Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Chmury - rodzinna gra na refleks i wyobraźnię

piątek, 8 marca 2019


     Każdy z nas lubi błękit nieba oraz białe, wędrujące obłoki. Jeszcze odrobina czasu by móc się w nie wpatrywać przez dłuższy czas, a osiągamy odrobinę relaksu i wytchnienia. Niestety za oknem szaroburo i jedyne obłoki jakie możemy podziwiać pochodzą z nowej gry Chmury.  

 Co Wam przypomina ta chmura? Czas start! Z fragmentów chmur postaraj się ułożyć przedmiot z obrazka. Kto pierwszy odgadnie, otrzyma kartę. Punkty może zdobyć również gracz, który układa chmurę. Trzeba wykazać się refleksem i kreatywnością. Bujanie w obłokach nigdy nie było tak przyjemne!

Tytuł: Chmury
Wydawca: Fabryka Kart Trefl - Kraków
Autor: Eugeni Castano
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 15 min
Ilość graczy: 3-6 osób
Data premiery:  2018
Cena: ok 50 zł


  Zawartość pudełka:
 • 16 chmur w różnych kształtach,
 • 80 kart przedmiotów,
 • 20 kart punktów,
 • 1 klepsydra,
 • instrukcja
      Chmury to prosta gra rodzinna, oparta na zasad a la kalambury. W rozgrywce liczy się refleks, wyobraźnia i pomysłowość. Zasada gry są proste, a sama rozgrywka dynamiczna i zabawna.
     Na stole robimy troszkę miejsca i rozkładamy chmury, karty punktów oraz klepsydrę. Karty przedmiotów tasujemy i układamy w stos obrazkami do dołu. Grę rozpoczyna gracz, który najczęściej chodzi z głową w chmurach. Losuje on kartę przedmiotu i nie pokazując ją nikomu układa z chmur przedmiot znajdujący się na wylosowanej karcie. Gracz kontynuuje układanie przedmiotów, aż skończy się jego czas. Za każdą odgadniętą kartę przez pozostałych graczy, otrzymuje po 1 punkcie. Pozostali gracze muszą podać prawidłową nazwę przedmiotu, a wszystko pod presja przesypującego się piasku w klepsydrze. Gracz, który poda prawidłowe rozwiązanie otrzymuje kartę przedmiotu, która jest warta również jeden punkt. Na koniec rozgrywki podliczamy ilość zdobytych kart przedmiotów oraz punktów. Zdobywca z największą liczba punktów wygrywa grę.


      Gra w Chmury zaskoczyła nas z jednej strony swoją prostotą, a z drugiej świetną zabawą oraz wyraźnym aspektem edukacyjnym. Samo układanie z fragmentów chmur przedmiotów jest wielką frajdą dla dzieci oraz doskonałym  treningiem kreatywności. Jak ułożyć lupę, samochód, czy tort z kilku kształtów chmur?  Wystarczy pozbyć się szablonowego myślenia i poddać się twórczemu myśleniu. Do dyspozycji mamy 80 kart z przedmiotami do ułożenia, ale na tym przecież nie musi się kończyć rozgrywka. Sami możemy ustalić kategorię i bawić się dalej. W czasie naszych rozgrywek wielokrotnie moi mali gracze zaskakiwali mnie swoimi pomysłami i rozwiązaniami. Nawet te same przedmioty można ułożyć na wiele możliwości, wszystko co tylko podpowiada nam wyobraźnia. Zgadywanie to również nie lada wysiłek dla szarych komórek. Mózg rozgrzewa się do czerwoności by, jak najszybciej skojarzyć kształt, przedmiot i podać prawidłową nazwę. Gra rozwija refleks, wyobraźnię oraz wzbogaca zasób słów u dzieci. 

Kto chętnie pobuja w obłokach? 


http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

3 komentarze:

 1. Bardzo fajna gra :) Czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Zupełnie inna bajka niż planszówki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje dzieciaki uwielbiają takie gry i zabawy.Ta uzupełni naszą kolekcję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To chyba ten rodzaj gry, jakie najbardziej lubię :) I pewnie zawsze to ja zaczynałabym grę... :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia