Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Kaleidos od Tref Joker Line

poniedziałek, 10 września 2018

     Najmłodsi mają grę Rycerze i Rabusie 3+, nieco starsi Sherlook 8+, a teraz przyszła pora na grę dla bardziej doświadczonych graczy. To właśnie do nich Trefl Joker Line kieruje najnowszą swoją propozycję - Kaleidos.

     Muszę przyznać, że poprzednie propozycje gier rozwijające spostrzegawczość bardzo przypadły nam do gustu. Z wielką niecierpliwością oczekiwałam na kolejny tytuł opary na takim mechanizmie gry. Kaleidos to najnowsza premiera, która zachwyca bogactwem barw, motywów i intrygującymi szczegółami ilustracji. Ta wielokrotnie nagradzana gra powstała, dzięki współpracy włoskiego duetu - projektanta gry Spartaco Albertarelli oraz utalentowanej ilustratorki Eleny Prette.
Dawno, dawno temu, w 1816 roku, pewien szkocki fizyk, David Brewster, skonstruował zachwycające urządzenie, które jeden obraz pokazywało w zwielokrotnieniu, tworząc barwną, cieszącą oczy, symetryczną mozaikę. Wynalazca nazwał je kalejdoskopem. Stwierdzając, że pasuje idealnie, bo pochodzące z języka greckiego słowa oznaczają kolos - piękny i eidos -obraz, kształt.
Tytuł: Kaleidos  
Autor : Spartaco Albertarelli 
Ilustracje: Elena Prette
Wiek graczy: 10+
Czas gry: 45 min
Ilość graczy: 2- 4 osób
Data premiery: 2018
 Cena: ok. 80 zł
 Zawartość pudełka: 

20 ilustrowanych plansz, 
4 tekturowe sztalugi, 
1 talia kart, 
4 ołówki, 
1 notes, 
1 klepsydra, 
1 instrukcja

    Przed rozpoczęciem gry, każdy gracz rozkłada tekturową sztalugę i otrzymuje kartkę z notesu, ołówek oraz zestaw ilustrowanych plansz. Rozgrywkę rozpoczynamy od potasowania talii kart z literami i planszy numer 1. Pierwszy z graczy ciągnie jedną z kart, kładzie w widocznym miejscu i odwraca klepsydrę. Możemy rozpocząć zmagania z czasem i samym sobą.
     Cel i mechanizm gry jest niezwykle prosty. Należy odszukać na ilustracji jak największą liczbę obiektów, których nazwa rozpoczyna się na wylosowaną literę. Proste? Tylko na początku, gdy wpatrywała się w kolorowy, pełny detali obrazek miałam pustkę w głowie. Plansze są tak zaprojektowane, że wiele elementów jest częściowo ukrytych, a mnogość barw i bogactwo elementów powoduje prawdziwy oczopląs. Tyle przedmiotów, a należy znaleźć tylko na wskazaną literę, a czas biegnie nieubłaganie. Trzeba niemało się na główkować, bo przecież nos, to też może kinol, a przecież na literę k szukamy wyrazów. Następnym razem będzie pasował nochal, wąchacz. W grze dopuszczalne są wszystkie możliwe określenia, które opisują widoczny element ilustracji. Należy użyć sprytu i wykazać się olbrzymią spostrzegawczością oraz znajomością różnorakich określeń. Każda niejednoznaczna nazwa może zostać zaliczona o ile przynajmniej połowa graczy wyrazi na to zgodę. Zabronione jest jedynie podawanie wyrazów w różnych przypadkach, rodzajach czy liczbie. 
     Na zakończenie rundy każdy z graczy po kolei odczytuje zapisane nazwy, a pozostali gracze podkreślają takie same określenia. Następnie przeliczone zostają punkty - 3 punkty dla niepowtarzalnego określenia, 1 punkt za nazwę, która się powtórzyła. Oczywiście rundę wygrywa gracz z największą liczbą zdobytych punktów.
 

     W „Kaleidos” można nie tylko grać w dwójkę, ponieważ daje duże możliwości modyfikacji zasad, stąd może być również rodzinną grę. W rozgrywce można zastosować wariant drużynowy, w którym gracze wspólnie poszukują nazw obiektów z jednej ilustracji, czy wydłużyć czas wyszukiwania. Te dostosowania czynią grę przyjazną także dla młodszych dzieci, które możemy mogą znacznie poszerzyć swój zasób słów.
     Całość gry zapakowana jest w solidne i przyciągające uwagę pudełko. Fajnie, że w środku znajdziemy również komplet ołówków i notes na zapiski. Wszystko prezentuje się znakomicie, kolorowo i ciekawie.

Zapraszam do zabawy - wymień przedmioty na literę K widoczne na poniższej planszy :)


Post powstał w ramach projektu:
http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia