Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Fauna Polski - Adamigo Memory

piątek, 9 września 2022

Gry typu memory to jeden z najprostszych i najbardziej rozwijających gier pamięciowych. Jednak odnoszę wrażenie, że obecnie aspekt edukacyjny tych gier jest często niedoceniany. Może warto do nich wrócić?

Dlaczego gry memory?

      Gry Memory to świetna propozycja dla osób w każdym wieku. Zasady rozgrywki są bardzo proste i powszechnie znane, dzięki czemu nie tracimy czasu na ich poznanie. Sama zabawa natomiast ma wiele zalet oraz szeroki wachlarz możliwości edukacyjnych. Największą zaletą gier typu memory jest oczywiście trening pamięć i spostrzegawczość. W czasie rozgrywki każdy gracz musi być maksymalnie skoncentrowany, co pozwala na najskuteczniejsze zapamiętanie położenia obrazków. Dzieci uczą się również cierpliwości oraz rozwijają refleks. Ten rodzaj zabawy poprawia również małą motorykę oraz koordynację ręka–oko. W zabawie wieloosobowej wkrada się rywalizacja, który może pomagać dziecku w oswajaniu uczucie radości z wygranej oraz smaku porażki, czy nawet złości w przypadku przegranej.  

     Gry typu Memory wykorzystywane są często w przedszkolach i w szkołach. Mogą być niezastąpioną pomocą w przedstawieniu nowego tematu oraz przećwiczenia już znanych zagadnień. Jest to szczególnie możliwe, dzięki obecności na rynku przeróżnych gier tematycznych. Wśród oferty wydawnictwa Adamigo pojawiły się dwie nowe gry typy memory - Fauna Polski oraz Ssaki Polski.

Jakie znasz zwierzęta zamieszkujące lasy, pola, parki w Polsce?

Czy potrafisz je rozpoznać i wiesz, gdzie występują?

Poznaj świat niesamowitej i różnorodnej FAUNY POLSKI!

 Tytuł: Fauna Polski
Wydawca: Adamigo
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 30 min
Ilość graczy: 2-4 osób
Data premiery: 24.08.2022

      Memory Fauna Polski zawiera płytki ze zdjęciami najpospolitszych, najciekawszych i najrzadszych zwierząt żyjący w naszym kraju. Każdy płytka o wymiarach około 5,5cm x 5,5cm wykonana została z grubej tektury i posiada bezpieczne zaokrąglone rogi. Dzięki dużej liczbie płytek - 80 tafelków można zaplanować dużą rodzinna rozgrywkę, można również zmniejszyć ilość par i grać w dwie osoby lub bawić się solo dobierając jednakowe obrazki. Możliwości jest wiele.

     Rozgrywka pozwala nie tylko na dobrą zabawę oraz rozwój pamięci, spostrzegawczości, ale przede wszystkich umożliwia poznanie naszej rodzimej fauny. Większość zwierząt przedstawione zostały w ich naturalnym środowisku, co daje również możliwość poznanie miejsca ich występowania. Każda fotografia opatrzona jest dwuczłonową nazwą, co ma olbrzymie znaczenie w kształtowaniu prawidłowych nawyków biologicznych. Płytki z fotografiami zwierząt to prosta i świetan okazja do nauki rozpoznawanie polskich zwierząt.

Zestaw zawiera:
 • 80 tafelków (40 par)
 • instrukcję gry


Podsumowując: Proste i wszystkim znane zasady, piękne fotografie pozwalają poznać aż 40 polskich zwierząt. Gra rozwija pamięć i koncentrację oraz zapewnia mile spędzone rodzinne chwile.
Świetna propozycja na zbliżające się jesienne wieczory.
Polecam!

 
Kto chętny na partyjkę?

Post powstał w ramach projektu:

http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Memory uwielbiałam od dziecka i nadal bardzo je lubię Anne 18.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubiłam grać w memory, zresztą nadal lubię. Chętnie bym zagrała. Bardzo fajna propozycja

  OdpowiedzUsuń
 3. Na takie memory chętnie skuszę się w roli prezentu, dziękuję za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dawno nie grałam w memory, może teraz pod jesień coś się w tej kwestii zmieni.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam grę memory! A dodatkowo, jeśli dzięki tej grze można czegoś się nauczyć, to chętnie spędzę z nią wolny czas.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia