Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Kieszonkowiec matematyczny uczy, bawiąc! Zaproszenie do KONKURSU

piątek, 2 grudnia 2016

KIESZONKOWIEC matematyczny

Któż z nas nie miał problemów w szkole z ułamkami i bliskimi im krewniakami, czyli procentami (tak, tak ułamek o mianowniku 100, to właśnie procent). Któż nie zakuwał przed sprawdzianem, a potem miała pustkę w głowie przed skaczącymi cyferkami na teście? Matematyka mimo, że towarzyszy nam w codziennym życiu, sprawia często wiele problemów. Jak sprawić, aby nasze pociechy zapałały chęcią do nauki tego przedmiotu? Ja mam podpowiedź.

Wśród jesiennych nowości Wydawnictwa Edgard możemy znaleźć oryginalną serię gier karcianych – KIESZONKOWIEC. Na pierwszy ogień poszły karty Kieszonkowiec matematyczny, a to głównie przez moją skromną profesję oraz olbrzymie zainteresowaniem syna właśnie królową nauk.

EFEKT UBOCZNY GRANIA: Opanujesz ułamki, procenty i zabłyśniesz na matmie.

  Data wydania: listopad 2016
Wiek graczy: 10+
Liczba graczy: 2-8
Czas gry: 10-20 min.
Cena: 15,99 zł
NOWOŚĆ

KIESZONKOWIEC matematyczny
KIESZONKOWIEC matematyczny
KIESZONKOWIEC matematyczny

Tytuł: Kieszonkowiec matematyczny Na 200%
Wydawca: Edgard 
 Data wydania: listopad 2016
Wiek graczy: 11+
Liczba graczy: 2-8
Czas gry: 10-20 min.
Cena: 15,99 zł
NOWOŚĆ

KIESZONKOWIEC matematyczny
KIESZONKOWIEC matematyczny
KIESZONKOWIEC matematyczny

Wyszukuj pasujące karty i działaj szybciej niż przeciwnik!
Daj się wciągnąć w ekscytującą rozgrywkę, a nawet nie zauważysz, jak szybko zrozumiesz ułamki i procenty.


Ciekawa i zabawna szata graficzna pudełka od pierwszego wejrzenia zachęca do otwarcia gry, która składa się 55 ilustrowanych kart. Za pomocą Kieszonkowców matematycznych można rozegrać  5 edukacyjnych gier towarzyskich: dwa rodzaje memory, klapek, karuzela i szachraj. Pełne zasady rozgrywek znajdziecie na dwóch kartach w każdym z zestawów oraz pod adresem http://www.kieszonkowce.pl/

Karty mogą również służyć w pierwszym etapie nauki do poznawania oraz wprowadzania pojęć matematycznych - ułamków zwykłych i dziesiętnych oraz procentów. Grając uczeń niespostrzeżenie zdobywa nowe wiadomości oraz ma możliwość doskonali wcześniej opanowanych umiejętności. Ilustracje w doskonały sposób prezentują zagadnienia i ułatwia zapamiętanie podstawowych zasad, a karty z dodatkowymi, zabawnymi tekstami z pewnością sprawią, że nauka matematyki nie będzie nudna. Kieszonkowce mogą stać się niezastąpioną pomocą w czasie powtórek przed testem lub sprawdzianem. W czasie rozgrywki gracze muszą wykazać się szybką umiejętnością przeliczania ułamków i procentów. Gra rozwija również spostrzegawczość, kojarzenie podobieństw i łączenie poszczególnych elementów w pary.

KIESZONKOWIEC matematyczny

Warto wspomnieć, że do serii  Kieszonkowiec matematyczny graficzne opracowanie przygotowała Danka Fukowska. Natomiast pieczę merytoryczną zapewniły: Bożena Dybowska – pedagog, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz  Anna Grabek – pedagog, matematyczka.

Bardzo cenię gry karciane z  wygodny format, który sprawia, że zmieszczą się w torebce, kieszeni i mogą mam towarzyszyć nie tylko w domu, ale i w każdych innych sytuacjach - w szkole, w podróży, w kolejce do dentysty :) itp. Katy Kieszonkowiec są dobrej jakości i myślę, że będą nam długo służyć, wszakże przede mną edukacja matematyczna jeszcze mojej młodziej dwójki.

W serii również: 

Kieszonkowce polecają:
Gry Planszowe u Wookiego oraz Zwyczajne Życie

Z Kieszonkowcami jest wesoło, rozrywkowo i mądrze
- to świetny pomysł na wspólne rodzinne granie!

KIESZONKOWIEC matematyczny

 KONKURS
"Kieszonkowiec pod choinkę!"

WYNIKI
Kieszonkowiec matematyczny Na 200% Wiesia Tomaszewska
Kieszonkowiec matematyczny Trzecia połowa mamajanka dla Kuby

GRATULUJEMY! Post powstał w ramach projektu:

http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

Mama do Sześcianu

6 komentarzy:

 1. Kieszonkowiec powinien znaleźć się pod choinka mojej chrześnicy Julki, która uwielbia się uczyć i z dużym zapałem poznaje matematyczny świąt. Karty byłyby dla niej super zabawa i dobrą metodą do nauki, co z pewnością pomogłoby również jej bratu, który już nie pała do matematyki taką miłością. Oczywiście gramy o karty matematyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pytania ze wstępu odpowiadam bez namysłu (i nieskromnie): JA! Dla mnie od zawsze "Math is fun!" i tym bardziej cieszę się widząc gry i zabawki popularyzujące podobne podejście. Być może częściowo jest to kwestia pewnych predyspozycji, ale również ze swoich doświadczeń z edukacją najmłodszych widzę, że dzieci są na liczenie bardzo otwarte. Nie 'obrzydzić' młodzieży matmy to "większa połowa" sukcesu!

  Chciałabym, żeby 'Kieszonkowiec matematyczny' znalazł się pod choinką Kuby - znajomego trzecioklasisty, który bardzo lubi grać w planszówki z dorosłymi, ale jego mama rzadko mu pozwala, nakazując najpierw nauczyć się lepiej tabliczki mnożenia. Niby racja, ale obawiam się, że nawet jak się już nauczy, znajdzie się kolejny pretekst - procenty, potęgi, całki... Niech ułamków uczy się przy graniu, a oboje będą zadowoleni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kieszonkowiec angielski Remember & Forget powinien się znaleźć pod choinką moich dwóch siostrzenic ( 8 i 12 lat), aby wspaniale spędziły razem świąteczny czas na dobrej zabawie, jednocześnie ucząc się angielskiego!

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka w Kieszonkowcu z ułamkami znalazła błędy...

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podoba kieszonkowiec matematyczny trzecia połowa

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia