Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Serce na sznurku - Małgorzata Domagalik

niedziela, 6 stycznia 2019


     Arktyczna kraina skuta lodem i śniegiem kryje wzruszającą opowieść, która sprawia, że robi się ciepło na sercu. Serce na sznurku, czyli najnowsze wydanie książki Małgorzaty Domagalik. W nowej odsłonie z klimatyczną okładką oraz czarno-białymi ilustracjami zachęca do odkrycia ponadczasowych wartości - przyjaźni i radości z bycia razem, często wbrew wszystkiemu.

Autor: Małgorzata Domagalik
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 13.11.2018
Liczba stron: 144
Oprawa: twarda
 Cena: 24,99 zł

     Mała Foczka zanim jeszcze na dobre poznała radości i smutki, swoje imię oraz niebezpieczeństwa traci najbliższą osobę - mamę. Czarne buciory odbierają jej dzieciństwo i radosne focze życie pozostawiając na lodowym pustkowiu. Gnana instynktem przetrwania ostatkiem sił dociera do wymarzonej ostoi, a zarazem największego naturalnego wroga - niedźwiedzia polarnego. Foczka nieświadoma zagrożenia pragnie pozostać z nowo poznanym nieznajomym. Ksawery dostojny, pedantyczny niedźwiedź jest raczej typem samotnika, a niespodziewany gość jest dla niego jedynie smaczną przekąską. Jednak coś go powstrzymuje przed zjedzeniem małej, bezbronnej foczki, która przecież sama zawitała do jego domu. Dalsze rozmyślania zostają przerwane przez tragiczne informacje na temat najlepszego przyjaciela i jego rodziny. Ksawery nie zastanawia się długo i wyrusza im na pomoc zapominając o małej foczce. Podczas jego nieobecności foczka podejmuje role gospodyni niedźwiedziego domu, a potem wbrew naturze opiekuje się również samym Ksawerym.  
     Serce na sznurku to wzruszająca opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, akceptacji i przełamywaniu stereotypów. Zaskakujące zwroty aukcji pokazyją, że w życiu wszystko jest możliwe i nie warto zamykać żadnej furtki. Historia mówi również o ciężkich przeżyciach związanych ze stratą bliskich osób, o samotności i bezradności. Jednak zawsze gdzieś tli się w sercu nadzieja i potrzeba odnalezienia tej drugiej osoby, która da radość i ciepło w byciu razem. To książka, która wzrusza i skłania do przemyśleń. Cała historia nie jest przepełniona tylko smutkiem, ale również zabawnymi akcentami. Były momenty, kiedy serce ściskał żal, ale też takie, gdy uśmiechałam się pod nosem. Piękna historia warta przeczytania nie tylko przez dzieci.


 
Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Wydaje się, że to piękna książka, ale moja córeczka jest bardzo wrażliwa,chyba jeszcze poczekam z jej lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka na pewno jest bardzo ładna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy tą pozycję w naszej dziecięcej bibiotece. Czytałam ją ostatio z Jasiem. Nie było łatwo bo to bardzo poruszająca hstoria. Polecam jak najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam ten tytuł. Ja jestem ogromną fanką klasyki i czytania wręcz trudnych książek (nie zamykam się przed tematami wojny, moja córka zna braci Grimm, słucha "Dziewczynki z zapałkami" itp.), dlatego cudownie, że przypomniałaś o tak pięknej pozycji. W dodatku w takim wydaniu. Kupię - postanowione.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy ta książkę, czytaliśmy. Piękna opowieść, idealna dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia