Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Zaproszenie na śmierć - Alfred Siatecki

sobota, 31 października 2020


     Kryminalny październik kończę recenzją czwartej części serii o dziennikarzu śledczym Danielu Jungu. Alfred Siatecki ponownie zabiera nas do na pozór spokojnego miasteczka, gdzie w redakcji "Gazety Zielonogórskiej" pracuje emerytowany komisarz z pionu kryminalnego. Daniel Jung w wolnej chwili wspiera tamtejszą policję w rozwiązaniu tajemniczych morderstw.

     Pewnego sierpniowego dnia w apartamencie profesora inżynierii biomedycznej Bolesława Witkowskiego znaleziono zwłoki kobiety. Ciało należy do gosposi, która od wielu lat pracowała u państwa Witkowskich. Wszystkie ślady potwierdzają, że pani Stasia została zamordowana, a sprawca zrobił wszystko by upozorować nieszczęśliwy wypadek. Wśród podejrzanych jest również jej syn - Grzegorz Wieczorek, młody student mechaniki uniwersytetu w Stuttgarcie. Mężczyzna wychowywany był jedynie przez matkę, ale na pierwszy rzut oka widać, że bardzo przypomina profesora Witkowskiego. Grzegorz przyjął informację o śmierci najbliższej bardzo spokojnie, a jego alibi nie jest do końca jasne. 

Czy można zaliczyć go do kręgu podejrzanych?

     Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w niecodziennych okolicznościach zaczynają ginąć kolejne osoby z kręgu profesora Witkowskiego, a on sam znika bez śladu. Komisarz Jacek Syski zaczyna drobiazgowe śledztwo, w które angażuje się również Daniel Jung.
 
Autor: Alfred Siatecki 
Wydawnictwo: Oficynka
 Data wydania: 2020 
Liczba stron: 368
 Oprawa: miękka
 Cena: 45 zł

     Autor przygotował dla czytelników niezwykle rozbudowaną historię z bogatą listą bohaterów, zdarzeń i intryg. Z pewnością ilość postaci, często tylko wspomnianych, może być problem w pełnym odbiorze historii. Łatwo się po porostu pogubić - kto z kim i dlaczego. Z drugiej strony otrzymujemy sporą ilość podejrzanych, a śledztwo zatacza duży krąg. Sama akcja toczy się momentami leniwie, by w jednej chwili zaskoczyć czytelnika. Cała intryga jest dość mocno zawoalowana, autor powoli odkrywa kolejne akty historii. Jeśli lubicie takie tempo, to będzie zachwyceni. W przeciwnym razie możecie czuć pewien niedosyt, choć cała historia okazuje się całkiem intrygująca. Prawdziwą wisienką na torcie jest właśnie trudne do przewidzenia rozwiązanie śledztwa. 
 
Któż mógł przewidzieć takie zakończenie? 
Nie zdradzę nic więcej!
 

Kryminalny październik na blogu:
 

Znacie kryminalny cykl opowieści o komisarzu Danielu Jung?

 
Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. Chodź nie przepadam za kryminałami ta książka zaciekawiła mnie swoją fabułą. MONIKA FLOK

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia