Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

O chłopcu, który zniknął świat - Ben Miller

wtorek, 29 marca 2022


Wyobraźcie sobie takie miejsce, powiedzmy czarną dziurę, do której możecie wrzucić wszystko co Was denerwuje. Niesmaczny obiad - do dziury, wkurzający mąż - do dziury, niesforne dzieci - do czarnej dziury. 

     Brzmi fantastyczne, nieprawdaż? Wszystkie problemy znikną raz na zawsze w wielkiej, ciemnej otchłani. Ośmioletni Harrison też uważał, że to świetne rozwiązanie. Proste i skuteczne! Ale czy na pewno? Co stanie się gdy znikną nie tylko obrzydliwe warzywa i szkolne podręczniki, ale również ważne i kochane przez chłopca osoby? 

Autor: Ben Miller
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 21.03.2022
Liczba stron: 112

     Harisson był miłym, szczerym i dobrym chłopcem niestety nie potrafił zapanować nad negatywnymi emocjami. Wówczas jego policzki czerwieniały, szczęka zaciskała się, a z jego ust wydobywały się pozaziemski jęki. Napady wściekłości Harrisona nie były objawem rozgniewania, lecz wynikały z tego, że chłopca coś bardzo, ale to bardzo martwiło. 

     Myśli Harrisona od tygodnia krążyły wokół kosmicznych urodzin Hectora Brooma, kolegi z klasy, który nie należał do przyjemnych osób. Wielokrotnie Harrison spotkał się z uszczypliwościami i agresją ze strony solenizanta. Na przyjęcie urodzinowe została zaproszona cała klasa i Harisson nie chciał być wykluczony w czasie późniejszych rozmów w szkole. A do tego tematem przewodnim urodzin był KOSMOS, a przecież Harrison był miłośnikiem gwiazd i planet. Miał być tort zwieńczony statkiem kosmicznym, mnóstwo kosmicznych dekoracji i prawdziwa astronautka w roli animatorki. Wszystko zapowiadało się wspaniale, ale solenizant i jego gumka recepturka nie dawali nadzieję na spokojną zabawę. Zabawy urodzinowe nie przebiegły pomyśli Harrisona, a przez rzekomą alergię nie mógł nawet spróbować tortu. Jedynym światełkiem w tunelu były prezenty dla gości. Harrison otrzymał od animatorki czarny jak smoła balonik, który w rzeczywistości jest czarną dziurą, do której może wrzucić wszystko co go irytuje. Harrison jest przekonany, że znalazł idealny sposób na pozbycie się swoich problemów.
     Książka O chłopcu, który zniknął świat to ciepła i pouczająca opowieść o tym, że nie możemy wysłać naszych problemów w kosmos. Kłopoty nie znikną same z siebie, musimy nauczyć się z nimi radzić. Nie ma drogi na skróty, nie ma cudownej metody. Wciągająca historia, składnia do refleksji na temat radzenia sobie z trudnymi emocjami i docenianiu ludzi, których się kocha.

    Jednocześnie książka jest pełna humoru w najlepszym brytyjskim wydaniu, bo przecież autorem jest sam Ben Miller, którego być może znacie z filmów Johny English, Bridgertonowie, czy Paddington 2. Aktor i komik wykorzystał swój talent do napisana ekscytującą i humorystycznej opowieści, która przypadnie do gustu małym czytelnikom. Przekonajcie się sami jaki rollercoaster przygód przeżył Harrison i jak zmieniło się jego życie. 


A Ty co wrzuciłbyś do czarnej dziury, gdybyś mógł? 

 

 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia