Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Psychologia dla początkujących - Wydawnictwo Publicat

piątek, 6 maja 2022

Tajniki ludzkiego umysłu, drogi jakim podążają nasze myśli, to jak odbieramy świat nurtują nas od najmłodszych lat. Na wiele tych pytań w prosty, ale fachowy sposób znajdziemy odpowiedzi w najnowszej książce Psychologia dla początkujących

Tytuł: Psychologia dla początkujących
Tekst: Lara Bryan, Rose Hall, Eddie Reynolds
Ilustracje: Tim Bradford
Wydawnictwo: Publicat
Premiera: 27.04.2022
Liczba stron: 128

     Psychologia dla początkujących to jedna z tych książek, które warto mieć w swojej biblioteczce domowej. Będzie towarzyszyła dziecku w odkrywaniu świata na różnych jego etapach. Zapewniam jednocześnie, że zaciekawi i dorosłych czytelników bowiem w prosty sposób objaśnia podstawy psychologii, wyjaśnia mechanizmy nami kierujące i pozwala lepiej zrozumieć samych siebie. 

     Książka składa się z 7 rozdziałów, ale uwagę przykuwa również wstęp, z którego dowiemy się czym jest psychologia, poznamy metody badawcze i najistotniejsze pojęcia stosowanie w psychologii. Kolejne działy pozwalają zrozumieć, jak przeprowadzić eksperyment psychologiczny, jak funkcjonuje człowiek i jego mózg. To właśnie w drugim rozdziale możemy przekonać się, jak niesamowitym, a jednocześnie zawodnym narzędziem jest nasz mózg. Fantastyczna sprawa! Równie ciekawy okazał się rozdział dotyczący różnic między ludźmi oraz zagadnienia dotyczące psychologii społecznej. Jak matka nastolatków szczególną uwagę zwróciłam również na rozdziałów dotyczący dorastania i rozwoju oraz zmian zachodzących w mózgach i zachowaniach nastolatków. Myślę, że każdy znajdzie w książce coś dla siebie i pogłębi swoją wiedzę na temat psychologii niezależnie od wieku. U nas w domu książkę chętnie przeczytał 16-latek, 11-latek, ale również 9-latka. Każdy z nich zwrócił uwagę na coś innego, ale każdemu książka przypadła do gustu. To lektura absolutnie dla każdego i zapewniam, że zainteresuje Was oraz wasze pociech.

         Psychologia dla początkujących zawiera wiele przykładów związanych z psychologią stosowaną. Opisywane sytuacje oraz pytana są dobrze znane dzieciom, dzięki czemu łatwiej jest im zrozumieć omawiane zagadnienia. Autorzy zachęcają również do samodzielnego obmyślania własnych propozycji posługiwania się psychologią w życiu codziennym. Takie ćwiczenia mogą pozwolić zrozumieć oraz oswoić swoje zachowania oraz emocje.       Bogato zilustrowana książka Psychologia dla początkujących jest pełna ciekawostek oraz interesujących eksperymentów wyjaśniających tajniki ludzkich wyborów. Książka opiera się głównie na zabawnych i przykuwających uwagę grafikach, które jeszcze lepiej pozwalają zrozumieć przedstawione informacje. Teksty są krótkie, rzeczowe, a przede wszystkim bardzo ciekawie. Na końcu książki znajduje się także słowniczek oraz zestawienie zawodów związanych z psychologią. Bardzo przydatne są również podsumowania na końcu stron, w których znajdziemy najistotniejsze fakty z omawianych zagadnień. Mnóstwo testów oraz pytań stawianych w książce zmusza do poszukiwania odpowiedzi i zastanowienia się nad swoim życiem.

Co sprawi, że jestem sobą?

Do czego potrzebny jest strach?

Jak dokonujemy wyborów?


Miłej lektury!


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!

6 komentarzy:

 1. Podoba mi się, że ta książka jest pełna ciekawostek. Dziękuję za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajna książka! Sama chętnie bym po nią sięgnęła i niewykluczone, że tak właśnie zrobię. Dzięki za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 3. ostatnio zauważyłam, ze jestem dość dobra w analizie innych, także to cos dla mnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mnie zaciekawiła ta Psychologia dla początkujących. Dzięki za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Recenzja bardzo zachęcająca, przyznam, że sama bym siegnęła po tą propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałam tą książkę już w kilku miejscach i muszę powiedzieć, że bardzo mnie kusi.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia