Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Moja! - rodzinna gra matematyczna

poniedziałek, 31 sierpnia 2020


     Dziś przychodzą do Was z kolejną propozycją gry karcianej, które łączy zabawę i naukę. Idealnie wpisuje się ona w naszą jesienną akcję Nauka łatwiej, w której proponuję wam książki, gry i różne materiały pomocne w nauce. Tym razem bierzemy na warsztat matematykę, królową nauk, która spędza sen z powiek wielu uczniów i rodziców. Przekonamy najmłodszych, że nauka matematyki może być przyjemna.

     W letnim maratonie premier Zu&Berry pojawiły się już dwa nowe tytuły dla najmłodszych graczy - Kolorowe buty oraz Bałagan w przedszkolu. Na swoją premierę oczekuje jeszcze gra matematyczna - Moja!

Nazwa: Moja!
Autor: Jesús Álvarez
Wydawnictw: Mudoku
Wiek graczy: 6+
Liczba graczy: 1-6
Czas rozgrywki: 15 minut
Premiera: 04.09.2020

     Rodzinna gra matematyczna Moja! doskonali i sprawdza umiejętność dodawania oraz odejmowania liczb w zakresie 20. Grający mają za zadanie ułożyć jedno z dwóch działań za pomocą kart liczb trzymanych w ręce.


Zawartość:
 • 55 kart działań,
 • 69 kart liczb,
 • instrukcja 

     Zasady gry są niezwykle proste, a rozgrywka szybka i emocjonująca. Po przetasowaniu kart rozdajemy każdemu z graczy 5 kart liczb, pozostałe karty tworzą stos do dobierania. Na środku ustawiamy również zakryty stosy z kart z działaniami. Gracz rozpoczynający rozgrywkę odwraca pierwszą kartę działań, a grający starają się, jak najszybciej ułożyć wynik z karty działań dodając lub odejmując cyfry z kart na ręce. Pierwsza osoba, której się to uda rzuca parę kart, mówi "Moja!" i wyjaśnia swoje działanie. Gdy działanie jest prawidłowe zabiera kartę działań, dociera 2 karty z liczbami i odwraca kolejną kartę ze stosu działań. Jeśli działanie nie jest prawidłowe inny gracz może je poprawić i przejąć. Zdobyte karty działań mogą być warte 1, 2 lub 3 punkty. Oczywiście wart polować na te najcenniejsze, ponieważ wygrywa gracz z największą liczbą punktów. 

Do dyspozycji jest również 5 karty specjalnych, które ułatwiają lub komponują rozgrywkę:
 • Dodatkowy czas, gracz otrzymuje dodatkowo 5 sekund na ułożenie działania 
 • Joker, czyli karta zastępująca każdą liczbę od 1 do 9
 • Recykling - po jej odkryciu każdy gracz głosuje 2 karty liczb z ręki przeciwnika po prawej
 • Tornado, czyli karta zmuszająca graczy do przekazania wszystkich swoich kart przeciwnikowi po prawej
 • Lustro+/-, to karta zmieniająca działanie na następnej karcie działań


     Warto również wspomnieć, że gra posiada kilka wariantów rozgrywki, w tym zabawę solo. Dziecko pod okiem dorosłego może we własnym tempie ćwiczyć dodawanie i odejmowanie. W zależności od wieku uczestników warto wprowadzić modyfikacje do rozgrywki i dopasować do indywidualnych umiejętności. Można zaproponować zapisywanie działań na kartce, wyznaczyć kolejność, aby wyeliminować rywalizację lub wyznaczyć ramy czasowe na przygotowanie jak największej ilości działań. U nas najlepiej sprawdzała się standardowa rodzinna rozgrywka, która była dynamiczna i bardzo pouczająca.
     Gra Moja! z pewnością sprawdzi się w zabawach i nauczaniu domowym, ale może być również dobrym narzędziem do pracy w przedszkolach, szkołach i ośrodkach wspomagających.

     Premiera gry Moja! planowana jest na 4 września! Wypatrujcie ją w sklepach i trenujcie matematykę.Post powstał w ramach projektu:
http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

 1. O! Coś czuję, że to gra, w którą chętnie grałby z naszą córką mój mąż:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteśmy maniakami tego typu gier- uwielbiam tak spędzać czas. Teraz kiedy dziewczynki poszły do szkoły i przedszkola gry zostawiamy na weekendowe dni. Dzięki za polecenie tej opcji! Zapowiada się super.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gra idealna dla dzieci, które dopiero wdrażają się w system edukacyjny :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia