Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Lato w świecie przyrody. Młodzi Przyrodnicy

sobota, 2 lipca 2022

Wraz pierwszymi letnimi promykami słońca i mnóstwem kwiatów na łące w naszej biblioteczce pojawił się najnowszy tom ze  serii Młodzi Przyrodnicy. Lato w świecie przyrody to druga część poświęcona oczywiście fascynującej przyrodzie z pięknymi zdjęciami oraz ze specjalnymi kodami QR! 

     Lato w świecie przyrody to idealna książka na letnie wędrówki z mnóstwem ciekawostek przyrodniczych, jakie masz  szansę zobaczyć i znaleźć latem. Zmieści się w każdym plecaku i zapewni, że każda wycieczka będzie fantastyczną przygodą przyrodniczą. Ogrom wiedzy sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie - w górach, nad morzem, na łące, czy w ogrodzie.  Książka zawiera piękne fotografie i ilustracje, które ułatwiają obserwowanie przyrody, zwierząt i zjawisk jakie występują latem. Wydanie książki zasługuje na wyróżnienie, świetna robota! Zapewniam warto do niej zajrzeć. 

     W czasie lektury dowiecie się  od czego pochodzą nazwy letnich miesięcy, co można zbierać na polu i w lesie. Nauczycie się rozpoznawać motyle, ważki, mrówki i gąsienice oraz zbierać leśne grzyby. Dowiecie się, dlaczego pokrzywy parzą, a owady żądlą. Poznacie ekosystem morza, rzeki, jeziora i oczka wodnego, nauczy się rozpoznawać ryby i ślady w błocie.  Dzięki kodom QR nauczycie się rozróżniać odgłosy różnych zwierząt. W książce znajdziecie wskazówki jak przygotować się do wyprawy, jak prowadzić obserwacje i stworzyć zielnik. Wzór dzienniczka obserwatora pozwoli notować obserwacje, a indeks – odnaleźć szybko dane zwierzę czy roślinę.

Seria: Młodzi Przyrodnicy 
Autorka: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 01.06.2022
Liczba stron: 112
Wiek: 6-8 lat
 
      Lato. W świecie przyrody polecam nie tylko miłośnikom przyrody, ale wszystkim, którzy są lubią wiedzieć więcej o otaczającym ich świecie.Książka może być świetnym uzupełnieniem wiedzy, która dziecko musi opanować na lekcjach przyrody, biologii i geografii.
 
W serii ukazała się już książka:

Wiosna w świecie przyrody. Młodzi Przyrodnicy

Już wkrótce tomy dotyczące kolejnych por roku: jesień i zima!


 Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Wydawnictwo Wilga nie zawodzi :) To prawdziwa kopalnia wiedzy, a przy tym podana jest w naprawdę ładnej i przystępnej formie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy przewodnik po lecie ze zwierzętami i roślinami, a ż szkoda że nie mam już dzieci w tym wieku...

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała książka. Mamy ją w naszej biblioteczce i bardzo lubimy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie edukacyjne książki z pięknymi ilustracjami w formie prawdziwych fotografii. Aneta S.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ile w tej książce ciekawostek- super pomysł na letni prezent! Tylko rozdziału o robalach Synowi nie pokażę- niech go przerobi z tatą 🤣

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia