Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Miś i pszczoły - gra kooperacyjna

środa, 8 grudnia 2021

    Dziś przychodzę do Was z grą dla przedszkolaków, gdzie liczy się współpraca wszystkich graczy. Bardzo cenię gry kooperacyjne, które mogą być świetnym sposobem na zintegrowanie grupy oraz zabawę z dziećmi, które nie lubią rywalizacji lub boją się porażki. W grze przegrywa miś, albo cała drużyna. Nie ma wykluczania, nie ma jednego przegranego! 

Data wydania: wrzesień 2021
Ilustracje: Katarzyna Nowowiejska
Wydawca: Kapitan Nauka
Liczba graczy: 1 lub więcej
Czas rozgrywki: 15-30 minut
Wiek: 3-8 lat

     Gra Miś i pszczoły, bo o niej jest mowa to najnowsza propozycja od Kapitana Nauka. Gra rozwija umiejętności pracy w zespole, angażuje w osiągnięcie wspólnego celu oraz uczy myślenia strategicznego. W tej grze liczą się pozytywne emocje, zabawa i oczywiście elementy nauki. Rozgrywka uczy rozpoznawać kolorów, świetnie rozwija koncentrację oraz podzielność uwagi - ruch misia, motylka i pszczoły. Trzeba uważać na wszystko!

     Barwna plansza oraz zabawne ilustracje z pewnością przyciągną uwagę młodszych dzieci oraz zachęca je do rozgrywki. Zasady gry są bardzo proste, a sama fabuła ciekawa i bliska dzieciom.

Bo współpraca się opłaca! 

      Gracze wcielają się w rolę pracowitych pszczółek i muszą jak najszybciej zebrać plastry miodu do ula. Na słodki przysmak czatuje łakomy miś, więc trzeba się śpieszyć nim dotrze on do leśnej barci. Gracz kręci kołem losującym i określa ruch misia oraz kolor kwiatu, na który może umieścić żeton z pszczołą.

     Gra oferuje trzy poziomy zaawansowania rozgrywek. W wariancie podstawowym pszczółki mają jak najszybciej utworzyć poziomy, pionowy lub ukośny rząd i wrzucić plaster miodu do ula, a w tym samym czasie miś biegnie po miód swoją ścieżką. Młodsi zawodnicy mogą skorzystać z ułatwień, zastawiając aż trzy słodkie pułapki na misia, by spowolnić jego bieg. Doświadczeni gracze natomiast mogą dodatkowo umieścić na planszy motyle i uwzględniać ich ruch, zanim zdecydują gdzie umieszczą żeton z pszczołami. 


     Podsumowując - gra Miś i pszczoły to gra dla najmłodszych warta polecenia - proste zasady, trzy warianty rozgrywki, ważne aspekty edukacyjne i wysoka jakość wykonania produktu.  

Jakie umiejętności rozwija gra "Mis i pszczoły"?

 • zdolność współpracy w grupie i zaangażowania we wspólny cel
 • negocjowanie ustaleń, dokonywanie wyborów, konsultowanie z innymi
 • ponoszenie odpowiedzialności za podjęte decyzje
 • myślenie strategiczne
 • nazywanie i rozpoznawanie kolorów
 • koncentrację na zadaniu

Wygrajcie wyścig po miód i sprawdźcie, że współpraca się opłaca! Do biegu, gotowi, start!


       Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. Też mamy tę grę u siebie i niedawno ją recenzowaliśmy. Jest świwtna - dzisiaj nasz synek przez pół dnia grał z dziadkami :),

  OdpowiedzUsuń
 2. Już wcześniej słyszałam o tej grze i chętnie się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo kusi mnie ta gra, mam nadzieję, że będę miała okazję w nią zagrać :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Great blog! I always come to you with great interest! I will be glad to see you in my blog =))
  https://mariaegorovamaria.blogspot.com/ Follow you =)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia