kompletując wyprawkę szkolną.
 
 Kamizelka odblaskowa, bo każdy metr się liczy

     Najwięcej wypadków z udziałam pieszych ma miejsce w listopadzie i w grudniu, co związane jest pogorszeniem warunków atmosferycznych oraz szybko zapadającym zmierzchem. W takich warunkach jesteśmy widoczni dla kierowcy samochodu z odległości około 20 metrów. Przyznacie sami, że to niewiele by kierowca podjął manewr hamowania lub ominięcia pieszego. W kamizelce odblaskowej dystans ten zwiększa się nawet do 150 m i pozwala kierowcy podjąć odpowiednie kroki w celu uniknięcia kolizji. Każdy metr może uchronić nas i nasze dzieci od nieszczęśliwego wypadku. Zadbaj o to, aby dziecko już z daleka było dobrze widoczne dla kierowców. Zakup kamizelki odblaskowej dla dziecka to wydatek rzędu 4-8 złotych. Przyznacie, że to niewielka cena za życie i zdrowie naszych dzieci.

Kamizelka odblaskowa w obliczu przepisów prawnych 

Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

     Choć prawo o ruchu drogowym nakłada na nas obowiązek noszenia odblasków po zmroku i poza terenem zabudowanym, to nie muszę chyba nikogo przekonywać, że warto w nie wyposażyć dzieci również w mieście niezależnie od pory dnia. Nasze dzieci często nie zachowują się adekwatnie do sytuacji, a mały człowiek jest dużo gorzej widoczny z pozycji kierowcy. Kamizelka odblaskowa zapewni mu odpowiednią widoczność, a co za tym idzie większy jego bezpieczeństwo. Przepisy nie narzucają, jak ma wyglądać i o jakich wymiarach ma być obowiązkowy element odblaskowy. Najważniejsze jest to, żeby spełniał swoją funkcję i dawał lepszą możliwą widoczność.

Kamizelka odblaskowa - modny dodatek

     Współczesne kamizelki odblaskowe dla dzieci mogą być doskonałym dodatkiem do stroju dziewczynki, czy chłopca. Na rynku dostępna jest szeroka baza kamizelek dostosowanych do wieku i wzrostu dziecka, a dzięki regulacji szerokości można jej dopasować do każdego rodzaju garderoby wierzchniej. Dobrze dobrane kamizelki odblaskowe nie mogą w żaden sposób ograniczać naturalnej  ruchliwości dzieci. Producenci dbają, aby modele dziecięce były jak najbardziej przyjazne dla najmłodszy, zapewniając wysoki komfort użytkowania. Warto również pamiętać, że możemy wybierać modele w różnych kolorach - różowym, żółtym, zielonym, niebieskim oraz z ulubionymi postaciami - księżniczkami, biedronkami, samochodami. Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, to istnieje możliwość zaprojektowania kamizelki odblaskowej z własnym napisem lub symbolem. Taka kamizelka z indywidualną grafiką, to również świetnym pomysł na prezentem dla małego pieszego, czy rowerzysty. Inwencja nie zna granic, a różnorodne wzory spełnią wymagania najwybredniejszych klientów i każdy znajdzie coś dla siebie.

     Kamizelka odblaskowa to najprostszy i najtańszy sposób na zwiększenie widoczności oraz bezpieczeństwa naszego dziecka w czasie drogi do szkoły. Zadbajmy o prawidłową edukację dzieci oraz dorosłych. Idealnym rozwiązaniem może się okazać wyposażenie wszystkich dzieci z klasy, czy osiedla w kamizelki odblaskowe. Wychowujmy świadomych młodych ludzi, którzy znają i stosują zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

A jak Ty zwiększasz bezpieczeństwo swojego dziecka na drodze? 


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

9 komentarzy:

 1. Kamizelka to bardzo ważna rzecz. my co prawda do przedszkola mamy 2-3 minutki drogi,ale lepiej być przezornym. Zbliża się jesień, dni coraz krótsze. Dziś zakupiliśmy odblaski do plecaczka dla synka, żeby był zauważalny na drodze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem kierowcą i widzę jak ważne są odblaski - a taka kamizelka jest punktem obowiązkowym - nie tylko najmłodszych...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wlasnie jakis czas temu czytalam wpis na innym blogu o tym ze rano dziecko szlo do szkoky i prawie auto je potracilo, bo dziecko szlo poboczem, gdzie nie mabchodnika i nie mialo odblaskow

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto zadbać o bezpieczeństwo dziecka, dobrze, że poruszasz ten temat. Ważne, żeby dziecko było widoczne na drodze!

  OdpowiedzUsuń
 5. O prosze, dobrze że poruszasz ten temat. Ja to tylko zadbałem o odpowiednie elementy odblaskowe na kurtce, a także i na plecaku. W wielu modelach są już one fabrycznie montowane. Jednak taka kamizelka to na pewno będzie najlepsze wyjscie. Musze też ją dopisać do wyprawki szkolnej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł o zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka, warto również zadbać o bezpieczeństwo finansowe ogniska domowego, dlatego jeśli Chce Pani oszczędzić na rachunku za prąd to zapraszamy do kontaktu z nami. Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kamizelka jest niezwykle ważna, drobna rzecz a jak zwiększa bezpieczeństwo.Świetnie, że o tym piszesz.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na tym blogu zauważyłem bardzo dużo ciekawych wpisów.Na pewno będę wracał bo widzę dużo ciekawych wpisów.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia