Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Angielski w obrazkach - skuteczna metoda nauki języka obcego

poniedziałek, 7 grudnia 2020

 

Wielokrotnie na blogu pisałam, że znajomość języka obcego to jedna z kluczowych umiejętności współczesnego człowieka. Moje dzieci uczęszczają do klas z rozszerzonym językiem angielski, więc nauka tego języka często przewija się w naszym domu.

     Dziś w ramach blogowej serii Nauka łatwiej przychodzę do was z propozycją dwóch nowych pozycji do nauki języka angielskiego - Angielski Słownik w obrazkach oraz Angielski Kurs obrazkowy. Obie książki oparte są na metodzie wizualnej nauki języka obcego, w której wykorzystuje się kolorowe notatki, fiszki obrazkowe oraz wszelkiego rodzaju publikacje, których rysunki odgrywają główną funkcję. Metoda wizualna w przypadku nauki języków jest szczególnie polecana i skuteczna. To właśnie dzięki obrazom jesteśmy w stanie szybciej przyswoić nowe informacje, a zdobyta wiedza zostaje z nami dłużej.

        W Słownik w obrazkach  to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie przepadają za tradycyjnymi słownikami. W tym słowniku znajdziemy przeszło 4000 haseł opatrzonych ilustracją. W 15 rozdziałach ujęto słownictwo podstawowe, jak również fachowe pojęcia. Hasła słownika oparte są na brytyjskiej odmianie języka angielskiego, a popularne amerykańskie odpowiedniki podano w formie przypisów na dole strony. Słownik zawiera również wygodny zbiorczy indeks, łączą w ten sposób zalety słownika ilustrowanego i tradycyjnego. Chyba nie ma nikt wątpliwości, że nauka metodą wizualną ze Słownik w obrazkach jest idealną alternatywą, zwłaszcza dla wzrokowców.
     Angielski Kurs obrazkowy to ilustrowany kurs stworzony z myślą o osobach, które kontynuują naukę języka angielskiego na poziomie podstawowym i chcą poszerzyć znajomość zagadnień leksykalnych i gramatycznych (poziom A2-B1). W książce znajdziemy mnóstwo ciekawych i różnorodnych zadań. W efektywnej nauce pomogą mapy myśli, zdjęcia, plansze i ilustracje, które urozmaicą naukę i sprawię, że łatwiej zapamiętamy poznawane zagadnienia. Zadania oczywiście opatrzone są zabawnymi, przyciągającym uwagę ilustracjami. Z pewnością przypadną do gustu nastoletnim odbiorcom, którzy znajdą tam ciekawostki kulturowe, słownictwo niezbędne do codziennej komunikacji oraz przykłady konwersacji z życia codziennego. Na końcu książki umieszczone są wszystkie rozwiązania do przeprowadzenia samokontroli. Do książki dostępne są również darmowe nagrania na stronie wydawnictwa. Dzięki nagraniom native speakerów można poćwiczyć prawidłową wymowę i zasady fonetyki oraz gramatyki. Osobiste komentarze lektora sprawiają, że poczujemy się jak na prawdziwym kursie językowym.
     Nie wyobrażam sobie nauki języka obcego od otwarcia książki, która wypełniona byłaby z góry do dołu słowami w języku obcym i jego tłumaczeniem. Taka nauka skutecznie zniechęcić każdego do zdobywania wiedzy. Dlatego poszukuje nie tylko wartościowych, ale również przystępnych metod nauki i jestem pewna, że Angielski Słownik w obrazkach oraz Angielski Kurs obrazkowy stanowi taką ciekawą alternatywę. Książki są bardzo przyjemne w odbiorze, kolorowe, przejrzyste i naprawdę szczegółowe. 

Nauka może być przyjemna!


Jak podoba ci się tak nauka? 

 

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

  1. U mnie weszła by w rolę jak najbardziej opcja z językiem niemieckim.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny sposób na naukę języka angielskiego! U mnie sprawdza się wyśmienicie.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia