Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Literołaki - Zielona Sowa

poniedziałek, 26 października 2020


Jesienna nowość wydawnictwa Zielona Sowa zabiera najmłodszych w świat literek, słów i świetnej zabawy. Zmierz się z łaknącymi liter potworami i zdobądź jak najwięcej literek!

     Gra edukacyjna Literołaki z księgarni TaniaKsiazka.pl to moja kolejna propozycja w serii wpisów Nauka Łatwiej, w której przybliżam wam wartościowe gry, książki i pomoce naukowe. Gra rekomendowana jest dla dzieci rozpoczynających szkolną edukację, ale zapewniam spodoba się też starszym miłośnikom gier "bez prądu".

Tytuł: Literołaki
Wydawnictwo: Zielona sowa 
Data wydania: 16.09.2020
Wiek: 7+
Liczba graczy: 1-5
Kategoria: edukacyjne
Czas gry: 15-30 min
Łaknące liter LITEROŁAKI wypełzły na ulice i szukają swojego ulubionego pożywienia – smakowitych samogłosek i tłuściutkich spółgłosek. Obudź w sobie LITEROŁAKA i zdobądź, jak najwięcej literek, żeby zaspokoić swój głód!

     Rozgrywający wcielają się w tytułowe Literołaki, które są bardzo głodne i mają ogromny apetyt na literki, z których tworzą wyrazy. Przed rozgrywką tasujemy karty Kategorii oraz Warunku i tworzymy z nich 2 oddzielne stosy. Żetony z literkami odwrócone gwiazdkami do góry mieszamy w pudełku. Celem gry jest zdobycie żetonów z literkami, które są nagrodą za podanie właściwego słowa. 

      Zabawę warto rozpocząć od krótkiej powtórki, czyli przeczytania wstępu do gry - Słowo, czyli co? Dziecko otrzymać ten sposób spory łyk informacji językowych. Tak przygotowani możemy przystąpić do zdobywania literek.

Zawartość:

  • 25 kart warunku Głodny literołak
  • 25 kart warunku Żarłoczny literołak
  • 25 kart kategorii
  • 60 żetonów z literami
  • 12 żetonów z Literołakami


     Rozgrywka polega na losowaniu kart Kategorii, Warunków i żetonów z literami, a następnie na znalezieniu pasującego do nich słowa. Kategorie na które należny podawać wyrazy są bardzo różne - państwo, coś do jedzenia, zwierzę, woda, naukowiec lub odkrywca. Każdy może trafić na swoją kategorię lub na temat dla niego trudny. Trzeba się nie lada nagłowić, aby podać wyraz zawierający odpowiednią literę. Poziom trudności dodatkowo podnoszą karty Warunków. Wówczas należy podać  wyraz spełniający dodatkowy warunek np. wyraz z pierwszą literą lub litera powinna być w środku. Zapewniam, że w czasie rozgrywki, gdy emocje biorą górę nie jest to wcale takie proste. Szare komórki pracują na najwyższym poziomie. Zasady gry pozwalają na rozgrywkę w trzech wariantach zaawansowania oraz wersję solo. Z młodszymi dziećmi polecam zrezygnować na początku z używania kart Warunku, aby gra nie była zbyt trudna. 

      Zabawa z Literołakami wzbogaca słownictwo, ćwiczy refleks oraz szybkość kojarzenia. Rozgrywka jest dynamiczna, pełna zaskakujących zwrotów i zabawnych słów, a zasady proste i łatwe do indywidualnych modyfikacji. 

       Na koniec kilka słów o wydaniu Literołaków. Zgrabne, małe pudełko pełne kolorowych literek i potworów prezentuje się znakomicie. Szata graficzna z ilustracjami Katarzyny Urbaniak zaprasza skutecznie wszystkie dzieci do zabawy. 

     Literołaki to godna polecenia gra dla najmłodszych. Z pewnością dobrze sprawdzi się w rozgrywkach domowych, ale może być też pomocna w pracy terapeutycznej. Gra może być świetny pomysł na wartościowy prezent edukacyjny, który poza funkcją rozrywkową ma również bardzo praktyczną i dydaktyczną rolę kształtującą umiejętności językowe. Sprawdźcie też inne gry planszowe w księgarni TaniaKsiązka.pl, gdzie znajdziecie nowości w atrakcyjnych cenach.


Kto zmierzy się z Literołakami? 


Post powstał w ramach projektu:

http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

2 komentarze:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia