Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Kopalnia diamentów - Kukuryku

czwartek, 15 września 2022


Za siedmioma górami, za siedmioma lasami była tajemnicza kopalnia, w której niestrudzenie pracuje ekipa Królewny Śnieżki. Krasnoludki przemierzają podziemne korytarze i w pocie czoła wydobywają diamenty dla swojej Królewny, bo wiadomo powszechnie, że ... Diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety.


Hej Ho!
Jako ekipa krasnoludków wyruszacie na poszukiwania cennych diamentów do kopalni.
Podczas wydobycia musicie uważać na konkurencję, przelatujące nietoperze,
wybuchy oraz liczne kradzieże. Przechytrzenie przeciwników nie będzie wcale proste,
ponieważ w kopalni panują ciemności!
Drogocenne kamienie wysyłajcie na powierzchnię w wózkach, ale zróbcie to szybko,
zanim królewna Śnieżka zawoła Was na kolację!


Dziś zapraszam was do zaczarowanego świata pełnego krasnoludków, diamentów i oczywiście samej Królewny Śnieżki, a wszystko za sprawą najnowszej gry Kopalnia diamentów.


Tytuł: Kopalnia diamentów
Wydawca: Kukuryku
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 15- 30 min
Ilość graczy: 2-4 osób
Data premiery: 30.08.2022

 

     W czasie przygotowania do rozgrywki należy podzielić talię kart na trzy stosy według oznaczenia na rewersie I, II oraz III. Następnie karty należny potasować w podzielonych stosach i umieści rewersem do góry na planszy w oznaczonych miejscach. Karty te oznaczają poszczególne poziomy kondygnacji korytarzy w kopalni. W przypadku udziału czterech graczy w rozgrywce biorą udział wszystkie karty, natomiast w innej sytuacji należy usuną z gry odpowiednią ilość kart ze stosu I kondygnacji:

 • dwóch graczy - odrzucamy 10 kart
 • trzech graczy - odrzucamy 5 kart

 Każdy gracz otrzymuje 5 kart ze stosu kart oznaczonych I. Gracz musi zapamiętać ilość diamencików znajdujących się na kartach i układa je przed sobą rewersem do góry. Można rozpocząć rozgrywkę od osoby, która jako ostatnia czytała lub oglądała bajkę o Królewnie Śnieżce i siedmiu Krasnoludkach.

     Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej liczby diamencików, w tym celu można pobrać i odrzucić kartę oraz wykonać jedną z akcji. Gracz pobiera kartę z rozpoczynając od I kondygnacji i może ją zatrzymać wymieniając za jedną ze swoich kart. Po odrzuceniu karty na stos kart odrzuconych gracz musi wykonać akcję, której symbol znajduje się na karcie odrzuconej:

 • latarnia - możesz podejrzeć jedną ze swoich pięciu kart, by upewnić się ile posiadasz diamencików;
 • pochodnia - możesz podejrzeć jedną z kart innego gracza, by poznać zasoby twoich przeciwników;
 • strzałki - musisz bez podglądania zamienić jedną ze swoich kart z wybraną kartą innego gracza. 

     Gdy karty z I kondygnacji skończą się, należny odsłonić jedną z wybranych kart z 5 zakrytych, co oznacza przejście na poziom niższy kopalni. Odsłoniętych kart nie można już wymienić, dlatego tak ważne, aby miały jak najwięcej diamencików. Dalsza rozgrywka przebiega zgodnie ze wcześniejszymi zasadami, a jedynie na drodze możemy spotykamy karty specjalne:

 • 5 diamentów - otrzymujesz prawdziwy skarb, który warto otrzymać do końca rozgrywki;
 • oświetlenie korytarza - każdy gracz może podejrzeć 3 dowolne karty swoje lub przeciwnika;
 • nietoperze - każdy gracz musi zamienić miejscami dwie swoje karty;
 • wybuch - każdy gracz wybiera jedna swoją kartę i odrzuca do pudełka, w dalszej rozgrywce zliczane są diamenciki z 4 kart;
 • Królewna Śnieżka - koniec gry, możesz podliczyć swoje diamenciki. 


Zawartość gry:
 • 72 karty
 • plansza
 • instrukcja

    
    Nowa propozycja od Wydawnictwa Kukuryku zachwyca od pierwszego spojrzenia  świetną oprawą graficzną. Plansza kopalni została wykonana z bardzo grubej i wytrzymałej tektury, a rysunki pozwalają odczuć klimat starych sztolni. Nie zabrakło tam nietoperzy, pajęczyn i niesamowitych kopalin. Na kartach natomiast możemy podziwiać m.in. zabawne wizerunki pracowitych krasnoludków. Wszystko jest dopracowane i bardzo miłe dla oka. 

     Sama rozgrywka jest prosta, bardzo emocjonująca,  pełna zaskakujących akcji i zwrotów. Dynamika rozgrywki na wysokim poziomie. Nie sposób przewidzieć ostatecznego wyniku, a przede wszystkim tego, kiedy będzie koniec gry. Trzeba planować, ale trzeba również poddać się ślepemu losowi. 

Zabaw murowana! Polecamy!


 

Post powstał w ramach projektu:

http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html
 
Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
 Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. Super że ta gra Cię zachwyciła a jeszcze można sie dowiedzieć o sztolniach i ich klimacie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na taką grę chętnie się skuszę i będę polecać ją dalej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie byśmy pograli, wygląda ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Może być ciekawym pomysłem na prezent

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia