Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

BOOT. Wielka przygoda małego robota

czwartek, 7 stycznia 2021


BOOT. Wielka przygoda małego robota to pierwszy tom uroczej serii o przygodach małego robota. Ciekawa, pouczająca historia o tym, co w życiu jest naprawdę ważne.

     Książka przenosi nas w przyszłość wypełnioną technologicznymi nowinkami. Prawie każdy aspekt codzienności wypełniają roboty, które nie tylko spełniają wszystkie zachcianki ludzi, ale również przywiązują się do nich i odczuwają emocje. W tym świecie jednak nie ma miejsca dla starszej generacji urządzeń. Nowoczesne roboty zastępują te wysłużone i przestarzałe, które trafiają na wysypisko.
 
 
Autor: Hegarty Shane
Ilustracje: Ben Mantle
Wydawnictwo: Wilga
Okładka: miękkie
Liczba stron: 240
Wiek czytelnika: 6-9 lat

     Mały robot BOOT obudził się na złomowisku. Mimo, że jego pamięć miała przechowywać miliony danych, obecnie zawiera tylko dwa i pół wspomnienia. W pierwszym widzi uśmiechniętą dziewczynkę, która piszczy z radości na widok małego robota. To dzień urodzin dziewczynki, a robot jest wymarzonym prezentem od babci. Dziewczynka ma wisiorek w kształcie motylą, w którego skrzydłach  zatopione są kolorowe kamyczki. Drugie wspomnienie jest krótsze, ale również w nim BOOT widzi dziewczynkę, które ma na imię Beti.
Ostatnie, przerwane wspomnienie kończy się jednym słowem wypowiedzianym przez Beti "Miłość". 

USTERKA, USTERKA 
BOOT nie pamięta nic więcej. 

 Cudowne wspomnienia przetrwały potężne metalowe zęby zgniatarki, które zbliżamy się do robocika. 

NIEBEZPIECZEŃSTWO, NIEBEZPIECZEŃSTWO

BOOT umyka przed zgniatarką pomiędzy spadającymi tosterami, gdy z jego szuflady wypadł naszyjnik Beti. Mały robocika już wie, że musi wrócić do dziewczynki i zwrócić jej naszyjnik. 

Czy uda mu się tego dokonać? 
Jak potoczą się jego dalsze losy? 
Czy Beti czeka na powrót małego robocika?
     Wielka przygoda małego robota to ciepła, przejmująca historia o poszukiwaniu swojego miejsca, przyjaźni i nieniknącej nadziei. Młodzi pasjonaci technologii i przygód znajdą w niej świat pełen niesamowitych robotów i niewiarygodnych emocji. Robot BOOT na swojej drodze spotyka przyjazne osoby, ale również wrogów, którym należy stawić czoło. Historia BOOTA niesie również ważne przesłanie i zmusza czytelnika do refleksji nad konsumpcyjnym stylem życia, wartością przyjaźni oraz przywiązania.  
     Dynamiczna, wciągająca akcja i sympatyczne postacie sprawiają, że książkę pochłania się w okamgnieniu. Prosty tekst, krótkie rozdziały i większa czcionka to natomiast ukłon do wszystkich młodych czytelników podejmujących pierwsze samodzielne próby czytania. Bez wątpienia atuty książki są również czarno-białe ilustracje, które umilają lekturę. 
     Nie możemy się już doczekać dalszych przygód sympatycznego robocika. 


Kto chciałby zajrzeć w świat robotów? 

 
Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał.
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia