Dlaczego warto wybrać metodę Genki English?

czwartek, 27 grudnia 2018


      Za nami pierwsze miesiące nauki w tym roku szkolnym. Niebawem czas podsumowań i zasłużony odpoczynek na feriach. To również dobra okazja na poszukiwania nowych metod nauki i rozwoju dla naszych dzieci. 

     Wielokrotnie podkreślałam, jak bardzo istotna jest dla mnie edukacja językowa moich dzieci. Znajomość języka obcego w dzisiejszych czasach jest niezbędna i wato rozwijać tę umiejętność jak najwcześniej. 
Dziś chciałam wam przybliżyć jedną z bardziej efektywnych i lubianych przez dzieci metod nauki języka angielskiego - metodę Genki.

 Metoda Genki - efektywna nauka języka obcego 

     Słowo "genki" wywodzi się z języka japońskiego, a oznacza radosny, ekscytujący i pełny życia. Według autora metody, Brytyjczyka Richarda Grahama, mamy do czynienia z pokoleniem dzieci, które chętniej zdobywa wiedzę przez interaktywne, dynamiczne zabawy, niż naukę stabilną z podręcznikiem. I taka jest właśnie nauka języka angielskiego metodą Genki English - pełna ruchu, emocji i zabawy. Dzieci podczas gier językowych, piosenek i zajęć ruchowych doświadczają języka angielskiego wszystkimi zmysłami. Metoda skierowana jest do dzieci w wieku od 2 do 9 roku życia i zakłada naukę najczęściej używanych słów oraz zwrotów, które ulegają z czasem rozbudowie. Naturalnym sposobem wzmocnienia pewności siebie w komunikowaniu się obcym języku w Genki English jest prowadzenie lekcji w grupach zajęciowych na podobnym poziomie umiejętności.

Metoda Genki  w polskiej szkole językowej 

    Również w naszym kraju organizowane są kursy w oparciu o założenia Richarda Grahama. Jedną z takich szkół jest Baby English Center, która posiada status Expert w prowadzeniu zajęć metodą Genki English w Polsce. Specjalizuje się w prowadzeniu zajęć języka angielskiego dla najmłodszych dzieci, przedszkolaków oraz dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej. Pierwsze, bezpłatne zajęcia pozwalają określić umiejętności językowe dziecka, dzięki czemu przypisane zostaje do grupy, w której rozwinie swoje wiadomości i umiejętności. Na każdym poziomie wprowadzane jest nowe słownictwo i zagadnienia gramatyczne z języka angielskiego. Metoda cyklicznych powtórzeń sprawia, że nauka staje się efektywna, a dzieci z łatwością przyswajają język angielski. Kurs Genki English  angażuje dziecko za pomocą interesujących tematów oraz wykorzystania multimedialnych i interaktywnych materiałów. Aktywne, roztańczone i rozśpiewana zajęcia sprawiają, że nauka języka jest przyjemna i nie ma mowy o nudzie. W końcu kluczem do osiągania sukcesów jest pełne zaangażowanie oraz wykonywania tego co się lubi i sprawia przyjemność. Po zajęciach dzieci mają również możliwość nauki i powtórek w domu po zalogowaniu do materiałów multimedialnych.
   Baby English Center oferuje zajęcia z języka angielskiego (Genki English), hiszpańskiego (Genki Spanish), a w okresie wakacji letnich i ferii zimowych półkolonie językowe z wyżywieniem oraz dodatkowymi atrakcjami.


A co myślisz o metodzie Genki English?


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o tej metodzie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój synek ma 6 lat, już 3 lata uczy się angielskiego i przyznam, że jestem bardzo zadowolona z efektów. Uczy się w szkole językowej i w przedszkolu.W szkole językowej grupa liczy 8 dzieci i uczą się wg.programu Teddie Eddie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej metodzie, ale też na razie nie miałam potrzeby głęboko szukać. Dobrze wiedzieć.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia