Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Kwiaty polne. Świat wokół nas

piątek, 10 lutego 2017


Bardzo cenię gry i zabawki, które oprócz zabawy zapewniają dziecku odrobinę edukacji w jednym. Ostatnio w naszym domu za sprawią gry "Kwiaty polne" zrobiło się wiosenne i naukowo. Tęsknimy już za słońcem i letnimi spacerami.

Tytuł: Kwiaty polne Świat wokół nas
Wydawca: Jacobsony
Data wydania: 2016
Wiek graczy: 4+
Cena: 39,90 zł


Gra "Kwiaty polne. Świat wokół nas" to szósta część edukacyjnej serii gier typu memory poświęconej otaczającej nas przyrodzie. Inne gry z tej serii to : Ptaki, Owady, Grzyby, Drzewa, Ryby, Tworzę.

 Zawartość pudełka:
- 40 żetonów formatu 5 x 5 cm
- karta informacyjna  - Wielosił błękitny

Lista gatunków wykorzystanych w grze:
wyka ptasia, wrotycz pospolity, mniszek pospolity, dziurawiec zwyczajny, dziewanna drobnokwiatowa, jaskier ostry, mikołajek płaskolistny, mak polny, koniczyna łąkowa, cykoria podróżnik, babka zwyczajna, ostrożeń polny, chaber bławatek, powój polny, krwawnik pospolity, ostróżeczka polna, bodziszek łąkowy, marchew zwyczajna, gwiazdnica pospolita, farbownik lekarski


"Kwiaty polne" to edukacyjna gra typu memo dla całej rodziny, można grać solo lub w towarzystwie. Gra wspiera rozwój pamięci, ćwiczy koncentrację, a przede wszystkim jest doskonałym narzędziem do edukacji przyrodniczej w domu, czy w szkole. Połączenie nauki i zabawy pozwala szybkie i bezstresowe zapamiętanie 20 gatunków polskich kwiatów polnych. Gra na początku tego roku otrzymała tytuł „NAJLEPSZA POMOC NAUKOWA” Zabawkatora.


Gra wyprodukowana została w Polsce, a partnerem merytorycznym projektu jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, który niemal od 200 lat prowadzi działalność popularyzatorską i edukacyjną. Możemy więc mieć pewność, że poziom przedstawionych informacji jest na wysokim poziome. W grze ujęte zostało 20 najpopularniejszych gatunków polskich kwiatów i ziół, które możemy spotkać na polu lub łące. Bardzo podoba mi się prostota przedstawienia kwiaty w postaci zdjęć. Nie ma żadnych zbędnych dodatków, kolorów itp., które utrudniałyby rozpoznanie i zapamiętanie poszczególnych gatunków. Pod każdą ilustracją znajdują się wyraźne dwuczłonowe nazwy gatunkowe. Warty wspomnieć, że z godnie z nomenklaturą botaniczną binominalne nazewnictwo gatunków składa się z pierwszego członu będącego nazwą rodzaju i drugiego z nazwą gatunkową.

Kafelki wykonane są dobrej jakości matowej i twardej tektury. Zaokrąglone roki zapewniają, że żetony również będą długo wyglądać estetycznie mimo intensywnego użytkowania. Niewielkie pudełko umożliwia zabranie gry w dowolne miejsce np. na letnią łąkę.


Nasza gra nie kończyła się tylko na odpowiednim dobraniu kwiatów, odczytaniu nazw, ale poszukiwaliśmy również dodatkowych informacji w dostępnych źródłach. Ponieważ za oknami jeszcze śnieg  na poszukiwania kwiatów wybraliśmy się  do kuchni, gdzie znaleźliśmy herbatę z oraz soki z mniszka oraz z babki. Wniosek jeden - O kwiatach można uczyć się cały rok!


 Post powstał w ramach projektu Grajmy! oraz projektu "Mały Przyrodnik"
 
 Grajmy!http://www.kreatywnymokiem.pl/2015/06/may-przyrodnik-czerwcowe-robaki-owady-i.html


Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. 
Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

8 komentarzy:

 1. W związku że mieszkamy na wsi i spotkania z naturą są na wyciągnięcie ręki to bardzo lubimy takie klimaty :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowna gra, świetny pomysł. Jakiś czas temu z mężem podczas spaceru uznaliśmy, że trzeba uzbroić się w atlasy i zacząć doszksztalcac, zanim młody zacznie pytać co to 😜

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak popatrzyłam na tą grę jeszcze bardziej zatęskniłam za wiosną , za jej kolorami i zapachami, m.in. kwiatów ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Swietna gra, ładne, wyraziste kwiaty :)
  warto zachęcić dziecko do poznania przyrody

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale super! Uwielbiam polne kwiaty, więc to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nauka sama w sobie .. A Z DOŚWIADCZENIA WIEM JAK TRUDNO JEST ZAPAMIĘTAĆ NAZWY KWIATÓW

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak widzicie takie lampy wiszące - https://www.lampy-ogrodowe.pl/produkty/kategorie/lampy-wiszace
  Słuszny kierunek czy raczej średnio? Sprawdziło się Wam to?
  Jakie doświadczenia?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia