Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

"U stóp bogini" Divakaruni Chitra Banerjee

piątek, 24 lutego 2017


Bardzo lubię czytać książki, które zabierają mnie w egzotyczne miejsca, opisują odmienne kultury i tradycje.

Autor: Divakaruni Chitra Banerjee
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 27.01.2017
Liczba stron: 312
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 135 x 205 mm
Cena okładkowa: 39,90 zł
Kategoria: bestsellery

Schorowana Sabitri na emeryturze powróciła do rodzinnej wsi z dala od hałaśliwej Kalkuty. Wiedzie spokojne acz niepozbawione trosk życie. Pewien burzowy wieczór, który tak uwielbiała obserwować Sabitru przerywa niespodziewany telefonu od córki z odległego Houston. Świat Beli rozsypuje się jak domek z kart. Prosi matkę, z którą nie widziała się od wielu lat o napisanie listu do wnuczki, która chce przerwać studia. Pisane listu do wnuczki, Tary mieszkającej w USA, staje się okazja dla Sabitri do wspomnień. Tak rozpoczynamy fascynującą podróż w świecie hinduskich kobiet - babki, córki i wnuczki. Losy kobiet przeplatają się wzajemnie i ukazują skomplikowane dzieje rodziny.

„Dobra córka to lampa pomyślności, rozświetlająca nazwisko rodziny.
 Zła córka to żagiew, która przyćmiewa sławę rodziny.”

"U stóp bogini" to powieść w klimacie hinduskim, w którym znajdziemy opisy fascynującej przyrody, odmiennej kultury, a przede wszystkim pachnącą i egzotyczną kuchnie. Książka porusza również trudne tematy związane z tradycją hinduską. Ukazuje Indie, w których istnieje podział kastowy, a kobiety nadal traktowane są gorzej niż mężczyźni.

Chitra Banerjee Divakaruni opisuje historie fragmentaryczne, losy bohaterek przeplatają się i uzupełniają. Całość układają się dopiero po poznaniu wszystkich relacji i zależności. Jednocześnie na przełomie nieupływającego czasu, miejsc, kultur pewne prawdy są uniwersalne i niepodważane. Tajemnice rodzinne, niedomówienia, zaprzepaszczone szansy i nieustająca nadzieja na lepsze jutro. Książka ukazuje szeroka gamę emocji ludzkich, nad którymi nie sposób przejść obojętnie. Czytelnik poznając losy bohaterów może analizować jak ich decyzje wpływają na przyszłość całej rodziny. Powieść również skłania czytelnika do refleksji nad swoimi życiem, decyzjami i ich konsekwencjami. Autorka wykreowała trzy postacie, które mimo, że żyją w odmiennych czasach i światach, są bardzo do siebie podobne, a czytelnik może w nich odkryć cząstkę siebie. "U stóp bogini" mimo kolorowej okładki nie jest historią rodem z bollywoodzkich filmów. Są radości, nadzieje, ale również smutek, samotność i poczucie zagubienia - samo życie.

"Każdy żyje na dwa sposoby. 
Pierwszy jest zwykły,
drugi już nie tak bardzo."
-Jean Thompson


"U stóp bogini", klimatyczne saga o kobietach spragnionych miłości i jedności na przestrzeni lat i kontynentów. Piękna historia, którą warto przeczytać.

Biorę udział w wyzwaniach Dziecięce poczytania  

  Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia