Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Owce na manowce

piątek, 28 grudnia 2018


     „Kto ma owce, ten ma co chce!”mówi góralskie przysłowie, bo przecież oscypki, wełniane skarpety to słowa, które rozgrzewają niejednego turystę przybywającego pod tatrzańskie szczyty. Wcielcie się w zaradnego bacę i zbierzcie największy kierdel słodkich owieczek i niesfornych baranów.


      Dzieciaki uwielbiają rozpakowywać przesyłki, które do nas docierają, a ja bardzo lubię obserwować ich reakcję. Tym razem niespodziewana paczka wprawiła w osłupienie całą naszą rodzinę. 
Duża, lekka, a w środku ... wełna? 
I jeszcze przepis na oscypek, góralski kapelusz.
Rozpakowywanie przesyłki wprawiły nas w doskonały humor, a potem było jeszcze lepiej. 

Tytuł: Owce na manowce
Wydawca: Muduko
Ilustracje: Masha Sergeeva
Autor: Christian Giove
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 15 min
Ilość graczy: 2-4 osób
Data premiery: 08.2018


  Zawartość pudełka: 
- 100 kart owiec w 5 rodzajach 
- 16 kart uroczych pasterskich psów w 4 rasach

     Przygotowanie do gry jest bardzo szybkie, wystarczy potasować i rozłożyć kart z wizerunkami owiec na stole w trzech rzędach po 5 kart. Musimy zadbać, aby 3 lub więcej tego samego rodzaju karty nie leżały pionowo lub poziomo obok siebie. Następnie każdy z graczy otrzymuje po 4 karty jednej rasy psa pasterskiego. Każda z kart oznacza ilość możliwych ruchów od 1 do 4 w jednej akcji. Gra przebiega w czterech szybkich turach, które określone są przez karty z wizerunkiem psów. Celem gry jest przesuniecie kart Owiec miejscami, tak aby co najmniej 3 owce tego samego rodzaju ułożone były w poziomym lub pionowym rzędzie. Dopuszczalne jest jedynie zamiana kart przylegających krawędziami do siebie. Po wykonany ruchu i zebraniu swojego stada, dokładamy kolejne karty Owiec z talii. 
    Jeśli wydaje ci się gra banalnie prosta, to zapewniam, że wesołe stadko potrafi sprytnie pokrzyżować plany wygranej. Prawdziwe polowanie na owcy zaczyna się z wprawionymi pasterzami, którzy znają cena wełny owczej. W ostatecznym rozliczeniu nie liczy się tylko ilość, ale przede wszystkim wartość stada. Każda owieczka biała wyceniona została na 1 punkt, natomiast rzadkie czarne owieczki dają aż 2 punkty. Oczywiście grę wygrywa najbardziej majętny i sprytny gospodarz.
     Owce na manowce to krótka, dynamiczna gra z bardzo prostymi zasadami. Doskonała gra dla dzieci rozwijająca spostrzegawczość, planowanie i koncentrację. Urocze owieczki mają coś w sobie i przyciągają niczym magnes. Na punkcie gry oszalała u nas pięciolatka. Sympatyczne owieczki i pieski pasterskie bardzo przypadły jej do gustu. Początkowo nieco ułatwiliśmy zasady ( karty można było dowolnie przestawiać) i okazało się, że zabawa jest świetna. Jednak na tym nie koniec. Karty posłużyły nam w grę w memory, a nawet w Piotrusia.
 

Kto chciałby zostać juhasem na górskiej hali?

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

 

4 komentarze:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia