Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

GRANNA w podróży

niedziela, 12 czerwca 2016


Sezon wakacyjnych podróżny małych i dużych można uważać za otwarty. Chciałam dziś przybliżyć gry, które mogą umilić nam czas w pociągu, samochodzie, czy samolocie. Gry w niewielkich pudełkach zmieszczą się w każdym bagażu, kosztują grosze, a zasady są proste i mogą ulegać modyfikacji w zależności od pomysłowości :)


TANGRAM wersja podróżna


Tangram to gra logiczna, wymyślona 3000 lat temu w Chinach, do Europy dotarła dopiero w XVIII wieku. Układanka uczy cierpliwości, koncentracji i logicznego myślenia. To doskonała zabawa w kształtowaniu umiejętności matematycznych i planowania przestrzennego. Polecam dla starszych dzieci, którym układanka może wypełnić czas, z młodszymi uczestnikami można układać wspólnie według propozycji, ćwiczyć nazewnictwo figur płaskich, czy uczyć ich właściwości - liczyć boki, kąty.
Gra składa się z siedmiu elementów wykonanych z bardzo grubej, lakierowanej tektury   - 2 duże trójkąty, 1 średni trójkąt, 2 małe trójkąty, 1 kwadrat, 1 równoległobok. Taka kombinacja klocków daje możliwość układania tysięcy wzorów według załączonej instrukcji lub dowolnie z wyobraźnią grającego.

Zawartość pudełka : 7 klocków, instrukcja
Wiek gracza: 7+
Liczba graczy: 1-2 osoby
Czas gry: ok. 10-15 minut
Cena:  10 -15 zł
Wydawca: Granna


PENTOMINO wersja podróżna

My mamy jeszcze starą wersje :) 
Nazwa pentomino pochodzi z języka greckiego i oznacza "pięć". Ta geometryczna łamigłówka składająca się właśnie z klocków, który złożonych jest z pięciu przylegających kwadratów. Z pięciu identycznych kwadratów można ułożyć 12 różnych klocków. Są one oznaczane łacińskimi literami, do których są najbardziej podobne. 

Gra PENTOMINO składa się z 1 plansza w postaci szachownicy oraz 12 różnokształtnych klocków wykonanych z grubszej tektury. Klocki można dowolnie obracać i odwracać. W wersji dla 2 graczy każdy na zmianę układa kamienie na szachownicy, wygrywa ten kto położy tak swój kamień, że zablokuje przeciwnika lub położy na szachownicy ostatni z dwunastu kamieni. Można również również układać samodzielnie różne figury geometryczne lub dowolne kształty według własnego pomysłu lub dołączonej instrukcji.

Zawartość pudełka: 1 plansza, 12 klocków, instrukcja 
Wiek gracza: 7+
Liczba graczy: 1-2 osoby
Czas gry: ok. 10-15 minut
Cena:  10 -15 zł
Wydawca: Granna


WARCABY wersja podróżna


Jedna z najpopularniejszych gier, która najprawdopodobniej pojawiła się w XII wieku we Francji lub Hiszpanii. Gra posiada wiele odmian, spośród których uważane za dyscyplinę sportową są jedynie warcaby 100 polowe. Częściej jednak wykorzystuje się planszę posiadającą 64 pola oraz  24 pionki (po 12 dla każdego z graczy). Gra kształtuje umiejętności planowania, strategii i przewidywania ruchów przeciwnika. Proste, ponadczasowe zasady i doskonała gra w jednym.

Zawartość pudełka: plansza, 24 pionki, instrukcja
Wiek gracza: 6+
Liczba graczy: 2 osoby
Czas gry: ok. 10-15 minut
Cena:  12 -17 zł
Wydawca: Granna


W ofercie wydawnictwa GRANNA znajdziesz jeszcze więcej gier w wersji podróżnej dla jednego lub więcej graczy.

STATKI wersja podróżna  

INTELIGENCJA wersja podróżna 

CHIŃCZYK wersja podróżna 

 ŁAMIGAMI wersja podróżna - NOWOŚĆ

 QUIZ, GDZIE RAKI ZIMUJĄ? wersja podróżna - NOWOŚĆ

http://www.granna.pl/

 Post powstał w ramach projektu:

http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!
Mama do sześcianu :)

1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia