Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Pechowa krowa - Fabryka Kart Trefl - Kraków

poniedziałek, 11 listopada 2019


Wraz z jesienią wracamy do gier planszowych i karcianych. Dziś zapraszam do rozgrywki, w której podkładanie sobie świń jest jak najbardziej mile widziane.
Wydawca: Fabryka Kart Trefl - Kraków
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 25 min
Ilość graczy: 3-6 osób
Data premiery:  2019
Cena: ok 45 zł

Fabryka Kart Trefl - Kraków

Owce, świnie, konie i krowy uciekły z zagrody!
Uparte zwierzaki nie są mile widziane na twojej farmie.
Najwyższa pora podrzucić je innym właścicielom, niech oni się martwią.

Gra karciana Pechowa krowa zabiera nas w świat intryg farmerskich :)

Fabryka Kart Trefl - Kraków

  Zawartość pudełka:
 • 99 kart - 72 kart zwierząt oraz 12 kart "To nie moje" 
 • 15 kart punktów ujemnych
 • instrukcja

     Cele gry jest banalnie prosty, należy zdobycie jak najmniejszą liczbę punktów ujemnych w trakcie trzech rund. Jak to już wiemy, to zaczynamy rozgrywkę. Karty „To nie moje” układamy według zwierząt w czterech odkrytych stosach od rundy pierwszej do trzeciej. Rozdzielone na dwa stosy karty punktów ujemnych i kładziemy w osobnych stosach na środku stołu. Najstarszy z graczy tasuje karty zwierząt i rozdaje po 9 z nich każdemu graczowi, a resztę kart układamy na stos kart dobierania. Oczywiście należny zachować w tajemnicy rodzaj otrzymanych kart zwierząt. Teraz rozpoczyna się prawdziwe podrzucanie świni.

Gracz może zagrać jedną kartą wprowadzając nie lada zamieszanie. Ma do dyspozycji:
 • wyrzucenie owcy - kolejka przechodzi na kolejną osobę,
 • wyrzucenie świni -  gracz po lewej stronie musi wziąć odrzuconą kartę świni lub pierwszą kartę ze stosu dobierania,
 • wyrzucenie konia  - wszyscy gracze wybierają po jednej karcie z ręki i kładą ją zakrytą przed sobą. Następnie równocześnie przesuwają ją do gracza po lewej stronie. Każdy gracz bierze otrzymaną kartę na rękę,
 • wyrzucenie krowy - gracz, który ją zagrał sam musi wziąć kartę z góry stosu do dobierania.
      Gracz może również zagrać parą tych samych zwierząt lub dobrać pierwszą kartę z zakrytego stosu dobierania lub odkrytego stosu kart odrzuconych. W przypadku zagrania pary zwierząt, gracz po lewej otrzymuje kartę "To nie moje" odpowiadającą gatunkowi zwierzęcia z odrzuconej pary oraz numerowi rundy. Karta ta leży przed graczem odkryta na stole. W przypadku, gdy dana karta „To nie moje” znajduje się już przed jednym z graczy, to ta osoba przekazuje ją kolejnemu rozgrywającemu na lewo. Runda kończy się, gdy któryś z graczy odrzuci wszystkie karty z ręki. Osoba, która ma w tym momencie najwięcej kart na ręce, dobiera kartę z 4 punktami ujemnymi. Kolejna osoba z największą liczbą kart dobiera kartę z 2 punktami ujemnymi.W przypadku remisu wszyscy gracze otrzymują po 2 punkty ujemne. W kolejnie rundzie odkładamy punkty ujemne na bok, a karty nie wykorzystane "To nie moje" do pudełka. Po rundzie trzeciej zliczamy punkty ujemne, punkty z kart "To nie moje". Wygrywa gracz z najmniejszą liczbą punktów.

Fabryka Kart Trefl - Kraków
Fabryka Kart Trefl - Kraków

     Choć zasady początkowo mogą wydawać się nieco skomplikowane, to zapewniam, że są bardzo intuicyjne i szybko wszyscy je o opanują. Rozgrywka w doświadczonych gronie jest energiczna, wciągająca i zapewnia sporą dawkę rozrywki. Podrzucanie przysłownej świni, a właściwie pechowej krowy, sprawia dużo satysfakcji i potrzeby niezłego kombinowania. Należy pamiętać, że gra oparta na negatywnych interakcjach, dlatego w przypadku młodszych graczy może dojść do wybuchu niekontrolowanych emocji. U nas tak było, ale emocje szybko udało się ostudzić i dalsze rozgrywki przebiegały w miłej rywalizacji.Umiesz podkładać świnie?
http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

8 komentarzy:

 1. Bardzo lubimy gry karciane. Sądzę, że ta idealnie wpisałaby się w nasze zestawienie gier dla 7 latków

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje się być świetną propozycją na rodzinne wieczory!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda fajnie, chętnie byśmy pograły :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nam spodobały się grafiki, w szczególności koleje karty "To nie moje"

   Usuń
 4. Takiej gry jeszcze nie ogrywaliśmy. Świetnie się zapowiada!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia