Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Jak zdobyć Nagrodę Nobla, czyli opowieści dla młodych geniuszy

wtorek, 19 kwietnia 2022


Szukacie pomysłu na zachęcenie dzieci do eksperymentowania? Poznania wybitnych naukowców? Poszerzenia wiedzy? Trafiliście idealne!

     Dziś zapraszam na recenzje książki, której autorem oraz bohaterem jest Barry Marshall, noblista w dziedzinie medycyny.

Autorzy: Barry Marshal, Lorna Hendry
Wydawnictwo: Young
Ilość stron: 192


     Dziesięcioletnia Mary uwielbia przeprowadzać eksperymenty w zaciszu domowym. Ma głowę pełną pomysłów oraz marzeń. A największym z jej marzeniem jest zdobycie Nagrody Nobla. 
     Pewnego dnia Mary wraz z mamą udaje się na spotkanie ze sławnym naukowcem, profesorem Barry Marshallem. Wizyta w prawdziwym  ośrodku badawczym oraz wizja spotkania laureata Nagrody Nobla jest dla dziewczynki niesamowitymi przeżyciem. Niestety naukowiec się spóźnia, a Mary zaczyna doskwierać dziecięce rozczarowanie i znudzenie przedłużającym się oczekiwaniem. Dziewczynka postanawia rozprostować kości i pospacerować po ośrodku, ale i tu nie znalazła zbyt wiele. No może oprócz drzwi z odręcznym napisem "Nie przeszkadzać!!!
     Mary dobrze wie, że prawdziwy naukowiec, to ciekawy naukowiec, więc przekręca gałkę i cichutko wchodzi do pokoju wypełnionego ciemnością i żywiołowymi rozmowami. Tajne Stowarzyszenie Naukowców podróżujących w czasie właśnie zostało zdemaskowane.  Mary w zamian za dochowanie w tajemnicy swojego odkrycia otrzymuje możliwość odwiedzenie jedenastu znakomitych naukowców w dziejach ludzkości. 
    Doktor Barry Marshall, laureat Nagrody Nobla w dziecinie medycyny, zabiera Mary w podróż w czasie i przestrzeni, aby dziewczynka poznała kulisy pracy innych noblistów.


      Podróże w czasie Mary i dr Marshalla w bardzo przystępny sposób przedstawiają sylwetki, dokonania badawcze oraz ciekawostki o  najwybitniejszych naukowcach.  W czasie lektury poznamy historię Marii Skłodowskiej - Curie i jej córki Ireny, zajrzymy do samego Alberta Eisteina i odkryjemy tajemnicę życia Francisa Cricka, Jamesa Watsona i Maurica Wilkinsa. Książa zaskoczyła mnie ilością faktów naukowych z rożnych dziedzin - biologii, fizyki, astronomii, ale również filozofii. Wszystkie informacje sprytne zostały wplątane w opowieść o podróżach Mary.  Autorzy zachęcają do poszukiwań, odkrywania i podkreślają, że każdy z nas może dołączyć do zacnego grona laureatów Nagrody Nobla. Podaje przykłady naukowców, którzy nie posiadali wysokich kwalifikacji naukowych, lecz zapał do pracy oraz ciekawość.
       Dodatkowo w książce znajdziemy proste i  bardzo ciekawe eksperymenty do wykonania w domu. Możemy wyizolować DNA z truskawki, napisać list niewidzialnym atramentem,  przygotować naturalny środek odstraszający owady lub wskaźnik pH z czerwonej kapusty. Nie trzeba wiele, by rozbudzić żyłkę odkrywcy i przeżyć naukową przygodę.  

     Mimo, że książka skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym, to zapewniam potrafił zainteresować również dorosłych. To jedna z tych książek, do których będziemy wracać i odkrywać coś nowego za każdym razem. Warto również pamiętać, że część przychodów że sprzedaży tej książki zostaje przeznaczona na badania w ośrodku prowadzonym przez dr Marshalla.
Polecamy!
 
 
Z którym z słynnych naukowców chciałbyś się spotkać? 


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam!

1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia