Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Dziewczyny Kodują. Kod przyjaźni - Stacia Deutsch

wtorek, 27 marca 2018

     Pomysłodawczynią serii Dziewczyny kodują jest Reshma Saujani, która założyła organizację Girls Who Code. Fundacja daje uczennicą starszych klas podstawówki i liceum możliwość nauki kodowania i rozwijania swoich pasji.  

Mam nadzieję, że kiedy przeczytacie tę historię, zechcecie przystąpić do naszego programu. Należą już do niego dziesiątki tysięcy dziewcząt ze Stanów Zjednoczonych i całego świata. Te dziewczyny, kodując, zmieniają naszą przyszłość!*
Autor: Stacia Deutsch
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 14.03.2018
Liczba stron: 160
Oprawa: miękka
 Cena okładkowa: 16,99 zł

     W Polsce ukazał się właśnie pierwszy tom  serii po tytułem Kod przyjaźni. Główną bohaterką jest Lucy, która jako uczennica klasy szóstej może w końcu uczestniczyć w spotkaniach klubu kodowania. Lucy czekała na ten moment od dawna i wiąże z tymi zajęciami wielkie nadzieje. Dziewczynka marzy o stworzeniu aplikacji, dzięki której pomoże choremu wujkowi i zmieni świat na lepszy. Jednak jak to często w życiu się zdarza nie wszystko idzie po jej myśli. W drzwiach do pracowni spotka mało lubianą koleżankę Sophii, która ostatecznie zajmuje upatrzone przez Lucy miejsce w sali. Na domiar złego do kluby dołączyła siódmoklasistka Maya Chung, przewodnicząca samorządu szkolnego, redaktorka szkolnej gazetki. Lucy nie ma pojęcia, co na spotkania kodowania sprowadza Mayę i jest speszona jej obecnością. Najwyraźniej to nie koniec kłopotów, nagle w sali rozbrzmiewa uporczywe brzęczenie telefonu Lucy zablokowanego przez starszego brata. Gorzej być nie może, a jednak. Wszystkie trzy dziewczynki wraz z nową uczennicą zostają przydzielone do jednej grupy, a pani Clark zarządza napisanie instrukcji, jak zrobić kanapkę z dżemem i masłem orzechowym. 
Zero komputów, zero programowania.
Rozczarowanie Lucy osiąga najwyższy poziom. 

Czy Lucy podoła pierwszemu zadaniu?
Co wspólnego na kanapka dżemem i masłem orzechowym z programowaniem?
Jakie znaczenie w całej historii mają zaszyfrowane wiadomości?

     Kod przyjaźni to książka nie tylko o elementach programowania, ale przede wszystkim lektura o niełatwych relacjach rówieśniczych  Przyjaźń przeplata się zawiścią, z rywalizacją i z długą drogą do osiągnięcia prawdziwego zrozumienia i odkrycia własnego ja. Lucy w każdej sytuacji może liczyć na wsparcie ze strony rodziny - ciężko chorego wuja, starszego brata oraz rodziców. To przesłanie księżyki dla młodzieży jest niezmiernie ważne, gdyż pokazuje istotne wartości życiowe.
     Dla mnie bardzo inspirującą postacią jest również pani Clark, nauczycielka z pasją, z nieszablonowymi pomysłami, które potrafią zaskoczyć i zainspirować swoich uczniów.
      Mój dwunastolatek, który interesuje się programowaniem był nieco rozczarowany poziomem oraz z samym językiem programowania przedstawionym w książce. "Zbyt ogólnie" - twierdzi, ale warto pamiętać, że nie jest to typowy podręcznik programowania, a ciepła opowieść o przyjaźni i życiu z elementami kodowania.


* fragment wstępu Reshma Saujani  Dziewczyny kodują. Kod przyjaźni


#dziewczynykoduja

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. Fajna publikacja, może kupię mojej Młodej na Zajączka:D
    pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia