Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju - Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

poniedziałek, 23 listopada 2020


     Przygody Mikołajka należą do kanonu światowej literatury już od 60 lat. Sympatyczny chłopiec debiutował na łamach belgijskiej prasy jako bohater komiksów. Kilka lat później René Goscinny opisał przygody Mikołajka w formie krótkich opowiadań, do których Jean-Jacques Sempé stworzył wyjątkowe ilustracje.

     Przygody Mikołajka to seria, którą pokochały miliony czytelników w każdym wieku. Bohater doczekał się kilku tomów powieści i kinowej ekranizacji. Opowieści mimo, że zostały stworzone lata temu wciąż bawią kolejne pokolenia czytelników.

     W listopadzie obchodziliśmy 15 urodziny Mikołajka w Wydawnictwie Znak Emotikon. Opowieści o Mikołajku zebrano w tematycznie uporządkowane zbiory, w których możemy odnaleźć nasze ulubione przygody. W tym czasie ukazało się kilka pięknych książek, a z okazji urodzin wydawnictwo przygotowało wiele niespodzianki dla fanów Mikołaja. W listopadzie była również premiera nowej książki z Kolekcji psot i wybryków, w której do tej pory wydano 3 części:  
 
Mikołajek. Nowy rok szkolny o wybrykach chłopców pod czujnym czujnym okiem Rosoła. 

Mikołajek. Jedziemy na wakacje o letnich przygodach Mikołajka.

Mikołajek. Jestem najlepszy! zabierze nas w podróż po największych psotach naszego ukochanego bohatera. 

     Od 12 listopada możemy znaleźć w księgarniach czwarty tom pt. Mikołajek. Kochany święty Mikołaju.      W książce Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju umieszczono 9 opowiadań idealnych na grudniowy czas. Po raz kolejny możemy znaleźć się w świecie Mikołajka i przeżyć z nim również świąteczny okres. Tytułowemu bohaterowi oczywiście towarzyszy rodzina oraz dobrze znani klasowi koledzy: Kleofasa, Alcesta Ananiasza, Gotfryda, Rufusa, Euzebiusza i Joachima.  
   Bo psoty i wybryki wspomina się najdłuższy! 
 
      Książkę rozpoczyna tytułowe opowiadanie Kochany Święty Mikołaju, w którym chłopiec pisze list do Świętego. Mikołajek postanowił w liście poprosić o prezenty dla najbliższych, a dla siebie prawie o nic! Piękny czerwony samochodzik z wystawy byłby idealny dla rodziców, a chłopiec mógłby się nim spokojnie pobawić. Dla pani od matematyki Mikołajek chciał poznać rozwiązania wszystkich zadań z arytmetyki, aby pani więcej się nie denerwowała. Chłopiec pamiętał o wszystkich i może też trochę o sobie.
     W kolejnym świątecznym opowiadaniu Święta u Mikołajka uczestniczymy w przygotowaniach do Wigilii. Na uroczystą kolację rodzice chłopca zaprosili rodzinę i duże grono przyjaciół. Od samego rana rozpoczęły się gorączkowe przygotowania. Najważniejsze zadanie przypadło Mikołajowi i jego tacie - ubranie choinki. Nie obyło się bez małych problemów, ale ostatecznie wszystko udało się wyśmienicie.
     Pozostałe historie nie są związane bezpośrednio ze świętami Bożego Narodzenia z prostej przyczyny, autor napisał tylko dwa opowiadania zimowo-świąteczne. Jednak uważam, że wybranie przygody fajnie uzupełniają lekturę.


     Książkę czyta się szybko, opowiadania nie są długie, a ilustracje dodatkowo wzbogacają treść. Mikołajka spotykają bardzo różne sytuacje, nie obędzie się bez kłopotów, chłopięcych sprzeczek i zabawnych wpadek. Myślę, że historie Mikołajka wywołają uśmiech na twarzach czytelników w każdym wieku. W najnowszej książce znajdziemy również informacje o seriach wydawniczych, biografie autorów oraz ciekawostki o powstaniu opowiadań. 

     Książka Mikołajek. Kochany święty Mikołaju wydana jest w wygodnym, podręcznym formacie. Twarda oprawa czerwonym wykończeniem idealnie pasuje do grudniowego prezentowanego czasu. A wiadomo, że nie ma lepszego prezentu niż książkowy bestseller wszech czasów.  


A Wy za co kochacie Mikołajka? 
 
 
Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

6 komentarzy:

 1. U nas jeszcze nie ma fazy na Mikołajka. Myślę, że wszystko przed nami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba jeszcze nie czytałam "Mikołajka", choć zabieram się od dłuższego czasu. Ale co się odwlecze, to nie uciecze.
  Piękne wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam te historie i zaśmiewam się z nich w głos czytając je moim dzieciom. Ta musi koniecznie uzupełnić naszą kolekcję!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki…ech. Byle do Świąt;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super propozycja! U mnie w domu właśnie zaczęło się oczekiwanie na Boże Narodzenie. Mamy spisany list do Św. Mikołaja. Ja po mału gromadzę książki na okres zimowy... U nas książeczki o tej tematyce wręczamy właśnie w grudniu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tej części przygód Mikołajka nie mamy. Ale pewnie niebawem i u nas zagości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niezawodna lektura na przedświąteczne wieczory.:)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia