Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Niezwykła podróż Aurory - Agnieszka Rautman-Szczepańska

czwartek, 1 września 2022

 

     Bajki, baśnie towarzyszą nam od najmłodszych lat. Pozwalają nie tylko przenieść się do świata fantazji oraz przeżyć niesamowite przygody, ale równocześnie przekazują stanowią nośnik ponadczasowych wartości i często pozwalają oswajać wewnętrznie trudności. 

     Usiądźcie wygodnie i rozsmakujcie się w niezwykłej opowieści o zwykłej dziewczynie, która podjęła trud wędrówki przez meandry życia oraz fantazji. 

Data premiery: 01.06.2022
Wydawnictwo: New Space
Liczba stron: 96

     Wyobraźcie sobie malowniczą wioskę, gdzie każdy mieszkaniec tuż po urodzeniu otrzymuje magiczny kosz pleciony z mgły i tataraku. To w nim przez całe życie owocują myśli piękne oraz pełne miłości. Ludzie napełniali kosze dobrymi słowami, opowieściami i bajkami. Gromadzone od dzieciństwa tylko dobre myśli dawały mieszkańcom wioski energię w dzień, w nocy piękne sny. 

     Pewnego dnia do wioski przybywa Bajarz, który oferuje pomóc w napełnianiu dziecięcych koszy opowieściami z dalekich krain. Początkowo rodzice nieufnie pochodzą do propozycji Bajarza, bo przecież od wieków to oni dbali o kosze własnych dzieci. Jednak jeden po drugim poddają się namową nieznajomego, który skutecznie potrafi ich kusić. W koszach dzieci pojawiły się nowe, nieznane myśli, które szybko zasmakowały innym. Niestety opowieści Bajarza przesycone były złem, a  owoce jego klątwy przygniatają mieszkańców. Wioska Idea staje się nieszczęśliwym i mrocznym miejscem. 

     Pewnego dnia pod ciężarem kosza upadła matka Aurory i już nigdy nie podnosi. Pogrążona w smutku dziewczyna ucieka z wioski i trafia do domu Sofiji, gdzie otrzymuje wskazówkę, jak zdjąć klątwy Bajarza. Tak zaczyna się niezwykła podróż Aurory, w której towarzyszyć jej będzie ekscentryczna Cudowronka Intuicja.  Na swojej drodze spotka Doktora Rozsądek i jego siostrę Logikę, Strach, starą kobietę Wiarę, Krytyka i olbrzymkę Iluzję.  Nie zabrakło również Bajarza, który nieustannie snuje swoje zatrute opowieści. 

Czy uda jej się znaleźć Świątynię Perły, w której znajduje się odtrutka?

Czym tak naprawdę jest Esencja? 

Czy Aurora zdoła pokonać wszystkie przeciwności?     
     Niezwykła podróż Aurory to krótka opowieść pełna symboliki, na którą możemy spojrzeć bardzo osobiście. Myślę, że każdy z nas odnajdzie w niej coś innego dla siebie, na inny aspekt zwróci uwagę i  indywidualnie odczyta przesłanie, a wszystko w zależności od tego w jakim punkcie życia się znajduje i z czym aktualnie się mierzy.

     Podróż, którą pokonuje Aurora przywołuje na myśl naszą życiową drogę, nasze problemy i troski. Postawa dziewczyny pokazuje nam, że warto wierzyć w siebie, podążać za wcześniej wyznaczonym celem i nie zrażać się niepowodzeniami. Zawsze też należy pamiętać, że nie wszyscy,  których spotkamy w naszym życiu są dla nas oparciem i należy im bez granicznie wierzyć. Wydarzenia w wiosce doskonale  przedstawiają także, jak łatwo zatracić się pod wpływem złego szeptu innych osób oraz jak trudno odnaleźć powrotne cząstkę siebie. Opowieść Niezwykła podróż Aurory przesycona jest metaforami, które warto przeczytać i przemyśleć. 

     Mimo, że książka jest niewielkich rozmiarów to jest podwójnie wyjątkowa. Wyjątkowa treść łączy się z wyjątkowymi rysunkami. Autorka książki Agnieszka Rautman-Szczepańska jest laureatką wielu nagród i wyróżnienia literackich. Jednak warto wspomnień, że dba ona również o szatę graficzną książki i własnoręcznie przygotowała wszystkie rysunki.

Kto wybierze się z Aurorą w niezwykłą podróż? Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia