Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

To wszystko pyszne!

środa, 8 lutego 2017


Mając w domu modelowy przykład niejadka, człowiek dwoi się i troi by oswoić go tematem jedzenia. Wąska lista ulubionych potraw i nic więcej nie spróbuje. Za to lubi książki i poznawanie świata.

Tytuł: To wszystko pyszne!
Autor: Alexandra Maxeiner, Anke Kuhl
Wydawnictwo: Czarna Owieczka
Data wydania: 08.05.2013
Liczba stron: 32
Oprawa: twarda
Format: 220 mm x 265 mm
Cena okładkowa: 27,90 zł

„O ulubionych daniach i potrawach, na które patrzymy z obrzydzeniem, 
o zapachu ciasta i bąków puszczanych po grochu, 
o drugich śniadaniach i innych smakołykach”.

Na kartach " To wszystko pyszne!" młody czytelnik pozna różne zagadnienia związanie odżywianiem zwierząt i człowieka. Ma okazję poznać pojęcia mięsożercy, roślinożercy, wszystkożercy, Książka w interesujący sposób odpowiada, co jedli nasi przodkowie, skąd się wzięły zasady zachowania przy stole i jakie dziwne rzeczy są przysmakami w innych państwach np. świnka morska w Ekwadorze, a mrówki miodowe w Australii. Dziecko może porównać swoje śniadanie z daniami innych dzieci mieszkającymi w różnych rejonach świata. W książce znajdziecie mnóstwo różnorodnych przykładów zachowania i zwyczajów żywieniowych, również tych niewłaściwych, które często  popełniają rodzice. Lektura pozwala na oswojenie się z  problemami żywieniowymi, a może znalezienie swojej prawidłowej drogi w kwestii odżywiania.

W książce nie ma tematów tabu żywieniowych - masowa hodowla zwierząt, niehumanitarny transport zwierząt. Autorki poruszają również temat głodu, marnowania żywności, to doskonała okazja do rozmowy z dzieckiem na temat możliwość odpowiedniego wykorzystania jedzenia w naszych domach.

"Jedzą wszyscy.
Rano, w południe, wieczorem.
Przez całe życie.
I to na całym świecie.
Jedzenie to dla nas wielka przyjemność!
Ale czasami przysparza też zmartwień."


Na samym końcu znajduje się zestaw dwunastu pytań  na temat preferencji żywieniowych z miejscem na uzupełnienie. Dzieci mogą zastanowić się jakie są ich ulubione potrawy i napoje, gdzie najchętniej jedzą i na co mają aktualnie ochotę.

Książka jest bardzo ładnie wydana - twarda oprawa, kredowe, grube kartki. Szkoda tyko, że tekst nie jest w postaci standardowej czcionki, co zdecydowanie ułatwiłoby czytanie miej wprawionym młodym czytelnikom. Teksty są krótkie w formie objaśnień i podpisów, a główną formą przekazu są zabawne ilustracje. Bogata szata graficzna z pewnością przyciągnie dziecko i sprawi, że omawiane pojęcia łatwo zapamięta. Krótki teksty w większości mogą być okazja do dalszych poszukiwań i rozmów.    

Książka spodobała mi się od pierwszego wejrzenia, ale nie spodziewałam się, że na trzydziestu stronach można zmieścić tak wiele różnorodnych informacji. Do omawianych tematów dodałaby jedynie krótki opis i ilustracje na temat budowy układu pokarmowego. Pytania na ten temat pewnością pojawią się w czasie czytania tej książki.


 Biorę udział w wyzwaniach Powrót do dzieciństwa, Dziecięce poczytania  oraz WyPożyczone
Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

 

3 komentarze:

  1. no to prawda, mój syn ostatnio oporny jest jeśli chodzi o jedzenie. Wszystko co tylko podaje, na wstępie słyszę "nie lubię tego". Okropieństwo, bo człowiek się stara i nic.
    Książeczka fajna, chętnie przyjrzę się jej bliżej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ile obrazków ,objaśnień, cudownie

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia