Lubisz kosmetyki? Chcesz poznawać nowości? Jesteś łowczynią okazji, która równie chętnie uzupełni swój budżet? Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Oszczędzaj na zakupach, zamawiaj produkty ze zniżką i z dostawą bezpośrednio do domu. Zarejestruj się na Konsultantka.pl Avon całkowicie za darmo i ciesz się kosmetykami w super niskich cenach. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, a dalsza współpraca zależy tylko od Ciebie. Nie masz żadnych zobowiązań, to dodatkowe zajęcie, które możesz wykonywać w czasie wolnym. Dołączając do Avon jako konsultantka i pracuj na własnych zasadach.

Pomoce do nauki języka angielskiego.

wtorek, 24 października 2017

Naukowcy twierdzą, ze dziecko z największą łatwością uczy się języków do 12-tego roku życia. Jak więc zachęcić najmłodszych do nauki? Jak wspierać ucznia w szlifowaniu języka? Najlepiej sprawiając, by nauka przypominała ciekawą zabawę, a nie nudne wkuwanie.

Na rynku znajdziemy olbrzymią gamę dostępnych gier, książek, fiszek i kart pomagających w poznawaniu, opanowywaniu i powtarzaniu zwrotów i zasad języka angielskiego. W kolejnym wpisie z serii "Mama do Sześcianu w szkole" zapraszam na mały przegląd pomocy do nauki angielskiego z naszego domowego zbioru.W książce znajdziecie 15 angielskich piosenek dla dzieci, tych bardzo popularnych jak „Old MacDonald” oraz utwory, które były dla nas całkowitą nowością. W książce znajdziemy: teksty piosenek w języku polskim i angielskim, słowniczek z podstawowymi pojęciami, prosty zapis nutowy i oczywiście płytę CD z piosenkami oraz podkładami karaoke do samodzielnego śpiewania. Książeczka jest niezwykle kolorowa i zachęca małego ucznia do przeglądania i wspólnego śpiewania. 

Zagadki obrazkowe Angielski 6-9 lat


Wydawca: Kapitan Nauka
Data wydania: październik 2015
Wiek: 6-9lat
Cena: 19,99 zł

Kolorowa książeczka w postaci wachlarza zawiera 104 różnorodne zagadki w języku angielskiego. Rozpoczyna się krótkim wstępem skierowanym do rodziców oraz instrukcją jak korzystać z kart.  Książeczka jest bardzo poręczna i wygodna, nic się nie rozleci, nie zgubi, a ze względu na niewielki rozmiar może nam towarzyszyć w każdym miejscu. Poszczególne strony wykonane są z twardszego papier, dzięki czemu będzie służyć jeszcze przez dłuższy czas. Ciekawe zagadki oraz zabawne ilustracje zachęcają do zabawy i nauki. Dzieci rozwiązując zadania uczą się najważniejszych słówek i zwrotów angielskich. Po jednej stronie każdej karty znajdują się zagadki w języku angielskim, po drugiej – tłumaczenie na język polski oraz odpowiedzi. Dzięki temu dziecko może samodzielnie sprawdzić rozwiązania lub rodzice mogą kontrolować poprawność odpowiedzi. Zagadki są zróżnicowane pod względem poziomu od prostszych po trudniejsze. Dzieci poprzez zabawę nie tylko ćwiczą i utrwalają znane już słówka i zwroty, lecz także poznają nowe.
Kieszonkowiec angielski Remember & Forget oraz Bitter Sweet to zestawy składające się 55 kart, pozwalające na poznanie oraz powtarzanie najpopularniejszych czasowników oraz przymiotników. Każda karta zawiera zaskakującą ilustracje, która pozwala na zapamiętywanie poznawanych pojęć. Za pomocą kart można rozegrać cztery edukacyjne gry towarzyskie. Na jednej z kart znajduje się również poręczny słowniczek z tłumaczeniem angielskich przymiotników lub czasowników użytych w grze. Kraty mogą uczniowi towarzyszyć w każdej sytuacji w szkole, podróżny, czy w kolejce na stołówce. 


MOVE Śmiało. Konwersacje dla młodzieży


Wydawca: EDGARD
Data wydania: 30.05.2017
Wiek: 10-15lat
Cena: 34,90 zł
Stron: 208 

Chcesz, aby twoje dziecko przeżyło wspaniałą przygodę w języku angielskim podaruj mu koniecznie tą pozycję. Nie jest to typowa książka, które pamiętam ze swojej edukacji, ponieważ otwierając pierwszą ze stron stajesz się jej głównym bohaterem historii.

Wygrałeś wycieczkę i wyruszasz na kurs językowy na Malcie. Pakuj walizkę i w drogę! Za chwilę znajdziesz się na pięknej, malowniczej wyspie, gdzie poznasz nowych kolegów i koleżanki. Weźmiesz udział w wycieczkach, wspólnie ze znajomymi będziecie plażować, gotować, a przy tym... śmiało mówić po angielsku!

Książka skierowana jest do uczniów w wieku 10-15 lat zarówno pod względem treści, jak również ich prezentacji. Na pierwszej stronie znajdziemy wstęp oraz jasne zasady gry, a następnie 12 tematycznych rozdziałach. Każdy z nich składa się z rozgrzewki, gramatyki, słowniczka z przydatnymi słówkami i zwrotami, wymową, ciekawostkami oraz ćwiczeniami. Po zakończeniu rozdziału możemy zmierzyć się z wyzwaniem, za dobre rozwiązanie zadań otrzymujesz odznakę. To znakomity sposób kontroli oraz mobilizacji. W książce znajdziemy bardzo różne typy zadań - testy, krzyżówki, wykreślanki, zdania z luką i wiele innych, aby jak najwszechstronniej zdobyć wiedzę. Uczeń ma na przykład uzupełnić pocztówkę lub kartkę z pamiętnika, ułożyć grafik zajęć dodatkowych lub wybrać prawidłowe zakończenie historii. Na ponad 200 stronach zwiedzamy, plażujemy, gotujemy i oczywiście mówimy po angielsku. Polecenia uzupełnione zostały kolorowymi grafikami, które współgrają z testami i pomagają w zapamiętywaniu. W działach KREATYWNIK czytelnik znajdzie natomiast ciekawe zadania rozwijające wyobraźnię.

W każdym rozdziale bohater znajdzie:
- ekscytujące zadania, które pozwalają zdobyć odznaki i otwierają kolejne komnaty tajemniczej świątyni
- rozgrzewkę językową, która ma za zadanie przełamać opór przed mówieniem w języku angielskim
- porcję nowych słówek i przydatne phrasal verbs, dzięki którym poszerzy słownictwo
- zabawne dialogi wyrabiające dobre nawyki językowe
- atrakcyjne ćwiczenia pozwalające utrwalić nowo poznane wiadomości

Książka zawiera również kod dostępu do dodatkowych treści zawartych na stronie www.jezykiobce.pl/gratis. W temu sposób otrzymujemy możliwość wysłuchania nagraniom mp3 oraz rozszerzenie treści każdego z rozdziałów o gry i zabawy tematyczne.


Serii "MdS w szkole" czytaj również:

Squla - prosta droga do sukcesu szkolnego


 Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Zapraszam do komentowania tu lub na FB. Pozdrawiam!

 

17 komentarzy:

 1. Kapitan Nauka obecnie wydał bardzo fajną książeczkę dla dzieci (nawet takich maluszków) właśnie do nauki angielskiego szczerze polecam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie przydatne propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo dobre pomoce do nauki języka. warto zakupić

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Aneta Krzyżak11 grudnia 2018 19:13

  W przypadku nauki dzieciaków języka angielskiego takie pomoce naukowe są bardzo pomocne. W końcu jeśli dobrze maluchów nauczymy angielskiego to z pewnością to zaprocentuje w przyszłości. Dla dorosłych jeśli chodzą na kursy językowe przydatnym może być poradnik jak napisać list motywacyjny w języku angielskim https://lincoln.edu.pl/warszawa/blog/list-motywacyjny-po-angielsku gdyż nawet już teraz szukając pracy większość pracodawców wymaga takich dokumentów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne pomoce i każde z nich na pewno się nadają jeśli są w stanie nas nauczyć chociaż trochę z języka angielskiego. Ja na moim etapie bardzo sobie cenię audio kursy https://www.jezykiobce.pl/67-dla-zaawansowanych gdyż wiem jak bardzo skuteczna jest to metoda nauki języka angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jesteś pewny, że potrzebujesz konkretnych pomocy? To koniecznie zapisz się do jakiejś dobrej szkoły nauki języków obcych. Moim zdaniem świetnym wyborem jest https://lincoln.edu.pl/warszawa/centrum/ Bardzo dużo osób jest chętnych na takie zajęcia, bo dużo więcej można nauczyć się niż samodzielnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Z takimi pomocami to na pewno nauka języka angielskiego będzie od razu bardziej przyjemna. Jednak wiem z doświadczenia, że najlepiej języka angielskiego można nauczyć się na kursie językowym. Odkąd ja swoje dzieci zapisałem do szkoły językowej https://earlystage.pl/ to widzę znaczny progres w znajomości tego języka obcego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Pamiętam jak sama jako dziecko chętnie się uczyłam angielskiego. Od zawsze wiązałam przyszłość z tym językiem a już w podstawówce sporo się go nauczyłam. Wszelkie pomoce dydaktyczne to dobry pomysł. Przyspieszają naukę, urozmaicają ją. Szczególnie dla opornych dzieci będą dobrym rozwiązaniem, zachęcą do nauki. A może kiedyś taki maluch też zostanie na przykład tłumaczem angielskiego? Na https://englishtranslations.pl/ możecie o tej pracy więcej się dowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak najbardziej jest sporo różnych pomocy naukowych do nauki języka angielskiego i fajnie jest z nich korzystać. Muszę powiedzieć, że jak przeczytałam artykuł https://www.tygodnikprzeglad.pl/szkolenia-dla-nauczycieli-jezyka-angielskiego-szukac/ to fajnie jest jak sami nauczyciele języka angielskiego także odbywają szkolenia.

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny wpis. A ja polecam: Tłumaczenia Warszawa. Szybko radzą sobie z każdym zleceniem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie myślałaś o zapisaniu dziecka do szkoły językowej? Wiem, ze wiele osób chwali sobie http://www.mrrobinson.pl/ w Poznaniu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Myślę, że może Was także zainteresować szkoła angielskiego Lublin. Tam znajdziecie kursy językowe dla różnych grup wiekowych.

  OdpowiedzUsuń
 16. To świetna sugestia! Moje dziecko zawsze unikało nauki języków obcych, ale teraz mam nadzieję, że te wskazówki przyniosą rezultaty.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia