Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Biało-czerwone gry planszowe

poniedziałek, 7 listopada 2016


gra planszowa biznes
Gry planszowe cieszą się dużą popularnością i zdobywają nowych fanów. Co chwilę na sklepowych półkach pojawiają się nowe, coraz ciekawsze tytuły, zapewniające rozrywkę całym rodzinom. Na rynku planszówek mamy również duży wybór gier uczących o naszej ojczyźnie.

W ramach projektu "Grajmy" w listopadowym wpisie przedstawimy dwie gry z naszych zbiorów, które tematycznie związane są z Polską.

I. Polski biznes w polskich miastach


Tytuł: Polski biznes w polskich miastach
Wydawca: ALEXANDER 
Wiek graczy: 7+
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 30 min.
Cena: ok. 25 zł


 Zawartość pudełka:
plansza
4 pionki
52 elementy inwestycji: cegiełki- 40 szt., piramidki-12 szt.
55 kart ( 25 kart Akt Własności, 3 karty Autostrady,10 kart Los,10 kart Targi,karta Prezydent Miasta, karta Architekt Miejski, 5 kart Sponsor Miasta)
100 banknotów o nominałach 200zł, 100zł, 50 zł, 20zł, 10zł
czeki o różnych nominałach 
kostka
instrukcja gry
 

Celem gry jest oczywiście, jak najszybsze wykupienie najlepszych działek, rozbudowanie i pomnażanie własnego kapitału, a przy okazji doprowadzenie innych graczy do bankructwa. Gracz musi wykazać się dobrym planowaniem, kalkulowaniem finansowym i biznesową żyłką.
Zarówno plansza, jaki karty przedstawiają polskie miasta i najistotniejsze zabytki, dzięki czemu w czasie gry rodzić może przemycić informacje na ich temat. Niestety nie ma w grze opisu przedstawionych budynków, warto jednak samodzielnie uzupełnić swoją wiedzę.  


Dodatkowym elementem gry jest "Katalog miast", w którym gracze mogą się zapoznać z podstawowymi informacjami o 10 największych polskich miastach. Katalog może być również wzorem do stworzenia własnego informatora o wybranych miastach.
Dużą zaletą gry są również banknoty, które doskonale odwzorowują polską walutę. Mogą służyć jako środek edukacyjny do nauki i szlifowania obliczenia pieniężnych.


Tego typu gry potrafią wciągnąć graczy, którzy z emocjami będą rozwijać swoje firmy, nauczą się oszczędności  i zapewniają idealną rozrywkę dla całej rodziny.

II. Quiz o Polsce


Tytuł: Quiz o Polsce 
Wydawca: ALEXANDER 
Wiek graczy: 10+
Liczba graczy: 2-3
Czas gry: 30 min.
Cena: ok. 9,90 zł


 Zawartość pudełka:
45 kart "pytań i odpowiedzi
9 kart liter "a, b, c”
1 karta z nazwami działów
3 pionki do gry
1 kostka do gry
plansza do gry
36 żetonów
1 klepsydra
instrukcja
"Quiz o Polsce" to gra, w której można w łatwy sposób sprawdzić i wzbogacić są wiedzę na temat polskiej historii, geografii, kultury i przyrody. Podstawowymi zadaniami graczy jest podanie właściwej odpowiedzi na wybrane losowo pytanie. Gracz odpowiada na zadane pytanie wyznaczonym przez klepsydrę czasie, poprzez odkrycie karty litery "a, b lub c”. 

Dodatkowo na planszy znajdują się pola "ort", na której gracz musi napisać wyraz z "listy wyrazów" oraz pola "zd"zawierające zadania sprawdzające umiejętność wymowy trudnych polskich zwrtów  z "listy trudnych zdań". 

Spróbujcie swoich sił z polskimi perełkami:
" Wyindywidualizowaliśmy się z rozentuzjazmowanego tłumu prestidigitatorów."
" Rzęsa w rzece rzadka rzecz."
"Grzegorz Brzęczyszczykiewicz. Chrząszczyżewoszczycy, powiat Łękołody."

Ciekawa tematyka pytań i zabawne zmagania z dodatkowymi zadaniami zapewniają dobrą zabawę połączoną z nauką o Polsce i Polakach. Gra ma niewielkie wymiar, dlatego nadaje się również jako gra podróżna.


Post powstał w ramach projektu:

http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!
2 komentarze:

  1. Ten quiz na lato musze kupic.
    ,,Gorący ziemniak mini" sie sprawdza w podrozy, to i tym bardziej quiz :-)
    Dzieki za inspiracje

    OdpowiedzUsuń
  2. My raczej wolimy elektronikę, jeśli chodzi o gry, no i świetnie sprawdzi się do tego konsola. Zapewni ona wiele godzin dobrej zabawy i doskonale poradzi sobie z odciągnięciem całej rodziny od problemów życia codziennego, no a teraz wiele się dzieje. Na stronie https://4console.pl/ znajdziesz np. PS4 w ciekawych zestawach, osobno, a także same gry do tej konsoli. Ceny są tutaj tak dobre, że naprawdę warto skusić się na ich ofertę. Na pewno konsola będzie często przez Ciebie używana. Wiem, w jaki sposób wygląda to u nas.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia