Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Dookoła świata. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Szwecja

piątek, 18 marca 2022

 


W marcu swoją premierę ma kolejny podróżniczy tom Dookoła świata. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Co tym razem spotka niestrudzonych podróżników? 

     Emi, a właściwie Stanisława Emilia Gacek, Aniela, Flora oraz Faustyna już w zerówce założyły Tajny Klub Superdziewczyn. Po pewnym czasie do klubu przyjęty został Franek, który zdał śpiewająco test dla przyszłych członków. Tajny Klub ma tajną bazę, odznaki, dziennik, tajne zawołanie i oczywiście własne motto: "NIGDY WIĘCEJ NUDY!". Członkowie Klubu oraz ich rodziny wspólnie spędzają czas i podróżują do niesamowitych miejsc. Najważniejsza działalność klubu koncentrują się  wokół tajnych misji. 


Autor: Agnieszka Mielech
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 23.03.2022
Liczba stron: 221

     W najnowszym tomie paczka Emi wybierze się na Półwysep Skandynawski, by odkryć kiszone śledzie i cynamonowe babeczki. Nie obędzie się oczywiście bez nowej tajnej misji, która poprowadzi podróżników wprost do magicznego świata Astrid Lindgren. A wszystko zaczęło się od zakończenia studiów przez mamę Emi oraz wspaniałego prezentu z tej okazji.  


Szwecja leży na Półwyspie Skandynawskim i jest trzecim co do wielkości krajem Unii Europejskiej. Zamieszkuje ją około dziesięć milionów osób. Śmiało można powiedzieć, że to wielki kraj, w którym żyje niewielu mieszkańców. 

     

      Muszę przyznać, że podróż na Półwysep Skandynawski jest naszym małym marzenie i z wypiekami na twarzy czytaliśmy przygody Emi. Cudownie było przeżyć podróż chociaż na stronach książki i zdobyć ogrom wiedzy na temat kultury, tradycji, geografii i skarbów tego kraju. 

     Już na pierwszych stronach książki możemy odkryć mnóstwo informacji oraz ciekawostek temat Szwecji i miejsc wartych odwiedzenia. Znajdziemy tam również flagę mapę Półwyspu Skandynawskiego oraz krótkie opisy Sztokholmu i jego atrakcji. Natomiast na końcu książki czeka na nas ordlista, czyli słowniczek ciekawych wyrażeń. Zresztą, podobnie jak we wcześniejszych tomach cała historia naszpikowana jest fachowymi określeniami, które przystępnie wyjaśnione są w treści lub w przepisach. Czytelnik dowie się kto to jest rektor, toga i biret, Maestro z serialu Było sobie życie, ale oczywiście dominują pojeca związane z wyprawa do Szwecji. 

     Książkę oraz całą serię Dookoła świata. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn polecam każdemu miłośnikowi podróżowania, również palcem po mapie, czytelnikom ciekawym świata i oczywiście  fanom Tajnego Klubu. Znajdziecie w niej sporą dawkę humoru, ciekawe przygody, pozytywne emocji oraz ogrom wiedzy.  

Ha en bra dag! - Miłego dnia!


Kto wybierze się z Emi w kolejną pasjonującą podróż? 

 

 Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. sama bardzo polubiłam tę serię i chętnie sprawiłabym sobie takie skarpetki ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tajny Klub, myślę, że dzieci w szkołach lub w domowych zabawach też takie zakładają.

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetne są te książki o Emi. Ja mam co prawda dwóch synów, ale kupowałam je na prezent dla chrześnicy.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia