Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Everest. Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia

poniedziałek, 28 października 2019


     Kocham góry, trud, satysfakcję i radość z pokonywania swoich słabości. Równie mocno podziwiam ludzi, którzy zmierzają się z najwyższymi i najtrudniejszymi szczytami na Ziemi.

Autor: Alexandra Stewart
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 64
Oprawa: twarda
 Data wydania: 16.10.2019
Cena: 44,99 zł

   Mount Everest pozostawał największym wyzwaniem i niedościgniętym marzeniem wielu himalaistów do roku 1953. To wówczas po wielodniowych przygotowaniach i wspinaczce sir Edmunda Hillary wraz z szerpem Tenzingiem Norgay'em postawił pierwsze kroki na Dachu Świata.
O 11.30 rano 29 maja 1953 roku pszczelarzy i były poganiacz jaków zrobili ostatnie kilka kroków na śnieżnej pokrywie szczytu.
     Everest. Niesamowita historia to piękna opowieść o marzeniach, pasji i dążeniu do wyznaczonego celu wbrew przeciwnościom losu. Książka opisuje niełatwy podbój najwyższego szczytu w Himalajach - Sagarmatha, czyli "czoło nieba". 

     Historia została podzielona na cztery części. Pierwsza przedstawia dzieciństwo, dorastanie oraz początki pasji Edmunda oraz Tenzinga. W części drugiej czytelnik może poznać niesamowite historie ekspedycji, które postawiły sobie za cel zdobycie Everestu. Część trzecia poświęcona została brytyjskiemu zespołowi, w których szeregach byli Hillary i Tenzing oraz zdobyciu Mount Everestu. W ostatniej cześć poznajemy dalsze losy pierwszych zdobywców Czomolungmy.

     W książce znajdziemy nie tylko ciekawą historię zdobycia najwyższego szczytu Ziemi, ale także dużo informacji o samych górach i wspinaczce wysokogórskiej. Autor przywołuje pamięć himalaistów, którzy mimo ogromnego trudu nie zdobyli szczytu Mount Everest. Opisuje również pełen sztab ludzi stojących za sukcesem Hillare'go i Tenzinga - szerpów,  lekarzy, korespondentów, czy naukowców.

Jak przetrwać na Evereście?
Co to jest kaszel wysokościowy?
Co składa się na ekwipunek wspinaczy?
     Książka Everest. Niesamowita historia to kolejna perełka w naszej biblioteczce. Przepięknie grafiki Joe Todda-Stantona sprawiają, że w magiczny sposób przenosimy się tysiące kilometrów w dal i wzwyż. Mapy, schematy oraz liczne ilustracje w ciekawy i przystępny, a jednocześnie szczegółowy sposób opisują historię himalaizmu. Wspaniała książka biograficzna, edukacyjna  i zachwycający album w jednym.

     Książkę oglądamy i czytamy z wielkim zainteresowaniem. Zapewniam, że dzieci chętnie po nią sięgną, a i dorośli znajdą w niej wiele ciekawych informacji. Na pewno jest to pozycja, do której z przyjemnością będziemy wracać wielokrotnie. Nie ma lepszego sposoby by zainteresować dzieci wspaniałymi dokonaniami wybitnych ludzi, jak tylko opracować wciągającą i przystępną publikację.
Tym razem udało się to fantastycznie!


 Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. Pięknie wydana, chciałabym ją przeczytać, lubię takie historie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam takie historie! Zapisuję na przyszłość.

    OdpowiedzUsuń
  3. Znam chłopca który by się nią zachwycił

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia