Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Odkryj silne strony twojego dziecka - Jenifer Fox

środa, 12 września 2018


     Z roku na rok w Polsce rośnie liczba zachorowań na depresję i prób samobójczych wśród młodego pokolenia. Nasze dzieci wątpią w swoje siły, czują się słabe, zagubienie i nieprzystosowane.

Czy jako rodzice mamy na to wpływ?
Czy możemy wzmocnić pewność siebie naszych dzieci?
Od czeka powinniśmy zacząć?

     Wychowując dziecko napotykamy wiele pytań, na które będzie nam trudno odnaleźć jednoznaczną odpowiedź. Warto poszukiwać wartościowych wskazówek oraz publikacji wzmacniających nas w roli rodziców stwarzających najlepsze warunki do rozwoju dzieci.

Autor: Jenifer Fox 
Wydawnictwo: Laurum
Data wydania: 2017
Liczba stron: 418
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
 Cena: 39,90 zł


     Książka składa się z trzech części, w których autor łączy teorię, praktykę oraz osobiste doświadczenia. Stopniowo wprowadza w nas w temat i pozwala na wyciąganie własnych wniosków do realizacji. W pierwszej części opisane zostały działania, które przyczyniają się do wzbudzenia poczucia słabości. W drugiej omówiono silne strony oraz sposoby w jaki można je rozwijać. Autor dokładnie przeanalizował silne strony każdego człowieka i sklasyfikował je w obszarach: działania, relacjach i w nauce. W trzeciej części książki, najciekawszej przedstawiono różnorodne ćwiczenia, które pozwalają odkryć i rozwinąć nasze predyspozycje.


     Odkryj silne strony twojego dziecka to doskonałe narzędzie dla rodziców i nauczycieli, którzy nastawieni są na odniesienie sukcesu swoich podopiecznych. Każde dziecko potrzebuje rodziców, nauczycieli, którzy bezwzględnie wierzą w jego silne strony. Książka podpowiada jak wzmocnić naturalne predyspozycje dziecka, ale przede wszystkim pomaga je odnaleźć. Nie jest to rzecz prosta i jak autor wskazuje w licznych przykładach często podcinamy dziecięce skrzydła rozwoju. Każde dziecko przychodzi na świat z pewnymi predyspozycjami, a naszą najważniejszą rolą jest mądre pokierowanie i wzmocnienie zalet. Zerwanie z odwoływaniem się od słabości i skupienie się na mocnych stronach charakteru, to prosta droga do sukcesu. Warto poświęci czas i energię w realizacji tego celu.

     Książka mimo naukowego charakteru czyta się bardzo dobrze. Ciekawe przykłady, odwołania i cytaty sprawują, że pochłania się ją z zainteresowaniem. Autor odnosi się do głownie systemu edukacji w Stanach Zjednoczonych, ale większość opisywanych sytuacji i problemów są uniwersalne. W książce znajdziemy metody sokratejskie, Monterssori i wiele innych, dlatego uważam, że to pozycja wręcz obowiązkowa dla pedagogów. Oczywiście książka skierowana jest do dorosłych czytelników- rodziców i nauczyciel, ale nie są to jedyne grupy dla których poleciłabym choć część lektury. Testy z ostatniego rozdziału bardzo chętnie wykonał samodzielnie mój nastoletni syn, był zafascynowany wynikami i wskazówkami. Jestem zdania, że warto ją podsunąć również starszym dzieciom, które być może poszukują swojej drogi i wzmocnienia własnej wartości. Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia