Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Pepe idzie do dentysty oraz Pepe ma rodzeństwo

czwartek, 20 maja 2021

 

Sympatyczny Pepe powraca do swoich ukochanych czytelników w dwóch nowych tomach. Po raz kolejny czekają na niego emocjonujące wydarzenia i rzeczy, które będzie robi po raz pierwszy w swoim życiu.

     Pepe uczył się już jeździć na rowerze, po raz pierwszy był u fryzjera, w kinie z mamą oraz leciał olbrzymim samolotem. Jak widać w życiu małego chłopca wiele się dzieje, jednak czekają na niego nowe, wspaniałe wyzwania. Pierwsza wizyta u dentysty to nie lada przeżycie, jednak oczekiwanie i pojawienie się młodszego rodzeństwa, to dopiero wielkie wydarzenie. Ciekawość miesza się z niepewnością, jednak Pepe dzielnie odkrywa nowe miejsca i sytuacje.

Jak Pepe poradzi sobie z nowymi wydarzeniami?

Jakie emocje mu towarzyszą? 

     O tym wszystkim dowiecie się z krótkich, bogato ilustrowanych książek, które wprowadzą młodego czytelnika w nowe i nieznane dotąd sytuacje. Śledząc perypetie bohatera dziecko może poznać i szybciej zaakceptować nieznane sytuacje oraz zmiany zachodzące w życiu. Historie pozwolą również zrozumieć emocje, które mogą towarzyszyć dziecku oraz są świetną okazją do rozmowy na ten temat. Czytelnicy mogą utożsamiać się z sympatycznym bohaterem, który daje im dobry przykład, że warto podejmować wyzwania i odkrywać świat. Historie są uniwersalne, doskonale sprawdzą się zarówno dla małych dziewczynek i chłopców, którzy chcą uczyć się nowych rzeczy.

Tytuł:
Autor: Anna-Karin Garhamn
Wydawnictwo: Kapitan Nauka
Liczba stron: 32
Oprawa: twarda
Data wydania: 05.05.2021
Wiek: 3-5 lat

Pepe idzie do dentysty

      Pepe rozpoczyna nową przygodę, a tym razem wybiera się z mamą do gabinetu dentystycznego. Będzie to jego pierwsze spotkanie z panią stomatolog. Zabiera ze sobą swoją ukochaną maskotkę i dokładnie myje ząbki. W gabinecie Pepe znajduje wiele ciekawych rzeczy, które warto poznać.

     Pepe idzie do dentysty to świetny przewodnik, którego nie może zabraknąć w kolekcji każdego malucha. Dziecko może w przystępny sposób przygotować się do wizyty u dentysty i pozna podstawowe zasady związane z higieną zębów. Z pewnością po przeczytaniu i obejrzeniu książeczki każde maluch przekona się, że wizyta u dentysty może być wielką przygodą.


Pepe ma rodzeństwo

       Pepe zastanawia się co stało się z brzuszkiem mamy. Od jakiegoś czasu jest coraz większy. Okazuje się, że Pepe będzie miał rodzeństwo. Niecierpliwie odlicza dni do poznania nowego członka rodziny. Pierwsze spotkanie z Pio nie jest takie jak sobie wyobrażał chłopczyk. Dzidziuś nie chce się bawić, głośno krzyczy, ale może uda się zaczarować rodzeństwo i odkryć frajdę z bycia razem. 

        Pepe ma rodzeństwo to niezbędna pozycja w biblioteczce każdego małego czytelnika, który czeka na pojawienie się rodzeństwa. Zabawna, ale bardzo życiowa historyjka może być świetnym prezentem, który będzie okazją do rozmowy na temat powiększającej się rodziny.


      Krótkie historie czyta się szybko, a z względu na prostotę zdań książki mogą być idealne dla dzieci rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem. Przygody nie tylko uczą jak zachować się w różnych sytuacjach, ale również poszerzają wiedzę i zasób słów małych czytelników. Na końcu książeczek znajdziemy słowniczek obrazkowy z najważniejszymi pojęciami oraz dyplom. Każdy właściciel może samodzielnie lub z pomocą dorosłych wpisać swoje imię i nazwisko, dzięki czemu książki nabierają indywidualnego charakteru i stają się jeszcze bardziej wyjątkowe.

Polecamy serię o przygodach Pepe, w której ukazały się również:


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Świetna seria :) Idealna na oswojenie dzieci z róznymi tematami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja uważam, że czytanie takich książeczek, jeśli przygotowujemy dziecko do wizyty w gabinecie stomatologicznym, to bardzo ważna kwestia. Dzięki temu dziecko oswoi się z tym, jak wyposażony jest gabinet oraz jak wygląda cały proces sprawdzania zębów. Można też np. wykonywać jakieś proste ćwiczenia lub poprzez zabawę w dentystę uświadomić dziecko, co go czeka. Ważny jest też wybór odpowiedniego gabinetu i tutaj wspomniałabym o https://www.dentystagdynia.pl/oferta/stomatologia-dziecieca/ .

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia