Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Mały Przyrodnik - Dzień Ziemi z Śmieciostworkiem i kartami Trefl.

sobota, 22 kwietnia 2017


W kwietniu Mały Przyrodnik zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez Ilonę z blogu Kreatywnym Okiem zaprasza na spotkanie z naszą planetą.
Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi obchodzony jest corocznie na całym świecie. Akcje prowadzone wówczas mają na celu promowanie postaw ekologicznych, wiedzy o naszej planecie oraz mają informować społeczeństwo o zagrożeniach wynikających z niewłaściwych działań człowieka.


I. Planeta Ziemia, czy Planeta Woda?

Dzień Ziemi to wspaniała okazja do powtórki nazw i położenia kontynentów oraz oceanów. Dziś również zastanawialiśmy się, czy planeta Woda nie byłaby właściwsza dla miejsca, w którym żyjemy :) A jakie jest Wasze zdanie?
Wodna powłoka Ziemi stanowi około 71% powierzchni Ziemi. A Ziemia widziana z kosmosu, dzięki wodą oceanicznym ma barwę niebieską, stąd nazwa Błękitna Planeta. Naukowcy nadal poszukują we Wszechświecie planet, na których byłby obecny ten wyjątkowy skarb, który jest niezbędny do rozwoju życia.II. O recyklingu z ECO playing cards

W swojej Fabryka Kart Trefl-Kraków posiada różnorodne talie do gry w karty. Jedną z nich jest ECO playing card, która została wydana wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia. Seria zachęca do włączenia się w ochronę środowiska naturalnego. Do 55 kart dołączone są dwie książeczki. Jedna zawiera zasady 5 najpopularniejszych gier karcianych - kierki, makao, remik, wist oraz 66. Druga to broszura edukacyjna przygotowana przez Fundację Nasza Ziemia. Na jej podstawie przypomnieliśmy sobie, co to jest recykling oraz zasady segregowana odpadów.
Naszą wspólną zabawę z kartami zaczęliśmy od rozpoznawania niecodziennych figur karcianych ze szkła, plastiku, metalu i tektury. Po raz pierwszy miałam okazje zobaczyć taki ciekawe figury karciane, a nawet prosta rozgrywka w wojnę nabrała niebanalnego wyrazu.


III. Szkoła śmieciarzy, czyli drugie życie naszych śmieci.

Zabawy z nakrętkami

Matematyka - dodawanie, odejmowanie, tworzenie zbiorów oraz układanie figur płaskich
Wychowanie fizyczne - rzut do celu, slalom, zabawy na czas
Plastyka - układamy mozaiki
Język polski - układanie literek, czytanie hasła spod nakrętek

Nakrętki plastikowe zbieramy od lat i przekazujemy pomoc dla potrzebującego chłopca.  


Biologia - Anatomia z Śmieciostworkiem
Ze śmieci zbudowaliśmy naszego Śmieciostworka, który pomaga nam w nauce anatomii człowieka.


IV. Nasze balkonowo-parapetowe sadzonki na powitanie wiosny. 

Cebula, rzeżucha zostanie w najbliższym czasie zjedzona z serkiem :) A hodowla pora, to nasz debiut, zobaczymy co wyrośnie ;) 

Wpis powstał w ramach tematu specjalnego projektu "Mały Przyrodnik"
 http://www.kreatywnymokiem.pl/2015/06/may-przyrodnik-czerwcowe-robaki-owady-i.html
 Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia