Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Schronisko pod Durbaszką

niedziela, 20 października 2019


Kolejne schronisko na naszej mapie turystycznej w pięknej scenerii Pienin.

Schronisko pod Durbaszką

     Schronisko turystyczne położone jest na wysokości 850 m n.p.m na północnym stoku Durbaszki w Małych Pieninach. Obiekt posiada miejsca noclegowe, bazę żywieniową oraz przepiękne widoki. 

     W schronisku byłam po raz pierwszy wiele lat temu schodząc ze szlaku niebieskiego biegnącego głównym grzbietem Małych Pienin z Szafranówki na Wysoką. Tym razem w korzystają z zaskakująco pięknej wrześniowej pogody wybraliśmy krótkie, ale bardzo malownicze wyjście od strony północnej.     Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy na parkingu przy Wąwozie Homole w Jaworkach. Nieopodal przy głównej szosie należy szukać polną drogę, gdzie widnieje tablica informacyjna o schronisku. Nie prowadzi tam żaden oznakowany szlak turystyczny, a jedynie drogą dojazdowa do bacówek oraz schroniska. Samo podejście nie jest wymagające, za to zapewnia wspaniałe widoki na pienińskie skałki i łąki. Po drodze mijamy stada owie, konie, krowy i bacówki, gdzie można zaparzyć się w sery. W czasie wędrówki dzieci mają mnóstwo okazji do zabawy, biegania i szaleństw. Bardzo lubię tego typu wypady, gdzie dzieci mają dużo radości i swobody.

     Po około 45 minutach wędrówki ukazuje się nam panorama z sporego budynku schroniska. Muszę przyznać, że zadbane otoczenie obiektu zachęca do zatrzymania się tam na dłużej. Mnóstwo ławek, zadaszenie, zapewnia miły odpoczynek, a z tarasu możemy podziwiać panoramę Beskidu Sądeckiego, widok na Pasmo Radziejowej.
 

     Warto również wejść do środka schroniska ponieważ, i tam jest jest bardzo klimatycznie i przytulnie, a kawa smakuje wyśmienicie ;)


     Ostatnia wrześniowa wyprawa była zwieńczeniem naszych wędrówek po Pieninach. Wędrówkę do schroniska pod Durbaszką polecam dla każdego. Trasa krótka, przyjemna, zapewniająca miłe doznania turystyczne. 


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. W Pieninach jeszcze nie byłam, piękne widoki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne miejsce... Tam mnie jeszcze nie było, ale z pewnością się wybiorę. Kocham podróżować po Polsce i po świecie. W te wakacje chcę się wybrać m.in na Mazury i do Szwajcarii.

    OdpowiedzUsuń
  3. Taka górska wyprawa całą rodziną to nie tylko samo zdrowie, ale też i wyjątkowe widoki. Warto wybrać się szlakami górskimi na wędrówkę i poznać wyjątkowe, dzikie miejsca. Dla dzieci to również jest niesamowita frajda, szczególnie gdy spotkają zwierzęta, które do tej pory widziały tylko w bajkach i książkach.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia