"Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)" Justyna Bednarek

wtorek, 18 kwietnia 2017


      Trzynaście nowych opowieści bestsellerowej książki Justyny Bednarek, zilustrowanych przez niezrównanego Daniela de Latour, ponownie wprawiło w nas w zachwyt i wprowadziło w świat nieskończonej fantazji.
      Na punkcie pierwszej część sagi "skarpetkowej" zwariował i to dosłownie, mój sześciolatek. Książkę wypożyczoną z bibliotek przetrzymaliśmy kilka tygodni. Młody zabrał ją do szkoły do wspólnego poczytania, a ostatecznie zostaliśmy zmuszeni również do zakupu audiobooka. Ale tak naprawdę z wielką przyjemnością czytaliśmy ją wspólnie, a przygody skarpetek bawiły nas niezależnie od wieku.
      Historie skarpetek wplotły się również w nasze życie codzienne.

- Gdzie jest Twoja druga skarpetka? - pyta Tatuś do Sześcianu swoją najmłodszą pociechę
- Skarpetka wybrała wolność, Tatusiu! - odpowiada z zadowoleniem czterolatka

    O pierwszej części niesamowitych przygód skarpetek, które wybrały wolność przeczytasz w naszym poście "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". W naszym domu musiała się pojawić również kolejna cześć niesamowitych przygód zwariowanych skarpetek - "Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)".

Autor: Justyna Bednarek
Wydawnictwo: Poradnia K
Data wydania: 29.03.2017
Liczba stron: 165
Oprawa: twarda
Format: 170 x 245mm
Cena okładkowa: 39,99 zł

       Rodzina małej Be, jak wiele innych boryka się z problemem znikających skarpetek, a wszystko to za sprawą otworu pod pralną oraz niepohamowanej żądzy przygód ciekawskich skarpetek. Nie bacząc na to, że zostawiają w niedoli swoich właścicieli oraz współlokatorów z kosza na brudną bieliznę wyruszają w świat.
 
"Pod pralką, jak wiadomo, znajdowało się wejście do tajemniczego korytarza, 
którym zazwyczaj można było dojść dokładnie tam, gdzie się chciało."

     W drugiej części Justyna Bednarek przygotowała nie lada gratkę dla miłośników Skarpetek. Trzynaście, nowych, zaskakujących przygód, nie przez przypadek w pod tytule "jeszcze bardziej niesamowitych". Podobnie jak w pierwszej części po krótkim wstępie, autorka prezentuje trzynaście krótkich rozdziałów, który opisuje trzynaście odmiennych historii. W czasie lektury udamy się w głąb ziemi, by poznać losy skarpetki w palmy i górnika Henryka. A zaraz poznajemy białą skarpetkę, która zostaje duchem, czy czerwoną, która otrzymała mianowanie na pomocnicę Świętego Mikołaja. Czytelnik w książce znajdzie mnóstwo zwariowanych zdarzeń i ciekawych postaci - garuki, czy ptakoryby.
       Tym razem również nie zabrakło zabawnych historii, które sprawiają, że podczas wspólnej lektury niejeden raz wybuchaliśmy gromkim śmiechem. Jednocześnie są przygody, które moje maluchy wysłuchały z oczkami jak denka i z wyrazem przerażenia. A wszystkie przygody przekazują pozytywne wartości życiowe - odwagę, pomocniczość innym, prawdziwą miłość i wiarę we własne siły. Skarpetki nie boją się marzyć i dążyć do wyznaczonego celu zmieniają swoje życie oraz wielu innych na lepsze i ciekawsze. Autorka podpowiada, że powinien to być cel każdego z nas.
      Oczywiście nieodłącznym elementem są ilustracje Daniela de Latoura, który doskonałym uzupełnieniem treści, wspaniale współgrają i rozbudzają jeszcze bardziej wyobraźnie czytelników.


     Muszę również wspomnieć o wydaniu drugiej części, które jest doskonałe - twarda oprawa, szycie, matowe, grube kartki. Obok okładki nie można przejść obojętnie, iście hollywoodzkie wydanie, potwierdza, że skarpetki to gwiazdy dziecięcej literatury.
       Wspaniale, że druga część dorównała, a może nawet przewyższyła część pierwszą. Tu olbrzymi ukłon dla autorki. Cieszy mnie również zakończeniem książki, które daje nadzieję, że to nie koniec naszych przygód w świecie niesamowitych skarpetek :)

Za podróż w świat skarpetek dziękujemy:
http://www.poradniak.pl/
 
Biorę udział w wyzwaniach Powrót do dzieciństwa, Dziecięce poczytania  Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

 

7 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł na bohaterów ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Grono fanów skarpetek ciągle się powiększa :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczne :) Oryginalni bohaterowie zawsze w cenie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książeczka którą każde dziecko powinno przeczytać albo rodzice powinni to czytać dzieciom. Przygody skarpetek ciekawe i pobudzające wyobraźnię dziecka. A może zapragnie ono samo zrobić coś ze swojej skarpetki?

  OdpowiedzUsuń
 5. Super książka, bardzo fajnie opisane =)

  OdpowiedzUsuń
 6. hm... nie znamy jeszcze przygód żadnej ze skarpetek, ale poszukujemy nowego audiobooka, więc mnie namówiłaś :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia