Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Słodki prezent na Dzień Babci i Dziadka

poniedziałek, 7 stycznia 2019Styczeń to chłodny, zimowy miesiąc, ale są w nim szczególne dni, w które od razu robi się cieplej. Już za dwa tygodnie swoje święto będą obchodzili nasi dziadkowie.

Słów kilka o babciach i dziadkach

     Babcia i dziadek, czyli nasi rodzice. To jedne z najważniejszych osób w naszym życiu i często również naszych dzieci. Najbliższe nam osoby, z którymi relacje przestrzeni lat bardzo się zmieniają. Czasem  stosunki są napięte i niełatwe dla obu stron, ale równie często są to osoby, na które możemy zawsze liczyć i do których wracamy w chwilach radosnych i tragicznych. Warto, aby nasze dzieci jeśli to tylko możliwe miały kontakt ze dziadkami, gdyż ma to olbrzymie znaczenie dla utrzymania właściwych relacji społecznych. Pamiętając jednocześnie, że korzyści odnosi zarówno młode pokolenia, jaki i seniorzy.    
     Dziadkowie to skarbnica historii rodzinnych i często stają na straży tradycji. Możemy mieć wrażenie, że nic nie wiedzą o współczesnym, pędzącym świecie - internecie, kanałach społecznościowych, najnowszych modelach smartfonów. Jednak to babcia może przekazać tajemny przepis na sernik, nauczy lepić pierogi, a dziadek pokaże jak wystrugać miecz z drewna. Wystarczy cierpliwie przysiąść i wsłuchać się w ich słowa, by odkryć że znają Oni ponadczasowe prawdy o życiu i prawdziwych jego wartościach. Mają czas, cierpliwość i wielką chęć dzielenia się swoją wiedzą.
     Dziadkowie korzystając z bagażu doświadczeń uzbieranych podczas wychowywania własnych dzieci, mają często więcej cierpliwości i ciepła dla wnuków. Z chwilą przyjścia na świat nowego pokolenia, dziadkowie wpadają w euforię i wir chęci niesienia pomocy. Spełniają zachcianki wnuków, przynoszą prezenty, rozpieszczają, to jak sami często tłumaczą  - taka jest ich rola. Rodzice mogą w różny sposób reagują na taką sytuacje, z jednej strony może dojść do przerzucenia obowiązków na barki dziadków lub wręcz przeciwnie odseparowanie wnucząt. Relacje mogą być skomplikowane, ale nie zapominajmy nigdy, że dziadkowie odgrywają ważną role w rozwoju kolejnego pokolenia.
     Rola dziadków wraz zmieniającymi się czasami ulega również ewolucji. Coraz częściej spotykamy aktywnych seniorów, którzy pragną na emeryturach spełnić swoje marzenia oraz rozwinąć skrzydła. Nie wystarcza im wizja opieki nad wnuczętami i dzierganie swetrów na drutach. Za to chętnie wybierają kursy doszkalające, spotkania w Akademiach Trzeciego Wieku lub udają się w długo planowane i odkładane wycieczki. Bez wątpienia to Ich przywilej, aby jesień życia spędzili tak jak sami zdecydują.
     Nie zależnie od tego, czy dziadkowie angażują się w opiekę na wnukami, czy też nie wydaje się naturalne, że należny uczyć dzieci szacunku do osób starszych. 

Dzień Babci, Dzień Dziadka - skąd wywodzą się te święta?

      Do lat 60 babcie jeszcze nie miały w Polsce oficjalnego święta. Pierwszy pomysł narodził się na łamach tygodnika „Kobieta i Życie”, a roku 1966 za sprawą dziennika „Express Wieczorny” ogłoszono oficjalnie dzień 21 stycznia Dniem Babci. A wszystko za sprawą Mieczysławy Ćwiklińskie - znanej artystce kina i teatru. W wieku 85 lat występowała na deskach teatru poznańskiego w sztuce "Drzewa umierają stojąc" w roli babci. Dla uczczenia je występu podarowano jej bukiet kwiatów oraz tort z napisem "dla babci". Bardzo szybko przyjęło się zwyczaj odwiedzin i wręczanie drobnych upominków kochanym babciom.
     O celebrowaniu dnia dziadka pomyślano dużo później, bo dopiero w 1978 roku pojawił się pomysł dołączenia go do dni babci. Ostatecznie w 1981 roku oficjalnie wpisano do kalendarza Dzień Dziadka na 22 stycznia. 

Prezent dla Dzień Babci i Dziadka

      Co roku w styczniu wnukowie przygotowują drobne upominki oraz życzenia dla dziadków. W żłobkach i przedszkolach organizowane są spotkania, które wypełniają wierszyki, piosenki i pokazy dla seniorów. Prezent na Dzień Babci i Dziadka może być doskonała okazją ma wspólne wspomnienia, podziękowania oraz okazanie szacunku. W tym przypadku w dużej mierze liczy się pamięć, bezpośredni kontakt i odrobina zainteresowania.
     Najmłodsi chętnie przygotowują laurki, które moim zdaniem są wspaniałym pomysłem na prezent dla dziadków. Wśród innych propozycji najczęściej wybieramy kwiaty, fotoalbumy, fotokalendarze, książki i oczywiście słodycze. Ciekawym pomysłem prezentowym są słodkie pudełka wypełnione krówkami z okazjonalnym nadrukiem. Taki prezent nie tylko wywoła uśmiech, ale i rozczulą dziadków, którzy przecież uwielbiają obdarowywać innych słodkościami. To może tym razem odwróćmy rolę :)

Co roku w styczniu wnukowie składają życzenia, dają babciom i dziadkom drobne upominki: najczęściej kwiaty, słodycze i własnoręcznie przygotowane drobiazgi. W żłobkach i przedszkolach organizowane są specjalne spotkania, które mają w szczególny sposób uhonorować Seniorów.

Czytaj więcej: https://www.sosrodzice.pl/pomysl-prezent-dzien-babci-dziadka/
   www.cukrowki.pl


 Jaki jest Wasz pomysł na prezent dla babci i dziadka?


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Ale fajny pomysł! I dzięki za solidną dawkę historii :)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Własnie nie mam pomysłu na prezent, ale jako, że pracuję w kwiaciarni to pomysł sam się narodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chcesz wypromować swojego bloga? Zapraszamy do SpisBlog

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo miło dowiedzieć się jeszcze więcej o naszych dziadkach..
  Niestety tej jesieni moja ostatnia babcia odeszła na zawsze..
  Piękny pomysł na upominki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Och tak, do każdego prezentu zawsze dodajemy coś słodkiego. Ale nie jest to cały prezent, podstawa coś praktycznego z czego dziadek będzie korzystał https://duka.com/pl/prezenty/prezenty-dla-dziadka . Co tu mówić, słodkości zazwyczaj dostają wnuki. Albo dziadek od razu jak dostanie to otwiera i częstuje. Podobno im starszy organizm tym mniej słodyczy potrzebuje, ale czy to prawda to nie wiem.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia