Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

"Współczesna bogini" Roxana Bowgen

niedziela, 26 lutego 2017

 
Na półkach w bibliotece i księgarni znajdziemy mnóstwo poradników podpowiadających  Jak żyć? Ta książka jest odmienna, ponieważ autorka na przykładzie własnego życia zachęca kobiety do zmian i cieszenia się pełnią życia.

Tytuł: Współczesna bogini
Autor: Roxana Bowgen
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 20.10.2016
Liczba stron: 312
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 138 x 209 mm
Cena okładkowa: 34,90 zł
Kategoria: bestsellery 

Krótkie rozdziały opisują życie autorki, które nie należało do najłatwiejszych. Od dzieciństwa niewłaściwe relacje z matką, brak kontaktu uzależnionym od alkoholu ojcem wpłynęło na jej późniejsze spostrzeganie własnej osoby oraz otaczającego świata. Autorka opisuje również swoje bogate i momentami fascynujące życie - podróże, karierę, życie prywatne. W swojej książce Roxana Bowgen duży nacisk kładzie na sprawy duchowe oraz rolę jaką pełni w jej życiu religia. Kartka, po kartce obserwujemy przemianę autorki. Pokazuje ona jak mimo wszystko można cieszyć się życiem i dążyć do realizacji własnych celów. Przekonuje, że bywa różnie, raz dobrze, a raz źle, ale z każdej sytuacji trzeba szukać dla siebie jak lepszego wyjścia. Porównuje się do kwiatu agapantu, czyli lilii afrykańskiej, która niekorzystne warunki przesypia w postaci niepozornej cebulki, a budzi się w sprzyjającym środowisku. No może nie do końca zgadzam się w jednym z Roxana Bowgen, że ograniczenia mamy tylko i wyłącznie we własnej głowie. A może jeszcze nie dojrzałam do tego...

 Czasami nasz wewnętrzny ogień gaśnie
i zostaje na nowo wzniecony przez iskrę
innej osoby.Wszyscy mamy powody,
by żywić głęboką wdzięczność wobec tych,
którzy zapalili w nas płomień.
-Albert Schweitzer

Każdy rozdział rozpoczyna się cytatem odnoszącym się do treści, a kończy się pytaniami skierowanymi do czytelnika, które mają na celu zachęcić go do poznania samego siebie i swojego celu w życiu.

Nie jest to łatwa i przyjemna lektura, ale z drugiej strony zmusza czytelnika do refleksji nad swoimi decyzjami i życiem. Ja podjęłam dwie próby zmierzenia się z tą pozycją. Pierwsza całkowicie się nie powiodła, dopiero druga sprawiła, że odkryłam w niej coś dla siebie.


Biorę udział w wyzwaniach Dziecięce poczytania  

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Podczas lektury otul się zapachem świec. Świece służą nie tylko do dekoracji, ale także do tworzenia baśniowego nastroju.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia