Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Słówkomania - gra słowna dla całej rodziny

czwartek, 10 grudnia 2020

Kolejna gra na naszym pokładzie, która doskonale łączy zabawę z edukacją i idealnie wpisuje się w cykl blogowy Nauka Łatwiej. Łap litery, układaj słowa i walcz o tytuł Najlepszego Słówkomaniaka! 

 
Tytuł: Słówkomania
Wydawca: Adamigo
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 15 min
Ilość graczy: 2-4 osób

      Słówkomania to modyfikacja dobrze znanej na całym świecie gry, w której każda litera i ułożone słowo jest na wagę złota. Jednak tym razem mamy dwustronną planszę oraz możliwość układania wyrazów w dowolnym kierunku zgodnie z drogą wytyczoną przez łączniki. Dzięki dwustronnej planszy możemy w łatwy dostosować ilość pół do ilości uczestników gry. Wyrazy można układać we wszystkich możliwych kierunkach, przez co gra nabiera niezmiernego rozmachu i sprawia, że przy tworzeniu słów musimy wykazać się olbrzymią spostrzegawczością oraz logicznym myśleniem. 
 
Zawartość pudełka:
 • 90 żetonów z punktowanymi literami
 • dwustronna plansza
 • 4 parawany
 • klepsydra
 • instrukcja do gry
 • woreczek

     W układaniu kolejnych słów ograniczą nas tylko znajomość języka polskiego i wyobraźnia. Dopuszczalne jest budowanie słów złożonych z co najmniej 2 liter. Mogą być to rzeczowniki, czasowniki, przymiotnik, zamki, przyimki, liczebniki, przysłówki we wszystkich możliwych formach gramatycznych.
     Zwycięzcą gry zostaje uczestnik, który zdobywa największą ilość punktów. Gracze zdobywają punkty za układanie wyrazów z wylosowanych liter, a odejmują za niewykorzystane żetony. Każde ułożone słowo jest punktowane zgodnie z ilością punktów na żetonach oraz dodatkowymi punktami premiowymi. Poza samodzielnym układaniem, można również wykorzystać słowa przeciwnika, dokładając do nich litery i zdobywając w ten sposób punkty. Jak widać w czasie rozgrywki doskonalimy również umiejętności matematyczne. Sprawne i prawidłowe zaliczenie punktów jest bardzo istotne.
       
     Słówkomania to gra edukacyjną zachęca do sprawniejszego posługiwania się językiem polskim, wzbogacenia słownictwa, a przede wszystkim świetna rozrywką dla całej rodziny. Wszystko to otrzymujemy w przystępnej cenie - około 30 zł. Gra stwarza nieograniczone możliwości dla tych, którzy potrafią połączyć wiedzę, spostrzegawczość i wyobraźnię. Gra wymaga od zawodników myślenia, obserwacji i sprytu. Wygrywa ten z graczy, który zdobędzie najwięcej punktów. W rozgrywce liczy się każde słowo!

     Słówkomania to fajna propozycja na długie zimowe wieczory i rodzinne rozgrywki, ale gra idealnie nadaje się również do wykorzystania w zajęciach szkolnych i terapeutycznych.
 
 
Jak podoba się tak wersja gry w układanie wyrazów?
 
 
 Post powstał w ramach projektu:
http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Fajna gra taka w stylu scrabble. Wydaje mi się że jest dobra już dla 7 latków.

  OdpowiedzUsuń
 2. O, bardzo lubię takie gry i co więcej nieźle trzeba się przy nich wysilić :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna fajna propozycja !! podoba mi się

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za polecajkę. Może jeszcze Mikołaj zdąży przytargać ją dla nas z Laponi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super propozycja gry. Myślę, że warto się na nią skusić :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia