Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Rysuję i zgaduję z Kapitanem Nauka

poniedziałek, 24 lutego 2020


Gry, łamigłówki, puzzle i książeczki Kapitan Nauka towarzyszą nam w zabawie i edukacji od dawna. W ostatnim czasie oferta wydawnictwa poszerzyła się o nowe wydania, których nie mogło zabraknąć również w naszym domu.

      Seria Rysuję i zgaduję to zestawy zabaw edukacyjnych, które rozwijają kompetencje dzieci w wieku przedszkolnym. W każdym zestawie znajdziemy książeczkę z zadaniami, 30 dwustronnych zmywalnych kart z łamigłówkami oraz suchościeralny flamaster. Wszystkie zadania przygotowano w oparciu o predyspozycje docelowej grupy wiekowej. Zmywalne karty pozwalają dziecku na swobodne rozwiązywanie łamigłówek, bez zbędnego strachu przed niepowodzeniem. Poprawianie własnych błędów oraz możliwość wielokrotnego powtarzania daje szansę na jeszcze lepsze opanowanie umiejętności. Dla rodziców natomiast zmywalne karty dają możliwość obserwacji postępów jakie czyni dziecko. Dodatkowo we wstępie książeczki autorki przygotowały krótki, ale bardzo wartościowy przewodnik o możliwościach dzieci w wieku przedszkolnym.

  Rysuję i zgaduję z królikiem Kazikiem 4-5 lat

 


     Królik Kazik zaprasza do kolorowego świata wiedzy i zabawy ukrytym w ogrodzie pełnym kwiatów i warzyw. Dzięki sympatycznemu bohaterowi dzieci poznają pory roku, różnorodne gatunki zwierząt oraz rośliny uprawne i ozdobne. Dowiadują się również, czego rośliny potrzebują do rozwoju, jakie prace wykonuje ogrodnik i jak korzystamy z darów natury. Barwne i różnorodne zadania zachęcą do wyszukiwania podobieństw i różnic, klasyfikowania przedmiotów, ćwiczenia spostrzegawczości. Zagadki językowe skutecznie przygotowują również do nauki pisania i czytania.

 Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem 4-5 lat

 


     Tym razem zabawny robot Eliot zabiera dzieci w niezwykłą podróż pełną planet, rakiet, robotów i kosmicznego pyłu. Różnorodne zadania wspomagają naukę liczenia, porównywanie wielkości i liczebności, klasyfikację przedmiotów, a także przygotowują do nauki pisania i czytania. Przedszkolaki poznają również informacje o kosmosie, planetach oraz zaskakującym świecie szalonych robotów.

Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką 5-6 lat

 

      Przyjazna Barbarka towarzyszy najmłodszym w zabawach pełnych maszyn budowlanych, pojazdów i miejskiego zgiełku, ale to tylko część niespodzianek przygotowanych przez koparkę. Zadania doskonalą kompetencje matematyczne, logiczne i językowe (m.in. dzielenie wyrazów na głoski i sylaby) oraz wspierają rozwój umiejętności grafomotorycznych oraz ćwiczą precyzję i spostrzegawczość. Dziecko poznaje również miejski świat - środki lokomocji, znaki drogowe, nazwy i herby miast. 


    Całość zestawu została bardzo starannie wykonana. Poręczne i solidne pudełko pozwala po zabawie wszystko spakować i przechowywać w jednym miejscu. Bardzo lubię takie proste rozwiązanie, które uczą dziecko porządku. Walizeczka z zadaniami może nam towarzyszyć w dowolnym czasie i miejscu - w podróży, czy w długim oczekiwaniu w poczekalni. Do pudełka można również dopakować kilka kredek i mamy zestaw idealny.
     Zadania są bardzo różnorodne - labirynty, dobieranie, uzupełnianie, znajdywanie różnic i podobieństw, liczenie itp. Część kart jest bardzo kolorowa, część stonowana. Jednym słowem, każdy znajdzie co dla siebie. Łamigłówki zapewniły nam już wiele miłych chwili na wspólnej zabawie i nauce. Zauważyłam, że moje dzieci chętnie do nich wracają i rozwiązują zadania wielokrotnie na zmywalnych kartach.
     Na koniec drobna uwaga, którą zgłasza moja sześciolatka. Polecenia do zadań zostały napisane za pomocą pięknej czcionki, niestety utrudnia ona samodzielne czytanie. Klasyczna czcionka pozwala na "opatrzenie się" literami młodszym dzieciom, a uczącym się czytać na podjęcie próby samodzielnego czytania.

Kapitan Nauka na naszym blogu:

SuperQuiz. Kosmos - Wydanie specjalne

Magia układania puzzli, czyli wielki świat w małych kawałkach

Baśniowy świat - Kapitan Nauka

Gramy w Loteryjkę z Kapitanem Nauka. 

Kapitan Nauka - SuperQuiz Pieniądze

Rymowane zagadki matematyczne - Kapitan Nauka

Tajemnica Gryzmołkowa. Duch z Fabryki Krówek

Angielski dla dzieci. Piosenki Kapitan Nauka Jak podobają się Wam nowe zestawy Rysuję i zgaduję?

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. U nas te teczki robią robotę :) Dzieciaki siedzą i wytrwale robią zadania :) No przynajmniej jedna, druga się bawi flamastrem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubimy te zeatawy od Kapitana Nauki zawsze supwr zajmują dzieci

  OdpowiedzUsuń
 3. Królik Kazik wygląda bardzo sympatycznie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mi się to podoba, chętnie wracam na twój blog:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Również puszczam dzieciom różne dźwięki, piosenki, a często też naukę języka angielskiego dla dzieci. Mam wrażenie, że dziecko szybciej osłucha się z czymś, nawet nie skupiając się w jakiś specjalny sposób na tym, niż będzie oglądało coś w telewizji. Zastanawiam się też nad tym, aby zainwestować w odpowiedni głośnik, ponieważ też wspólnie z mężem bardzo lubimy muzykę. Jeśli chcecie wiedzieć, jaki głośnik mnie zainteresował, to zerknijcie sobie na stronę https://bangolufsen.pl/ . Jest to na ten moment jedno z moich marzeń.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia