Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Quiz przyrodniczy od Adamigo

wtorek, 24 listopada 2020


Od września w blogowej serii Nauka Łatwiej przybliżam wam wartościowe gry, książki i pomoce naukowe, które mogą być przydatne w edukacji domowej. Gry planszowe to jedna z najbardziej skutecznych i lubianych przez dzieci metod nauki, dlatego dziś zapraszam na kolejną edukacyjną rozgrywkę. 

     Gra planszowa Quiz przyrodniczy z wierszowanymi zagadkami wprowadza dziecko w świat flory, fauny i zjawisk przyrodniczych. Rymowane zagadki w przystępnej formie pomogą dziecku zaznajomić się z tematyką przyrodniczą i dodatkowo rozwijają jego warsztat językowy. Możemy potrudzić się i wspólnie wymyślić krótkie rymowanki na temat naszych ulubionych zwierząt i roślin.  


Tytuł: Quiz przyrodniczy
Wydawca: Adamigo
Wiek graczy: 5-9 lat
Czas gry: 15 min
Ilość graczy: 2-4 osób


     Celem gry jest jak najszybsze dotarcie do METY i jednocześnie potwierdzenie swojej wiedzy przyrodniczej. Grający kolejno odczytują zagadki i podają swoją odpowiedź. Jeśli jest ona prawidłowa gracz przesuwa pionek na planszy. Może poruszać się drogą łatwiejszą, ale dłuższą po słonecznikach lub krótszą i trudniejszą po liściach z biedronką. Warto na początku rozgrywki obrać właściwą strategię poruszania, ponieważ od tego zależy cała dalsza rozgrywka. Wybór drogi po słonecznikach zapewnia możliwość przesuwania się o 3 pola po udzieleniu dobrej odpowiedzi. Natomiast poruszając się po liściach z biedronką przesuwamy tylko 1 pole do przodu. W przypadku podania nieprawidłowej  odpowiedzi pionek wędruje na każdej trasie o jedno pole do tyłu. 

Zawartość pudełka:
  • 112 kart z zagadkami
  • plansza do gry
  • cztery pionki
     
     Gra oparta jest na prostych zasadach quizu, a dzięki możliwości wyboru dróg poruszania możemy dostosować poziom rozgrywki do indywidualnych umiejętności i nieco podkręcić emocje zabawy. Wierszowane zagadki są odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Są proste, zabawne i większości łatwe do przeczytania. Zagadki dotyczą zwierząt domowych i dzikich, rośliny uprawnych i dziko rosnących z całego świata oraz zjawisk przyrodniczych. 
     Na kolorowych kartach znajdziemy również  realistyczne rysunki, które zdecydowanie ułatwią dzieciom poznanie i zapamiętanie nazw. Karty mają zaokrąglone rogi i są wykonane z grubszego kartonu, dzięki czemu będą nam służyć podczas wielu rodzinnych rozgrywek. 
     Gra Quiz przyrodniczy może być z powodzeniem wykorzystywana w edukacji szkolnej i domowej. Karty mogą być doskonałą pomocą w nauce nazywania i rozpoznawania roślin oraz zwierząt, a dzięki czytelnej czcionce również w nauce czytania. W naszych rozgrywkach rodzinnych gra została bardzo dobrze przyjęta, a córka chętnie czytała i rozwiązywała zagadki również samodzielnie.  
 

Kto dołączy do gry?


Post powstał w ramach projektu:
http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia