Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Fingal i Aileen. Opowieść o sile przyjaźni - Anna Śliwińska

środa, 8 marca 2023

Wśród premier tego miesiąca na wyróżnienie zasługuje przepiękna baśniowa opowieść o przyjaźni, oddaniu i krajobrazach Szkocji. To tam do dziś żywe są opowieści i wierzenia ludowe ścisłe związane z naturą i najistotniejszymi dla człowieka wartościami.


Seria: Poradnik łowczyni potworów
Autorka: Anna Śliwińska
Wydawnictwo: Lemoniada
Data wydania: 09.02.2023
Ilość stron: 68

     Przenieśmy się na malowniczą wyspę, gdzie powietrze jest krystalicznie czyste, a przyroda zachwycająca swym pięknem. To tam mieszka samotny kamienny olbrzym, którego czas wypełniają spacery po rozległych wzgórzach oraz obserwacje przyrody. Olbrzym unika istot, które ciosały skały i powalały drzewa, jednak pewnego dnia na swojej drodze spotyka małą dziewczynkę. Córka przywódcy plemienia odmienia życie kamiennego olbrzyma i pokazuje mu, że życie u boku przyjaciela może być piękne. Aileen spędza z Fingalem długie godziny, wędrując po wyspie i odkrywając jej piękno.

     Pewnego dnia olbrzym zabiera dziewczynkę do wspaniałej bazaltowej Groty Melodii. Niestety ich wycieczkę przerywają zbliżające się do wyspy obce statki, które zwiastują niebezpieczeństwo. Wyspa nie jest już ich bezpieczną przystanią. Aileen i Fingal muszą podjąć ważne decyzje o ich dalszych losach.
     Fingal i Aileen. Opowieść o sile przyjaźni to pięknie wydana książka dla dzieci, która zachwyca przesłaniem oraz hipnotyzującym ilustracjom Małgorzaty Masłowieckiej. Nie sposób obojętnie przejść obok pełnej zieleni okładki zapowiadającej baśniowy klimat opowieści. A środek jest jeszcze piękniejszy poczynając od ilustracji, a kończąc na samej historii. Odnajdziemy w niej wiele wzruszających i istotnych prawd życiowych - przyjaźń mimo różnic, oddanie dla dobra innych, wiara ponad wszystko. Autorka zwraca również uwagę na piękno natury, potrzebę łączności człowiek z przyrodą oraz ochrony środowiska naturalnego.

     Lektura to również podróż, która pozwala poznać te mało znane zakątki. Tłem historii są autentyczne miejsca z dalekiej Szkocji -  niezamieszkana Wyspa Staffa, czy morska jaskini zbudowanej z sześciokątnych kolumn bazaltowych.

Opowieść o Fingal i Aileen zapada głęboko w pamięć i z przyjemnością się do niej powraca. 

Gorąco polecam i zapraszam na kamienista wyspę olbrzyma!


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. Zachwyciły mnie ilustracje. Treść zapowiada się ciekawie. Z przyjemnością kupię książkę dzieciom. Po prostu MAMA

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia