Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Wojownicy i Czarodzieje. Drugie starcie z Wiedźmami - Cressida Cowell 

piątek, 29 lipca 2022

 

Zapraszam do krainy Wojowników i Czarodziejów, niezwykłych stworzeń oraz potężnej magii, gdzie wszystko jest możliwe. Do świata, który może być uratowany przez dwójkę przyjaciół połączonych rodzinną tajemnicą.

     Wojownicy i Czarodzieje. Drugie starcie z Wiedźmami to kontynuacja przygód syna Króla Maga oraz córki potężnej królowej Wojowników. Czarodzieje posiadają tajemne moce, a Wojownicy pokonują magię żelaznymi mieczami. Ich światy wzajemnie się zwalczają i niszczą. Małemu Czarodziejowi oraz małej Wojowniczce od najmłodszych lat wpajano, że powinni się nienawidzić. Jednak Wish, która posiada potężną moc działającą na żelazo oraz Xara łączy wspólna sprawa i walka ze złem. Bowiem w tomie pierwszym  pt. Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować Wiedźmę uwolnili oni Króla Wiedźm, a co za tym idzie, również wszystkie inne wiedźmy. 

Wiedźmy rozpanoszyły się na świecie, a ich Król pragnął posiąść moc Wishy. 

Seria: Wojownicy i Czarodzieje
Autor: Cressida Cowell
Wydawnictwo: Znak emotikon
Rok wydania: 15.06.2022
Ilość stron: 400

      Trzynastoletni Xar przebywa w mrocznych lochach więzienia Gorminkrag, gdzie odsiaduje karę w Zamkniętym Zakładzie Poprawczym dla Przedstawicieli Mrocznej Magii i Nieposłusznych Czarodziejów. Powszechnie wiadomo, że jest to miejsce najlepiej strzeżone i niedostępne w całej puszczy, jednak dla Xara nie ma rzeczy niemożliwy. Choć ucieczka nie poszła w pełni po myśli chłopca i napotkała niezliczoną ilość przeszkód, Xar dopiął swego stając się pierwszym w historii uciekinierem z Gorminkragu.

     Jednak nad niesfornym chłopcem wisi prawdziwe niebezpieczeństwo. Nie mogąc doczekać się własnej mocy sięga po zakazaną wiedźmią magię. Niestety Xar nie panuje na nią, a wiedźmia plama na jego dłoni niebezpiecznie się powiększa. Chłopiec ma coraz mniej czasu, żeby pozbyć się złej magii.

     Tymczasem Wish przebywa w Żelaznym Grodzie za Wielkim Murem wzniesionym przez jej matkę, królową Sykoraks. Dziewczyna nie lubiła, gdy coś lub ktoś ograniczał jej wolność szczególnie, że posiada wyjątkową moc oraz Księgę zaklęć, w której odszukuje zaklęcie na pozbycie się Wiedźm. 

To jedyna szansa by pomóc Xaremu. 


Wiedźmy sieją spustoszenie, a niebezpieczeństwo czai się za każdym drzewem…

      Myślę, że Wasze pociechy z przyjemnością zagłębią się w świat Czarodziejów oraz Wojowników oraz pokochają przygody Wish i Xara. Mój jedenastolatek pochłoną książkę w kilka dni i gorąco zachęca do przeczytania. Doskonały humor, zabawne dialogi i wtrącenia, lekka narracja oraz dynamiczna akcja, czyli prosty przepis na fajną książkę dla dzieci. Do tego świetnie wykreowani bohaterowie, z którymi młody czytelnik się może utożsamiać i zaprzyjaźnić.

     Na olbrzymie wyróżnienie zasługuje oprawa graficzna książki. Czarno-białe ilustracje tworzą niepowtarzalny klimat i  nie tylko uzupełnią fabułę, ale również stanową jej istotną część. Dla nas fantastyczne, z jednej strony mroczne, ale również zabawna, komiksowe. Z pewnością dla części odbiorców mogą wydawać się groteskowe, a nawet przerażające - warto na to zwrócić uwagę przed lekturą z młodszymi dziećmi. 

     Choć już od dawno nie zaliczam się do grona nastoletnich czytelników, to przeczytałam tą książkę z wielką przyjemnością. Jako rodzić zwróciłam uwagę na niełatwe relacje rodzic-dziecko oraz na bezgraniczną miłością rodzicielską, która nie jest wolna od błędów wychowawczych. Pod tym kontem książka może być dobrym pretekst do rozmów. 

Podsumowując: Zabawna, mądra i pełna magii książka, która może stanowić wspaniałą lekturę dla dzieci i rodziców. Polecamy!

Czy znasz historię przyjaźni Wojowniczki i Czarodzieja? 

 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Mojej córce na pewno się spodoba. Muszę jej tę książkę sprezentować :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O rany, jaka fantastyczna oprawa graficzna, zastanawiam się, dlaczego my jeszcze nie mamy w planach spotkania z tą przygodą czytelniczą, błąd do natychmiastowego naprawienia. :) Izabela

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia