Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Gra o mózg - Wydawnictwo Muduko

czwartek, 2 marca 2023

 

Letnia noc, ognisko, pieczenie pianek… Nagle zza krzaków wybiegają Zwierzęta-Zombie! Czy chodzi im o pianki? Nie! Chcą pokroić w kostkę wasze mózgi i upiec je nad ogniskiem. Czy uda wam się ich pokonać?

     Jeśli obserwujesz nasz profil instagramowy, to z pewnością dotarła do Ciebie rolka z najnowszą grą od Mudoku. Zaczęło się niepozornie od oglądania zabawnych grafik na kartach, studiowania reguł i jednej małej partyjki. Potem była druga, a potem już nikt nie liczył.  Przerażająco-zabawna historia oraz emocjonująca rozgrywka pochłonęła nas całkowicie.

Przepadliśmy i gramy nadal.

Wydawca: Muduko
Wiek graczy: +8
Czas gry: 15 min
Ilość graczy: 2-5 osób
Data premiery:  15.02.2023

     Gra o mózg to szybka i prosta gra karciana, której celem jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich kart z ręki oraz Cmentarza. Zapewniam jednak, że nie jest to takie łatwe, jak może się początkowo wydawać. Przygotowanie do gry zajmuje dosłownie chwilę. Każdemu z uczestników zabawy rozdaje się po trzy karty, z których dwie zostają na ręce, a jedna ląduje na Cmentarzu. Czynność powtarza się jeszcze dwa razy. Ostatecznie wszyscy powinni mieć sześć kart na ręce i trzy na Cmentarzu. Dodatkowo każdy rozgrywający otrzymuje po 9 mózgo-żetonów, które trzeba chronić za wszelką cenę.
Zaczynamy walkę o mózg!

Zawartość:
50 kart
instrukcja
5 standów, tzw. Cmentarzy
kość drewniana
56 żetonów Mózgu

     W swojej turze możesz zagrać kartę z ręki o wyższej wartość, jeśli jest to niemożliwe tracimy mózg i dobieramy jedna kartę do reki i na Cmentarz. Dodatkowe emocje zapewniają karty specjalne oraz karty oznakowane różową pianką, które dają możliwość rzutu słodką pianko - kostką.Gra nabiera tempa, gdy na ręce pojawia się mniej niż dwie karty, wówczas pobiera się z kart na cmentarzyska i już jesteś się bliski wygranej.

     Śmiało mogę napisać straciliśmy głowę dla tej gry, choć równie dobrze mogę przyznać, że niektórzy stracili mózg. I to nie raz! Rozgrywka jest szybka i  zapewnia mnóstwo emocji, szalonych zwrotów akcji, bo już masz tylko 2 karty, już jesteś wygranym i nagle wszystko się zmienia, tracisz koleje żetony, a kart przybywa na dłoni i twoim Cmentarzysku. Zombi-zwierzęta przejmują na Tobą kontrolę i tracisz ostatnie mózgo-żetony.  

     Gra w dużej mierze opartą jest na losowości poczynając od rozdania kart, do rzutu słodką kostko-pianką. Jednak w każdej grze można doszukać się aspektów edukacyjnych. W Grze o mózg ważne się strategia, planowanie, spostrzegawczości oraz znajomość matematyki. Elementy matematyki sprytnie ukryte w odmóżdżającej rozgrywce. 

      Na koniec warto zwrócić uwagę na świetną oprawę graficzną. Całość utrzymana jest w różowo - słodko-przerażającym klimacie. Na dopracowanych kartach znajdziemy zmutowane zwierzaki, komary ssaczące płyn z czaszki oraz mechaniczne szczury. Dzięki kieszonkowemu formatowi, można łatwo zabrać grę z sobą w dowolne miejsce. Po złożeniu podstawek Cmentarzy idealne mieszczą się one w pudełku i nie wymagają rozkładania i składania przy kolejnych rozgrywkach.
 
Podsumowujące 

Wydawnictwo Muduko wydało bardzo fajną imprezówkę. Prosta mechanika, świetna zabawa i genialna oprawa graficzna sprawia, że znajdzie wielu zwolenników.

Masz odwagę stanąć do walki o mózg?

http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Jestem ciekawa, czy moje dziecko mogłoby spokojnie zasnąć po partyjce takiej gry ;) A tak poważnie, jest naprawdę świetna - jak zresztą wszystkie od Muduko.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gra może i wartościowa, ale te ciemne kolory chyba mnie by odstraszyły.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia